FK Radnički 1923: Bez golova na srpskoligaškoj premijeri

fk-radnicki-1923-2016-17Fudbaleri Radničkog 1923 nisu uspeli da upišu sva tri boda na startu sezone u Srpskoj ligi „Zapad“. Sloga iz Požege uspela je da odoli napadima Kragujevčana i sa „Čika Dače“ odnese vredan bod – 0:0.

Imali su izabranici trenera Radovana Radakovića terensku incijativu tokom većeg dela meča, pa i igrača više nakon drugog žutog kartona za napadača gostiju Grujičića u 72. minutu, ali nisu uspeli da zatresu mrežu svog rivala. Videla se želja kod fudbalera Radničkog da zabeleže pobedu na premijeri i obraduju svoje navijače, popularne „Đavole“, koji su ih i ovoga puta bodrili tokom svih 90 minuta, međutim, lopta jednostavno nije htela u gol.

djavoli-radnicki-sloga-pozegaPopularni „Đavoli“ davali „vetar u leđa“ svojim ljubimcima svih 90 minuta

Sa druge strane, gosti iz Požege došli su u Kragujevac po bod, pa su svakako bili zadovoljniji nakon poslednjeg sudijskog zvižduka. Doduše, u par navrata su iz kontranapada pripretili novom čuvaru mreže Radničkog Milentijeviću i pokazali da nisu slučajno prošlu sezonu završili na četvrtom mestu srpskoligaške tabele

Publika na „Čika Dači“ mogla je premijerno da vidi na delu novi tim Radničkog, koji je ovoga leta pojačan nekolicinom iskusnih igrača, poput Marka Krasića, Ljube Nenadića, Milana Ilića, Darka Spalevića i drugih. Ipak, evidentno je da je ovoj skupini igrača potreban dodatni period uigravanja i prave rezultate treba očekivati tek posle nekoliko uvodnih kola.

Što se tiče današnjeg susreta sa Slogom na „Čika Dači“, bila je to jedna tvrda, prava takmičarska utakmica, sa malim brojim šansi. Prvo poluvreme je u tom pogledu bilo znatno „siromašnije“ što se tiče uzbuđenja za razliku od drugih 45 minuta, kada je viđeno nekoliko solidnih prilika na obe strane terena.

fk-radnicki---sloga-pozegaVelika borba, ali malo pravih šansi u prvih 45 minuta

Iz prvog dela utakmice vredi zabeležiti pokušaj Krasića u 13. minutu, kada je golman Rumenić nakon njegovog udarca slabo intervenisao, ali nije bilo nikog od fudbalera Radničkog da natrči na odbijenu loptu.

Na naredno uzbuđenje pred golom Sloge čekalo se do samog finiša prvog poluvremena, kada je najpre Lukić nezgodno šutirao iz mrtvog ugla i umalo iznenadio gostujućeg čuvara mreže, da bi potom snažno sa distance tukao Filip Aleksić, ali je lopta prohujala tik pored leve stative. Poslednju šansu u prvih 45 minuta imao je Jovan Lukić, kada je nakon dosuđenog slobodnog udarca, iz izgledne pozicije šutirao preko gola.

fk-radnicki--sloga-pozegaFudbaleri Sloge naročito opasni na startu drugog poluvremena

Na samom startu drugog poluvremena, fudbaleri iz Požege su par puta ozbiljno testirali odbranu kragujevačkog tima. Prvo je Tanasković šutirao pored gola u 49. minutu, da bi veliku šansu za Slogu propustio bivši napadač Šumadije 1903 Gradimir Grujičić u 51. minutu, kada je izašao sam ispred Milentijevića, ali nije uspeo da savlada domaćeg čuvara mreže.

Dva minuta kasnije prva velika šansa za Kragujevčane da dođu do vođstva. Danas veoma raspoloženi Matejević je probio po desnoj strani i centrirao u srce šesnaesterca gostiju, a mladi Jovan Lukić sa svega pet metara šutirao glavom pravo u golmana Sloge Rumenića.

fk-radnicki-sloga-pozegaLukić propustio najbolju priliku za Kragujevčane na današnjem meču

Lepa akcija domaćih fudbalera viđena je u 63. minutu, kada su dupli pas razmenili rezervisti Stanković i Ivković, ali je „devetka“ Radničkog izblokirana u poslednjem trenutku. U 69. minutu novi atak fudbalera u crvenim dresovima započeo je iskusni Krasić, koji je maestralno proigrao Nenadića, a ovaj „zavrnuo“ loptu na prvu stativu ka Ivkoviću, ali napadač Radničkog nije uspeo da kruniše ovu akciju na najbolji mogući način.

Već od starta drugog poluvremena publika na „Čika Dači“ je tražila od trenera Radakovića da uvede u igru Darka Spalevića i on im je izašao u susret u 71. minutu, kada je iskusni napadač ušao u igru umesto Aleksića, naravno, praćen ovacijama navijača.

Nedugo zatim gosti ostaju sa igračem manje, nakon što je Gradimir Grujičić dobio drugi žuti karton. To je bio signal da Radnički krene još ofanzivnije ka golu Rumenića.

fk-radnicki--sloga-pozega1Golman Sloge Rumenić uspeo da sačuva svoju mrežu netaknutom

Nervoza na terenu je rasla kako se bližio finiš susreta, pa je tako nakon duela Spalevića i Ćendića u kaznenom prostoru Sloge nastalo koškanje između igrača oba tima, koje je razrešio sudija Nebojša Despotović, tako što je i Spaleviću i Ćendiću pokazao po žuti karton.

U 90. minutu beležimo dobar centaršut Nenadića na drugu stativu ka Matejiću koji tuče preko gola, a u sudijskoj nadoknadi Radnički je propustio još jednu kolosalnu priliku da dođe do pogotka, kada je Spalević lukavo ostavio loptu Stankoviću, ali je i njegov udarac završio daleko preko gola.

Na kraju je ostalo 0:0, što je rezultat kojim mogu da budu zadovoljniji gosti, dok će fudbaleri Radničkog 1923 novu priliku za prvi trijumf u sezoni imati narednog vikenda, kada će na Bubnju odmeriti snage sa gradskim rivalom Šumadijom 1903.

Radnički 1923 – Sloga 0:0

Stadion: „Čika Dača“