Fudbalerke Trijumfa protutnjale Jagodinom

ZFK TrijumfOčekivano, fudbalerke Trijumfa stigle su do svoje četvrte pobede u Prvoj ligi Srbije za žene, to na gostovanju poslednjeplasiranoj Jagodini sa ubedljivih 3:0 (1:0).

Predvođene sjajnom Jovanom Samčović, Kragujevčanke su prikazale bolju igru i zasluženo došle do bodova.

Domaće su odolevale sve do 43. minuta, kada je Samčovićeva iskoristila jednu dubinsku loptu i sa 16 metara lobovala Milicu Mandžkić, čuvara mreže Jagodine.

Lepu priliku da duplira prednost kragujevačkog tima propustila je Jelena Stojimirović, koja je u 54. minutu snažno tukla sa desetak metara, ali je stativa bila saveznik Jagodinki.

Ipak, tri minuta kasnije domaće su po drugi put morale da vade loptu iz mreže. Sara Milosavljević je uputila udarac ka golu Milice Mandžukić, koja je rukom izbila loptu, ali na njenu nesreću do nje je došla Tanovićeva i sa desetak metara pogodila suprotan ugao.

Do kraja utakmice bilo je vremena da Jovana Samčović svoju odličnu partiju kruniše sa još jednim pogotkom u 85. minutu.

ŽFK JAGODINA – ŽFK TRIJUMF  0:3 (0:1)

JAGODINA
Stadion: SC „Tabanelo“
Gledalaca: 50
Sudija: Jasmina Micovski (Obrenovac)
Strelci: Samčović u 43. i 85. minutu i Tanović u 57. minutu.

ŽFK JAGODINA: Mandžukić, Matić, Predić, Milenković, Racić, Ašanin (od 46. minuta Milić), Petrović, Vasić (od 61. minuta Vojinović), Karabaš (od 63. minuta Dimić), Šaponjić, Jovanović.

ŽFK TRIJUMF: Mijajlović, Petrović, Gačić, Tanović, Penčić, Milosavljević (od 80. minuta Gojak), Radisavljević, Prodanović, Jovanović (od 61. minuta Živković), Stojimirović, Samčović.

Ovo je bila poslednja utakmica fudbalerki Trijumfa u jesenjoj polusezoni, koju završavaju na trećem mestu, sa istim brojem bodova kao i gradski rival, ekipa Šumadije 1903. Podsetimo, Šumadinke su u subotu na Bubnju poražene od Poleta iz Sivca sa 1:2 (0:1), te su povećale zaostatak za jesenjim prvakom Radom na osam bodova.

Prvenstvo se nastavlja 25. marta kada je na programu drugi gradski derbi kragujevačkih prvoligaša. Prvi je pripao fudbalerkama Šumadije 1903, koje su na igralištu u Rekovcu slavile sa 2:0.