Fudbalerke Šumadije 1903 uspešno završile sezonu (FOTO)

zfk-sumadija
Fudbalerke Šumadije 1903 posle današnje pobede na Bubnju uspešno završile sezonu

U poslednjem kolu Prve lige Srbije za žene novajlija u ovom takmičenju, ekipa Šumadije 1903, danas je na Bunnju pobedom završila ovu sezonu. Savladala je fudbalerke Kolibrija iz Kuršumlije sa 2:1 i osvojila drugo mesto, što predstavlja veliki uspeh za ovu mladu ekipu, koju je uspešno vodio trener Srđan Prokić.

Bila je ovo susret koji je odigran u nenormalnim uslovima. U toku cele utakmice padala je jaka kiša uz vetar, ali zbog važnosti susret nije odložen, jer je mogao da odlučuje o završnici prvenstva. Naime, goćama iz Kuršumlije bio je ugrožen opstanak u ligi, jer su imale samo bod više od preposlednje ekipe na tabeli Poleta iz Sivca. Međutim, sve se dobro završilo za obe ekipe. Domaći tim je pobedio, a ekipa Kolibrija izbegla je baraž zahvaljujući porazu Poleta u Beogradu od 6:0 u duelu sa liderom na tabeli Obilićem.

zfk-sumadijaSa današnje utakmice na Bubnju po kiši vodila se velika borba za pobedu

Na današnjoj utakmici na Bubnju ekipa Šumadije 1903 nastupila je  zbog kartona i povreda bez najboljeg strelca Jelene Miloradović, i tri standarna prvotimca Katarine Lazić, Katarine Milosavljević i Sonje Mladenović, pa su šansu dobile mlade fudbalerke, a debitovala je Teodora Velikić sa 15 godina. Od početka Šumadinke su krenule  ofanzivno i već u drugom minutu došle u vođstvo, iako je vladala prava provala oblaka na Bubnju. Na ubačenu loptu utrčala je Marina Đorđević, obišla i golmana i loptu poslala u praznu mrežu. Gošće se nisu predavale i pokušavale su iz prekida sa distance da izjednače ili eventuslno preokrenu rezultat, kako bi obezbedile opstanak u ligi, ali su Olivera Milanović i štoper Milka Đorđević bile neuspešne.

U 30. minutu domaća fudbalerka Mirjana Babić je  posle prodora preko desne strane, izašla pred golmana, ali je  pogodila spoljni deo mreže. U finišu prvog poluvremena Đorđevićeva je imala šansu da udvostruči prednost, ali šut sa ivice peterca golman Kolibrija Tijana Radosavljević uspela da zaustavi izbijanjem lopte u korner.

marina-djordjevicMarina Đorđević postigla je oba pogotka za Šumadiju 1903

U drugom poluvremenu devojke iz Kuršumlije nastavile su sa pritiskom na gol Šumadije 1903 i ostvaljale prostor domaćim fudbalerkama da iz kontra napada postignu i drugi pogodak. U 58. minutu, posle akcije preko leve strane Marina Đorđević skoro sa korner linije uputila loptu pred gol Kolibrija, koja je zakačila jednu odbrambenu fudbalerku i završila u mreži.

U 75. minutu gošće nisu imale sreće, jer je udarac Olivere Milanović zaustavila stativa.  Ipak, tri minuta kasnije ofanziva Kuršumlijki završena je pogotkom. Jelena Gligić se najbolje snašla u gužvi pred golom Jane Pantić, koja je prethodno odbranila tri jaka udarca, i smanjila prednost Šumadije 1903 na 2:1, što je bio i konačan ishod ovog susreta.

prokicSrđan Prokić, trener Šumadije 1903 zadovoljan je plasmanom njegove ekipe

– Može se reći da smo uspešno završili ovu sezonu, jer smo kao novajlija imali cilj da ostanemo u Prvoj ligi.  Dobro smo odigrali i bili i u konkurenciji i za prvo mesto. Verujemo da smo mogli i više, ali smo imali i pehove sa povredama. U viši rang – Superligu otišao je beogradski Obilić, kojeg smo savladali u Kragujevcu, a u derbiju, koji je odlučivao o prvom mestu, imali i vođstvo, ali smo izgubili.

Verujem da sa par pojačanja i dobrim pripremama možemo u narednoj sezoni da se plasiramo u viši rang – rekao nam je posle današnje utakmice na Bubnju Srđan Prokić, trener Šumadije 1903.

ŠUMADIJA 1903 – KOLIBRI (Kuršumlija) (žene) 2:1 (1:0)

Stadion: Bubanj.
Gledalaca: 50.
Sudija: Jelena Ristić (Vrčin).
Pomoćnici: Jelena Međedović, Suzana Stanojević (obe iz Beograda).
Strelci: Đorđević u 2. i 58. za Šumadiju 1903, a Danković u 78. minutu za Kolibri.

ŠUMADIJA 1903: Pantić, Arsenijević, Mijatović, Marković (Velikić), Baić, Vranić Prokić, Živković (Pavlović), Jurišević (Stevanović), Ilić, Dukić (Nikolić), Đorđević.

KOLIBRI: Radosavljević, Danković (Nestorović), Gilić, Jovanović, Đorđević, Nikolić, Stojiljković, Milanović, Živković (Marković), Radulović, Despotović.

ŽFK Šumadija 1903 je u ovoj sezoni od 14 odigranih utakmica osam rešila u svoju korist, a po tri igrala nerešeno i izgubila. Postigla je 32, a primila 15 golova i sezonu završila na drugom mestu sa 27 bodova ili pet manje od beogradskog Obilića, koji se seli u Superligu. Od sutra devojke sa Bubnja imaju mesec dana odmora, pa se ponovo okupljaju i počinju sa pripremama za narednoj sezoni u kojoj očekuju još bolje rezultate i  plasman u viši rang – Superligu.