„Fenjeraš“ iznenadio Kragujevčanke

Kategorija: Rukomet

Rukometašice Radničkog 1964 neprijatno su iznenadile svoje simpatizere, pošto su sinoć u hali „Jezero“ pretrpele poraz u susretu sa Požarevcem, poslednjeplasiranom ekipom na tabeli Super B lige Srbije, rezultatom 26:30 (11:18).

U RK Radnički 1964 sigurno će što pre želeti da zaborave protekli vikend. Nakon poraza rukometaša u derbiju sa Dubočicom 54 u Leskovcu, i rukometašice kragujevačkog kluba su podbacile, pošto su na svom parketu poražene od „fenjeraša“ iz Požarevca.

Kragujevčanke su odlično startovale i povele sa 3:0, pa se očekivalo da će lako doći do šeste pobede u sezoni. Međutim, gošće su, predvođene nezaustavljivom Danijelom Petković, došle najpre do izjednačenja (5:5), a zatim i do prednosti od pet golova (5:10).

Na odmor se otišlo sa ubedljivim vođstvom Požarevljanki (11:18), da bi tek u drugom poluvremenu ekipa Radničkog 1964 zaigrala u skladu sa očekivanjima i kvalitetom koji poseduje. Prednost gošći iz Požarevca „topila“ se iz minuta u minut, sve dok se domaći tim nije spustio na samo „minus dva“ (24:26). Ispostavilo se da je to bio kranji domet Kragujevčanki na ovom susretu. U finišu se razbranila Jana Vasiljević na golu Požarevca, Radnički 1964 je propustio da realizuje par kontranapada, pa su bodovi pripali gostujućem sastavu.

U pobedničkom timu istakla se Danijela Petković sa 10 golova, dok su u kragujevačkom timu prednjačile Ajlin Bjelak sa 8 i Jasmina Kolak sa 6 pogodaka.

RK RADNIČKI 1964 – ŽRK POŽAREVAC 26:30 (11:18)

Hala:
“Jezero”.
Gledalaca: 150
Sudije: Bojan i Goran Tepavčević (Čačak)
Sedmerci: Radnički 3 (3), Požarevac 7 (4)
Isključenja: Radnički 6 min,Požarevac 10 min

RADNIČKI 1964: J.Pojužina (8 odbrana, sedmerac), Đorđević 1, Veličković 1, Srećković, Bjelak 8, Blagojević, Hasanović (8 odbrana, 2 sedmerca), Anja Vlašković, Mikić 5, Anastasija Vlašković, Todorović, Tina Petrović, Tijana Petrović 4, Kolak 6, Aleksić 1, Ž.Pojužina.

POŽAREVAC: Vasiljević (15 odbrana), Fatou 1, Danijela Petković 10, Živanović 4, Karadinović, A. Dimitrijević, T. Dimitrijević 2, Dinić, Todorović 2, Dragana Petković 5, Maksimović 4, Radulović 2, Korać.

Ovim porazom Radnički 1964 je pao na sedmu poziciju sa 13 osvojenih bodova.

Priliku da poprave bodovni saldo i iskupe se za ovaj neočekivani poraz izabranice trenera Rodoljuba Kurandića imaće narednog vikenda na gostovanju ekipi Pančeva.