Filipović gradio, Radić odbranio pobedu u Breši

Vaterpolisti Radničkog Kon Tikija slavili su na gostovanju italijanskoj Breši, rezultatom 9:8, u derbiju petog kola Lige šampiona i tako postali jedini tim sa maksimalnim učinkom u dosadašnjem toku takmičenja. Ovom izuzetno važnom pobedom Kragujevčani su se osamili na liderskoj poziciji i širom otvorili vrata fajnal-siksa.

Domaći su poveli posle dva minuta igre, preko crnogorskog reprezentativca francuskog porekla Uga Kruzilja, ali se ispostavilo da je to bilo njihovo jedino vođstvo. Odmah zatim uzvratio je Dušan Marković na drugoj strani, a potpuni preokret doneo je kapiten Filip Filipović – 2:1. Ipak, španski internacionalac Giljermo Molina pobrinuo se da timovi u drugi period uđu izjednačeni.

Međutim, Šumadinci su fantastično otvorili drugu četvrtinu i stigli do prednosti od tri gola, koju su potom održavali gotovo do samog kraja. Naime, gostima je vođstvo vratio Ivan Basara, a potom je dva gola vezao Filip Filipović (5:2). Do odlaska na odmor igralo se gol za gol, pa su izabranici Dejana Jovovića na predah otišli sa vođstvo 7:4.

Treću četvrtinu obeležile su jake odbrane, pa je samo Đorđi uspeo da se upiše u strelce (7:5). Već na startu poslednje deonice Filip Filipović je lepim lob udarcem ponovo vratio svom timu „plus tri“, ali se ni Italijani nisu predavali. Koristili su svoje brojčane prednosti i minut i po pre kraja stigli na samo gol zaostatka (9:8). Međutim, fenomenalni golman Zdravko Radić, koji je tokom celog meča sjajno predvodio odbranu Radničkog, u finišu je odbranio nekoliko izuzetno važnih i postarao se da bodovi odu u Kragujevac.

Najefikasniji bio je Filip Filipović sa 5 golova, Dušan Marković dodao je dva, a po jedan Đorđe Filipović i Ivan Basara. Proslavljeni srpski fudbaler, Dejan Stanković, bodrio je kragujevačke vaterpoliste na bazenu Di Pompijano. Rekorder po broju utakmica u dresu Srbije ovaj duel pratio je u društvu Jugoslava Vasovića, sportskog direktora Radničkog.

Trener Radničkog, Dejan Jovović, bio je prezadovoljan podvigom koji su napravili njegovi izabranici.

– Naneli smo Breši prvi poraz na njihvom terenu u ovoj sezoni, što svakako ima ogromnu težinu. Ovo je vruć teren, poput svih italijanskih i morali smo da izdržimo pritisak do poslednje sekunde. Raduje me da finale Kupa i sve što se dešavalo nije ostavilo ama baš nikakav trag na ekipu. Igrači su bili maksimalno spremni i dokazuje se da smo, kako sezona odmiče, i fizički i psihički sve jači. Vidi se da idemo uzlaznom putanjom što se kvaliteta igre tiče. Tu ima još puno rezervi, ali je bitno da smo napravili veliki korak, praktično smo pred vratima fajnal-siksa i sada možemo da razmišljamo o osvajanju prvog mesta u grupi – rekao je Jovović.

Breša – Radnički Kon Tiki 8:9 (2:2, 2:5, 1:0, 3:2)