Erdoglija startovala pobedom

fk-erdoglija
Podmlađeni tim Erdoglije sa trenerom Sokićem na startu je sa dva gola savladao Korićane

Sa zakašnjenjem od skoro mesec  zbog štrajka danas je nastavljeno prvenstvo u Drugoj gradskoj ligi Kragujevca odigravanjem utakmica 4. kola. Fudbaleri novog drugoligaša Erdoglije 1931 na svom terenu savladali su bivšeg prvoligaša ekipu Korićana sa 2:0 i osvojili važne bodove.

Ekipa Erdoglije 1931 u duel sa Korićanima ušla je sa više želje i motiva i zahvaljujući boljoj igri u drugom poluvremenu zasluženo je osvojila prve bodove u višem rangu. Izabranici trenenra Milana Sokića bolje su se snašli na tvrdom terenu u finišu susreta postigli dva pogotka što je bilo dovoljno za pobedu. Bilo je šansi na obe strane, a prvi su pripretili Korićanci preko Matića sa desne strane, koji je šutirao pored gola, a domaći su uzvratili udarcem Stevovića preko gola i Vlačića pored stative. U 30. minutu Matić je bio u situaciji „jedan na jedan“ sa golmanom Erdoglije 1931 Maraševićem, ali je šutirao pored gola, pa se na odmor otišlo bez pogodaka.

U drugom poluvremenu podmlađeni tim novog drugoligaša Erdoglije 1931 dodao je „gas“ i  pokušavao da dođe do prednosti. To se isplatilo u 76. minutu posle solo akcije Lukovića po desnoj strani i preciznim udarcem u suprotni ugao. Drugi pogodak domaćini su postigli iz jedanaesterca u poslednjem minutu igre. U kaznenom prostoru Korićana rezervista Andrić oborio je  Stevovića i sudija Stefan Mitrović je pokazao na belu tačku. Siguran sa 11 metara bio je kapiten Vlačić, koji je „overio“ prvu pobedu Erdoglije 1931 i postavio konačan rezultat 2:0.

ERDOGLIJA 1931 – KORIĆANI 2:0 (0:0)

Stadion: U MZ „21.oktobar“.
Sudija: Stefan Mitrović.
Pomoćnici: Miljan Jovanović, Nina Lončarević (svi iz Kragujevca).
Strelci: Luković u 76. i Vlačić iz jedanaesterca u 90. minutu.
Žuti kartoni: Vlačić, Stevović, Marašević (Erdoglija 1931), Anđelković, Z. A. Stević, Stanković, Matić, Andrić (Korićani).

ERDOGLIJA 1931: Marašević, Dimitrijević, Tomić, Petković, Barjaktarević, Šapić (Đorrđević), Luković, Vlačić, Stevović (Smiljanić), Lazarević, Grabovac (Živanović).

KORIĆANI: Aleksandar R. Stević, Trajković, Kesić, Anđelković (Andrić), Čpajek, Matić, Stanišić, Jeftović, Stanković, Đoković,  Aleksandar Z. Stević (Vukićević).

U ostalim susretima 4. kola Druge gradske lige postignuti su sledeći rezultati: Hajduk – 21. oktobar 0:3, Žeželj – Seljak (C) 1:0, Bagremar – Divostin 3:1, Maršić – Košutnjak 3:0, slobodna je bila Zastava, a susret Azbest – Kremenac nije odigran.

U sledećem kolu Erdoglija je gost Zastave na Bubnju, a Korićani dočekuju Azbest. U ostalim susretima sastaju se: Košutnjak – Botunje, Divostin – Maršić, Seljak (C) – Bagremar, 21. oktobar – Žeželj, Kremenac – Hajduk, a slobodan je Košutnjak.

Danas su odigrane i utakmice 5. kola Prve gradske lige. Vodeća Vodojaža u Petrovcu je u duelu sa Jedinstvom  zabeležila petu pobedu (2:1) i sa stoprocentnim učinkom učvrstila prvo mesto. U ostalim suusretima postignuti su sledeći rezultati: Borac (D) – Partizan (C) 1:2, Mladost (P) – Srbija 3:2, Jadran – Kutlovo 1:1, Kolonija – Vinogradi DB 6:4, Sloga (D) – Šumadija 1934 3:3, Budućnost – Šumadinac KG 3:0, Sloboda (G) – Ćava (nije odigrano).

U 6. kolu sastaju se: Partizan (C) – Šumadinac KG, Ćava – Buudućnost (R), Šumadija 1934 – Sloboda (G), Vodojaža – Sloga (D), Vinogradi DB – Jedinstvo, Kutlovo – Kolonija, Srbija – Jadran, Borac (D) – Mladost (P).

U vođstvu je Vodojaža sa tri boda prednosti u odnosu na pratioce Srbiju iz Ilićeva i Budućnost iz Resnika.

Danas je startovala i Treća gradska liga sa osam klubova i postignuti su sledeći rezultati: Pobeda 1926 (Beloševac) – Šumarice 2008 2:0, Seljak 1928 (Male Pčelice) – Bratstvo 1975 (Erdeč) 2:5, Dobrača – Bukurovac 1:2, Borac (NM) – Sloga 1926 (Lužnice) 0:4.

Narednog vikenda na programu je drugo kolo u kojem se sastaju: Šumarice 2008 – Sloga 1926 (Lužnice), Bukurovac – Borac (NM), Bratstvo 1975 –Dobrača, Borac (NM) – Sloga 1926 (Lužnice).