Erdoglija čuva tron

Erdoglija 1931
Fudbaleri Erdoglije sa trenerom Milanom Sokićem žele plasman u Prvu gradsku ligu

Proteklog vikenda odigrane su utakmice 9. kola Druge gradske lige. Fudbaleri Erdoglije 1931 pobedili su u Divostinu istoimenu ekipu i sačuvali prvo mesto, koje su u prethodnom kolu preuzeli od komšija iz 21.oktobra.

Bila je to peta pobeda ekipe trenera Milana Sokića, koja u ovoj sezoni želi da osvoji jedno od prva dva mesta za direktan plasman u viši rang – Prvu gradsku ligu.

Fudbaleri Erdoglije nisu lako došli do bodova u jučerašnjem susretu sa Divostinom, iako su prvi došli u vođstvo. U 25. minutu Tomović je iskoristio centaršut Grabovca sa desne strane i volej udarcem savladao golmana Divostina Maraševića.

Domaći tim se nije predavao i u 38. minutu uspeo je da izjednači. Iskusni Stepanović, inače bivši igrač Radničkog i Zastave, prošao je kroz odbranu Erdoglije 1931 i savladao golmana Veljovića. Ipak, izabranici trenera Sokića bili su bolji, imali više šansi, od kojih su jednu u 65 minutu pretvorili u pogodak, koji je i odlučio pobednika. Luković se najbolje snašao u gužvi pred golom Divostina i loptu upućenu sa leve strane prosledio u mrežu za 2:1 i pobedu Erdoglije 1931.

Naša liga je dosta izjednačena i skoro polovina ekipa konkuriše za vrh tabele. Mi imamo cilj da se nađemo na jednom od prva dva mesta koja direktno vode u Prvu gradsku ligu, a trećeplasirani ide razigravanje. Najveći konkureti su nam, pored 21. oktobra, još i Zastava, Maršić i Korićani, koji imaju dobre ekipe, što se vidi i po dosadašnjim rezultatima – rekao nam je Radmilo Miljković, predsednik Erdoglije 1931.

DIVOSTIN – ERDOGLIJA 1931 1:2 (1:1)

Igralište: FK Divostin.
Sudija: Ivan Petrović.
Pomoćnici: Stefan Beloica i Dragan Kuljanin (svi iz Kragujevca).
Strelci: Stepanović u 38. za Divostin, a Tomović u 25. i Luković u 65. minutu za Erdogliju 1931.
Žuti kartoni: Andrić, Ilić, Kandić, Vujadinović (Divostin), Matić, Zdravković (Erdoglija 1931).

DIVOSTIN: Veljović, Raičević, Ilić, Anđelić , Andrić, Đurđević, Čolović, Stevanović ( Šćepanović), Kandić  (Lazarević), Jakovljević, Stepanović.

ERDOGLIJA 1931: Marašević, Sekulić (Zdravković), Tomović, Luković (Janjić), Barjaktarević, Šapić, Grabovac, Vlačić, Đoković (Đorđević), Lazarević, Smiljanić.

Pobede u 9. kolu Druge gradske lige Kragujevca u gostima zabeležilo je još pet ekipa, tako da su domaćini ostali bez  bodova. Postignuti su sledeći rezultati: Sekjak (C) – Košutnjak 2:4, 21.oktobar – Zastava 0:4, Korićani – Maršić 0:1, Azbest – Bagremar 1:4, Hajduk – Žeželj 2:4, a slobodna je bila ekipa Kremenca.

U vođstvu su Erdoglija 1931 sa 16 bodova, koliko ima i drugoplasirani Bargremar, a po bod manje imaju Zastava i Maršić.

U narednom kolu Erdoglija 1931 dočekuje Žeželj, a Divostin ekipu Seljaka iz Cvetojevca. U ostalim susretima sastaju se: Bagremar – Hajduk, Maršić – Azbest, Zastava – Kremenac, Košutnjak – 21. oktobar, a slobodna je ekipa Korićana.

U Prvoj gradskoj ligi odigrane su utakmice 10. kola u kojem je Vodojaža  ubedljivo savladala ekipu Ćave sa 6:1 i zabeležila desetu pobedu. U ostalim susretima postignuti su sledeći rezultati: Partizan – Šumadija 1934 4:2, Vinogradi DB – Šumadinac KG 3:2, Kutlovo – Budućnost (R) 4:1, Sarbija – Sloboda (G) 3:1, Borac (D) – Sloga (D) 2:0, Mladost (P) – Jedinstvo 2:0, Jadran – Kolonija 3:1.

Vodojaža vodi sa 30 bodova, pet više od Srbije iz Ilićeva.

U 11. kolu sastaju se: Kolonija – Partizan (C), Jedinstvo – Jadran, Sloga (D) – Mladost (P), Sloboda (G) – Borac (D), Budućnost (R) – Srbija, Šumadinac KG – Kutlovo, Ćava Vinogradi DB, Šumadija 1934 – Vodojaža.

U trećem kolu Treće gradske lige postignuti su sledeći rezultati: Šumarice 2008 – Bratstvo 1975 0:0, Pobeda 1926 – Bukurovac 2:0, Seljak (MP) – Sloga (L) 2:0 (prekid u 68. minutu, Dobrača – Borac (NM) 4:1. U vođstvu je Bratstvo sa 16 bodova, a Pobeda je na drugom mestu sa tri boda manje.

U narednom kolu sastaju se: Borac (NM) – Šumarice, Sloga (L) – Dobrača, Bukurovac – Seljak (MP), Bratstvo – Pobeda.