Evro-gol Kostića za pobedu Radničkog

Fudbaleri Radničkog 1923, pobedili su danas kruševački Napredak sa 2:1. u prijateljskoj utakmici odigranoj na stadionu “Čika Dača“ po prelepom vremenu za igru. Kragujevčani su slavili, prelepim golom iz slobodnog udarca dva minuta pre kraja utakmice koji je postigao Filip Kostić. Oba tima tokom 90.minuta stvorili su dosta prilika za gol. Vodeći gol za Radnički postigao je Vlada Radovanović, takođe iz slobodnog udarca. Utakmica je poslužila trenerima obe ekipe da pruže šansu igračima koji su tokom prvoligaške sezone manje igrali.

Radnički će u sredu, imati novu proveru, ovog puta, protiv superligaša Rada, na Banjici.

Radnički 1923 – Napredak 2:1 (1:1)

Stadion: “Čika Dača“
Sudija: Marko Dimitrojević (Kragujevac)
Strelci: 1:0. Radovanović 20′, 1:1. Isailović 27′, 2:1. Kostić 89′.
Žuti karton: Gašić (Napredak)

RADNIČKI 1923: Prekić, Božović, Ristić, Opančina, Aleksić, Zajić, Milosavljević, Radovanović, Živanović, Ljubičić, Vidić. Igrali su još: Trifunović, Pavlović, Krmar, Lepović, Varjačić, Kostić i Živadinović.

NAPREDAK: Antić, Milosavljević, Paunović, Gašić, Milošević, Radosavljević, Jovanović, Novaković, Isailović, Ristić. Igrali su još: Jovanović, Milosavljević, Milovanović, Ćirković, Pavlović i Kostadinović.