Filip Kostić odveo „Orliće“ na Evropsko prvenstvo

kostic

Mlada reprezentacija Srbije izborila je plasman na Evropsko prvenstvo, nakon što je u revanš meču baraža u Kadizu savladala aktuelnog prvaka Evrope Španiju sa 2:1. Gol odluke postigao je nekadašnji igrač Radničkog, naš Kragujevčanin Filip Kostić u zaostavnom vremenu.

„Orlići“ su načinili istinski podvig i eliminisali aktuelnog evropskog prvaka, nanevši mu prvi poraz nakon pet godina i to na njegovom terenu. Naša selekcija povela je autogolom Gaja u 31. minutu. Dobro su se izabranici Radovana Ćurčića držali sve do finiša meča, kada je Roberto u 90. minutu izjednačio rezultat i najavio uzbudljivu sudijsku nadoknadu od pet minuta.

A onda je usledila munjevita kontra reprezentacije Srbije, Čavrić je proigrao Kostića koji se silovito stuštio ka golu Španaca i rutinski zatresao mrežu za veliko slavlje „Orlića“, koji su tako u velikom stilu izborili plasman na završni turnir.