Fudbaleri Srbije poraženi u prvom susretu baraža (FOTO)

Kategorija: Fudbal

Fudbaleri Srbije pred početak utakmice

U baražu za popunu novoformirane Šumadijsko-raške zone, ekipa Srbije iz Ilićeva je na stadionu u Sušici izgubila minimalnim rezultatom (0:1) od drugoplasirane ekipe Okružne lige Raškog okruga Novog Pazara 1928. Revanš je u subotu u Novom Pazaru.

U pravom sportskom ambijentu i pred velikim brojem gledalaca fudbaleri Srbije, drugoplasirane ekipe Prve gradske lige Kragujevca, nisu uspeli da steknu prednost u prvom susretu baraža za plasman u zonski stepen takmičenja. Iako su naspram sebe imali jačeg protivnika, veoma motivisani izabranici trenera Danijela Spasića dobro su parirali Pazarcima, naročito u prvom poluvremenu.

Gosti su imali više šansi, a zasluge što kragujevački predstavnik nije izgubio sa većom razlikom pripadaju golmanu Stefanu Petroviću, koji je izdržao pravu kanonadu udaraca fudbalera Novog Pazara 1928.

Jedna od intervencija golmana Stefana Petrovića iz prvog poluvremena

Međutim, domaći tim prvi je imao šansu da dođe u vođstvo. U 22. minutu dobro je šutirao Andrić, a kratko odbijenu loptu od golmana Pešić nije uspeo da stigne i ubaci u mrežu.

U finišu prvog poluvremena Pazarci su dva puta pokušali da dođu do prednosti. U 40. minutu Dupljak je šutirao pored stative, a dva minuta kasnije pravu bombu sa desetak metara uputio je Softić, ali je golman Petrović bio na mestu i sprečio pogodak.

Posle odmora obe ekipe krenule su ofanzivnije i gledaoci su videli više šansi za gol, koje su imali gostujući igrači. U 50. i 53. minutu neprecizni su bili Dupljak i Džanković iz blizine. U 60. minutu domaći golman Petrović sprečio je pravi „projektil“ Gusinca, a odbijenu loptu posle šuta Bektaševića sa tri metra iskosa sa leve strane golman Srbije uspeo je da izbaci u korner.

Velika borba na terenu vodila se za svaku loptu, jer su obe ekipe želele pobedu

Na drugoj strani pripretila je i Srbija, ali centaršut sa leve strane nije uspeo da prihvati uporni Gojaković. U 70. minutu sa preko 25 metara oštro je šutirao Murić u desni gornji ugao, ali je golman Petrović još jednom pokazao svoje kvalitete i paradom sprečio siguran pogodak.

Ipak, njegova mreža se zatresla pet minuta kasnije. Murtić je ubacio loptu u peterac, gde se nabolje snašao kapiten gostiju Bogućanin i glavom loptu skrenuo u nebranjeni deo mreže Srbije.

Imali su fudbaleri Novog Pazara 1928 u 83. minutu i šansu za drugi pogodak, ali je Derviševićev udarac glavom sa pet metara golman Petrović uspeo da zaustavi.

Veliku priliku za izjednačenje Srbija je imala u 87. minutu, kada je posle kornera rezervista Marković sa linije peterca loptu glavom poslao preko gola i tako omogućio gostima da sa minimalnom prednošću dočekaju revanš.

Ekipa Novog Pazara 1928 zasluženo je odnela pobedu iz Kragujevca

Zbog druge javne opomene i crvenog kartona Softića, Novi Pazar 1928 je ostao sa igračem manje, ali to domaći tim i pored jakog pritiska na gol Pušičanca nije uspeo da valorizuje.

Mi se nismo predavali, iako smo bojažljivo ušli u ovu utakmicu i zbog malog straha od ovolikog broja gledalaca. Mislim da smo mogli više da pokažemo, iako smo se borili do poslednjeg minuta. Ipak, čestitam protivniku na zasluženoj pobedi, a mi ćemo pokušati da u revanšu u Novom Pazaru ostvarimo bolji rezultat – rekao je za KG Sport.info Danijel Spasić, trener kragujevačkog tima posle današnjeg poraza na stadionu u Sušici.

Fudbaleri Srbije imali su i veliku podršku svojih navijača, koji su dobro popunili obe tribine igrališta u Sušici, gde se odavno nije okupio toliki broj gledalaca.

Gledaoci na ispunili tribine igrališta u Sušici

SRBIJA – NOVI PAZAR 1928 0:1 (0:0)

Igralište u Sušici.
Gledalaca: 800.
Sudija: Nikola Đorđević (Aranđelovac).
Pomoćnici: Aleksanadar Spasić (Topola), Nenad Milić (Rača).
Strelac: Bogućanin u 74. minutu.
Žuti karton: Furtula (Srbija).
Crveni karton: Softić u 85. minutu (Novi Pazar 1928).

SRBIJA: Petrović, Todorović (od 75. Milivojević), Todorov, Furtula, Miletić, Jokić, Janićijević, Gojković, Andrić, Pešić (od 75. Andrejić), Živković (od 84. Marković).

NOVI PAZAR 1928: Paučinac, Gusinac (od 86. Ugljanin), Džanković (od 77. Kupejović), Bektašević, Murić (od 81. Muminović), Dupljak, Dolovac, Bogućanin, Jablaničanin, Dervišević, Softić.

Revanš je na programu u subotu od 18 časova u Novom Pazaru.