Fejsa presudio svojima (FOTO)

Fudbaleri Radničkog prekinuli su niz od sedam prvenstvenih utakmica bez pobede. Kragujevčani su savladali kulski Hajduk u dramatičnoj završnici, a strelac odlučujućeg gola bio je bivši igrač Kuljana Darko Fejsa.

Odluka o pomeranju igranje utakmice, barem kada je Kragujevac bio u pitanju, bila je pun pogodak. Odlični vremenski uslovi, ipak, nisu bili dovoljni i za kvalitetnu fudbalsku predstavu s početka meča. Domaćin je u utakmicu ušao s imperatvom pobede, zbog položaja na tabeli i duge serije bez uspeha, protkana i dosta slabim igrama. I protiv Kuljana su Kragujevčani krenuli agresivno, ali ponovo bez jasne i vidljive ideje na koji način da ugroze Braća. Udarcem iz daljine, na isteku četvrtog minuta, pokušao je Milovanović, ta lopta bila je lak plen za golmana gostiju. U 15.minutu, ustalasal se atmosfera, štoper Hajduka, Vuković vratio je loptu svom čuvaru mreže, koji nije uspeo da je prihvati, ali nije bilo te siline i da ona pređe gol liniju.

Do vođstva Radnički je došao, kada se to najmanje očekivalo. Fejsa je centrirao sa leve strane, ispred gola nespretno je reagovao Crnoglavac, posle čega je lopta završila u mreži gostiju – 1:0. Još se radost nije ni stišala, a utakmica je vraćena u rezultatski egal. Neugodni kapiten Kuljana, Lazar Veselinović je prošao po levoj strani, prvi šut odbio je Čančarević, da bi potom napadač gostiju iskorstio statičnost odbrane domaćina i iz drugog pokušaja doneo izjednačenje – 1:1. Prednost domaćinu, u 29.minutu, doneo je Beljić. Prihvatio je loptu po desnoj strani, ciljao i na izuzetno efektan način pogodio gornji ugao nemoćnog Braća – 2:1.

Ponovili su Kragujevčani sada već ustaljenu naviku, po stečenom vođstvu prepustio je rivalu konce igre. Hajduk je zaigrao angažovanije, konstantno je pritiskao odbranu domaćina, koja nije delovala preterano sigurno. Pre izjednačujućeg pogotka, pokušao je Cvetković, lopta je završila preko prečke. U 62.minutu, posle centaršuta sa desne strane, „rezervista“ Tošić je uspeo da glavom loptu prosledi u mrežu i donose novo izjednačenje – 2:2.

djavoli

Jedinu pravu priliku na utakmici, Radnički je napravio u 78.minutu, Spalević je odlično asistirao Milovanoviću, čiji udarac po zemlji je zaustavio Brać. Gosti su uzvratili minut kasnije, pokušao je Jevtović, a lopta je svoju putanju završila pored gola. Gledano sa strane, sporna situacija, viđena je u 87.minutu, u duelu sa protivničkom odbranom u kaznenom prostoru pao je Beljić, a ne baš sigurni arbitar Ninoslav Spasić, je bio mišljenja da u toj situaciji nije bilo prekršaja. Nastavili su igrači Radničkog sa pritiskom, u nadoknadi vremena najpre je Spalević, udarcem glave, pogodio stativu, posle čega je Brać krajnjim naporom loptu izbacio u korner. Do pobede, Kragujevčani su došli bukvalno u poslednjem trenutku sudijske nadoknade, Fejsa je iz velike udaljenosti i gotovo uz aut liniju, uputio loptu pred gol, a koja je na opšte iznenađenje završila u mreži za bodove nade superligaša iz šumadijske prestonice.

Radnički 1923 – Hajduk 3:2 (2:1)

Stadion: „Čika Dača“.
Gledalaca: 2.500.
Sudija: Ninoslav Spasić (Surdulica).
Pomoćnici: Dalibor Đurđević (Kruševac) i Milan Minić (Niš).
Žuti kartoni: Beljić, Pavlović (Radnički 1923), Vuković (Hajduk).
Strelci: 1:0 Crnoglavac (autogol) u 23, 1:1 L.Veselinović u 24, 2:1 Beljić u 29, 2:2 Tošić u 62, 3:2 Fejsa u 90+3.minutu

RADNIČKI 1923: Čančarević, Pavlović, Tintor, Rosić, Fejsa, Beljić, Svojić (od 67. Spalević), I.Petrović (od 80. Kovačević), Marić, Milošković, Milovanović.

HAJDUK: Brać, Cvetković, Vuković, Crnoglavac (od 46. Tošić), M.Veselinović, Kiš (od 82. Milutinović), Sekulić, Obrovac (od 70. Jevtović), Ćulum, L.Veselinović, Rusmir.

Igrač utakmice: Darko Fejsa.

Tabela: 1. Partizan 46 (-1), Crvena zvezda 38, Vojvodina 35 (-1), Jagodina 32 (-1), Rad 28 (-1), Sloboda 28 (-1), Javor 27, Spartak 24, Radnički (N) 24, OFK Beograd 22 (-1), Novi Pazar 22, Hajduk 19, BSK 18, Donji Srem 17 (-1), Radnički 1923 16, Smederevo 9.