Goleada u Beloševcu

Fudbaleri Omladinca iz Novog Sela kod Vrnjačke Banje došli su u Beloševac samo sa 11 igrača i predstavnikom kluba, bez rezervnih fudbalera i trenera, i doživeli su pravi debakl u 21. kolu Zone Morava. Izgubuli su danas od vodeće Pobede Beloševac sa 7:0, a da su napadači domaćina bili malo precizniji mogli su da budu poraženi i sa dvocifrenim rezultatom. Do preokreta je došlo u drugom poluvremenu, kada je trener domaće ekipe Slaviša Kovačević u igru uveo iskusne igrače Piskulica i Stojanović, koji su bili graditelji igre i postigli tri gola.

Prvi deo susreta protekao je u napadima Pobede Beloševac i grčevite odbrane gostiju. Prtosto je neverovatno kakve šanse nisu iskorišćene u prvom delu susreta. U promašajima se “istakao”  domaći napadač Ristić, koji iz sedam pokušaja nije uspeo da savlada golmana Omladinca Majstorovića.

Marko Lepović - FK Pobeda, foto: M. Jovičić

Seriju pogodaka  u 32. minutu otvorio je bek Bjelanović, koji je šutirao sa desne strane. Lopta je pogodila nekog od igrača gostiju i promenila smer,  tako da pokušaj golmana da spreči pogodak nije uspeo. Pre ovog  pogotka Vladimir Bubanja je pogodio prečku, a tri povoljne prilike nije iskoristio Marković.

U  drugom poluvremenu došlo je do naglog preokreta u igri, posebno u realizaciji. Gosti su igrali ovorenije i izlazili više ispred svog gola i tako stvarali dosta prostora igračima Pobede Beloševac da lakše preko krilnih pozicija dolaze u gol – šanse. U 53. minutu štoper Omladinca Škerović igrao je rukom u svom kaznenom prostoru i sudija je opravdano pokazao na belu tačku. Siguran izvođač penala bio je Vladimir Bubanja i povećao vođstvo na 2:0. Posle ovog  pogotka ređali su se golovi kao na traci. Jedan od najstarijih u domaćoj ekipi Ivica Piskulić za šest minuta postigao je dva gola i pokazao da, iako ima 36 godina, trener Kovačević na njega još može  da računa.

Na 5:0 povisio je Marković u 66. minutu kada je pretrčao igrače Omladinca na levoj strani i matirao nemoćnog Majstorovića. Šesti pogodak postigao je bek Vitomir Bubanja glavom posle kornera sa desne strane. Konačan rezultat postavio je Stojanović  posle povratne lopte Piskulića.

U ostalim susretima 21. kola Zone “Morava”  danas su postignuti sledeći rezultati: Mladost (O) – Slavija 4:2, Tutin – Polet (T) 1:0, Šumadija 1903 – Metalac (KV) 0:1, Bane – Jošanica 0:1, Orlovac – Takovo 6:1, Partizan (C) – Mokra Gora 0:0, Vodojaža – Trepča 1:1.

U vođstvu je Pobeda Beloševac sa 47 bodova, koja je povećala prednost u odnosu na Mokru Goru na tri poena, a  Trepča je treća sa šest bodova manje.

U narednom kolu Pobeda gostuje u Kraljevu i sastaje se sa Metalcem, a u ostalim susretima igraće: Slavija – Vodojaža, Trepča – Partizan (C), Mokra Gora – Orlovac, Takovo – Bane, Jošanica – Šumadija 1903, Omladinac – Tutin, Polet (T)  – Mladost (O).

Pobeda Beloševac –  Omladinac (NS) 7:0 (1:0)

BELOŠEVAC.
Stadion: Kraj pruge.
Sudija: Dejan Avramović (Čačačk).
Strelci: Bjelanović u 32,  Vladimir Bubanja u 53. (iz jedanaesterca), Piskulić u 58. i 64, Marković u 66, Vitomir Bubanja u 69. i Stojanović u 79. minutu.
Žuti karton: Šerović (Omladinac).

POBEDA BELOŠEVAC: Petrović, Bjelanović, Vitomir Bubanja, Lepović, Tomović, Stoilović, Vladimir Bubanja, Vukomanović, (Stojanović), Ristić (Stefanović), Rakić (Piskulić), Marković.

OMLADINAC: Majstorović, Crnoglavac, Bogdanović, Šibek, Šerović, Kostić, N. Žerađanin, Ž. Žerađanin, Mijalović, Vlašković.

Igrač utakmice: Marko Lepović (Pobeda Beloševac).