Fudbaleri Radničkog probili led i poklonili „Đavolima“ pobedu za rođendan

Radnicki - Sloga

Fudbaleri Radničkog 1923 danas su zabeležili prvu „trojku“ u ovoj sezoni, savladavši ekipu Sloge iz Petrovca na Mlavi sa 2:1 (1:0), u utakmici 17. kola Prve lige Srbije. Tako su se mladi fudbaleri kragujevačkog tima revanširali svom rivalu za poraz u jesenjem delu sezone i ujedno obradovali svoje navijače „Crvene đavole“, kojima su pre početka utakmice čestitali rođendan i poklonili dresove sa natpisom: „Crveni đavoli, hvala vam što postojite. 27 godina vernosti, FK Radnički 1923“.

Uz bučno navijanje sa tribina, izabranici trenera Radovana Radakovića na najbolji način su započeli utakmicu. Već u 10. minutu Dušan Stević je izvanredno reagovao na ubačenu loptu Žarka Vilotijevića i savladao golmana Petrovčana Dejana Radakovića. Pokušali su Petar Gavrović u 18. i Stević u 38. minutu da uvećaju prednost, ali je golman Sloge bio siguran.

Jednu od retkih šansi za Slogu, u poslednjem minutu prvog poluvremena nije iskoristio Kragujevčanin u redovima gostijućeg tima Stanimir Milošković, pošto je nakon ubačene lopte sa desne strane šutirao glavom i pogodio stativu.

Fudbaleri Sloge izjednačili su početkom drugog poluvremena. Rezervista Miloš Reljić, koji je od 46. minuta zamenio Miloškovića, dobro je šutirao u 52. minutu, a golman Marko Kostić prilikom intervencije ispustio loptu, koju je sa metar-dva u mrežu ubacio kapiten gostiju Nikola Đorđević i poravnao rezultat na 1:1.

Strelci Dusan Stevic i Uros VidovicStrelci: Dušan Stević i Uroš Vidović

Međutim, mladi „đavolčići“ nisu se predavali. Bodreni sa tribina, izgarali su na terenu i preko kontranapada pokušavali da dođu do prve pobede, koju su željno i dugo očekivali. To su, konačno, ostvarili u 82. minutu. Posle lepe akcije preko leve strane, rezervista Lazar Popović je ušao sa loptom u kazneni prostor, a štoper gostiju Filip Ivanović je prekršajem sprečio napadača Radničkog 1923 da postigne gol, zbog čega je sudija pokazao na „belu tačku“, a igraču gostiju zbog drugog žutog kartona put u svlačionicu.

Siguran izvođač najstrožije kazne sa 11 metara bio je kapiten Uroš Vidović, koji je preciznim i jakim udarcem loptu poslao u mrežu i izazvao veliko slavlje na tribinama. Tako je Radnički 1923, koji je u 88. minutu zbog drugog žutog kartona ostao bez Stevića, zasluženo zabeležio prvu pobedu u sezoni i priredio veliku radost svojim navijačima u susretu sa iskusnijom ekipom Sloge, od koje se više očekivalo danas na stadionu „Čika Dača“.

Igraci Radnickog proslavili pobedu sa svojim navijacimaFudbaleri Radničkog proslavili prvu prvenstvenu pobedu sa svojim navijačima

Najviše razloga za radost imao je kapiten Vidović, koji je svojim pogotkom obezbedio prvu pobedu svom timu.

Ovo je moj drugi pogodak u ovoj sezoni. Mogu da kažem da sam prezadovoljan ishodom utakmice u kojoj smo toliko želeli tu prvu pobedu, koju smo zasluženo zabeležili. U toku cele utakmice ova mlada ekipa pokazala je više želje i da ima kvalitet. Ovo je zasluga cele ekipe od koje očekujem u narednom periodu bolje rezultate. Pohvalio bih navijače, koji su došli u većem broju i mogu da obećam da ćemo ih obradovati novim pobedama. – rekao je posle utakmice za „KG Sport“ strelac pobedonosnog pogotka Vidović.

Sa konferencije za stampuSa konferencije za medije nakon utakmice

Podmlađeni tim Radničkog 1923 je za prvu prvenstvenu pobedu dobio pohvale od trenera obe ekipe na konferneciji za medije, upriličenoj nakon utakmice.

Mislim da nas je iskusnija ekipa Sloge, jedna od najboljih koja je gostovala u Kragujevcu u ovoj sezoni, malo potcenila. Možda nas je i sreća malo pogledala, ali moram da čestitam mojim igračima na fer i korektnoj igri, i izvanrednom zalaganju. Ova pobeda mnogo znači za ove mlade igrače iz kadetskog i omladinskog uzrasta i predstavlja veliki motiv za još bolje rezultate u narednim utakmicama. Bila je lepa atmosvera na „Čika Dači“ i zbog jubileja navijača, kojima obećavamo da će biti još pobeda u nastavku sezone. – rekao je Radovan Radaković, trener kragujevačkog prvoligaša.

Trener gostiju Dragan Đorđević, očito nezadovoljan igrom i porazom svog tima, čestitao je Radničkom 1923 na pobedi.

Mi danas nismo pokazali svoje pravo lice u ovako lepom ambijentu u Kragujevcu. Ništa od onoga što smo se dogovorili u svlačionici, nismo ostvarili na terenu. Unapred dobijene utakmice u glavama igrača su najteže, što se i danas pokazalo. Čestitam mladoj ekipi Radničkog na borbenosti i zalaganju. Pokazali su više želje i htenja, pa se nadam se da će ovako nastaviti. – kratko je prokomentarisao trener ekipe iz Petrovca na Mlavi.

I pored današnjeg trijumfa, Radnički 1923 ostaje na poslednjem mestu na tabeli Prve lige Srbije sa sedam osvojenih bodova. U narednom kolu Kragujevčane očekuje gostovanje Sinđeliću u Beogradu.

RADNIČKI 1923 – SLOGA (PM) 2:1 (1:0)

Stadion: „Čika Dača“.
Gledalaca: preko 300.
Sudija: Stanko Ostraćanin (Kraljevo).
Pomoćnici: Milan Pešović (Kraljevo), Radomir Ranković (Smederevo).
Strelci: Stević u 10. i Vidović iz jedanaesterca u 82. za Radnički 1923, a Đorđević u 52. minutu za „Slogu.
Žuti kartoni: Milojević, Trajković (Radnički 1923), Anđelković (Sloga).
Crveni kartoni: Stević u 88. (Radnički 1923), Ivanović u 82. minutu (Sloga).

RADNIČKI 1923: Kostić, Nikolić, Milojević, Petrović, Aleksić, Vidović, Trajković (Urošević), Vilotijević ( Nedeljković), Gavrović (Popović), Stević, Lukić.

SLOGA (PM): Ranković, Đoković, Pavić (Anđelković), Vlašić, Ivanović, Antanasijević, Ivić, Lepojević, Đorđević, Memedović ( Petronijević), Milošković (Reljić).