Goleada u „Jezeru“

U prvoj utakmici 19. kola Prve futsal lige Srbije, kragujevački Ekonomac je večeras u „Jezeru“ pobedio nišku Kalču rezultatom 7:4 (3:1).

Kragujevački ljubitelji futsala mogu biti zadovoljni viđenim na parketu hale „Jezero“. Ekonomac i Kalča odigrali su jednu dobru, otvorenu utakmicu sa dosta golova i šansi, a na kraju su bodovi, shodno očekivanjima, ostali kraj Lepenice.

Domaćin je odlično otvorio utakmicu i pogocima Milosavljevića u 2. i Talesa u 6. minutu ekspresno došao do prednosti od dva gola.

Međutim, „žilavi“ gosti iz Niša nisu se dali obeshrabriti. Pavlović je u 10. minutu iskoristio proigravanje Stojadinovića i smanjio na 2:1, da bi četiri minuta kasnije ekipa Kalče došla u idealnu priliku da iz kaznenog udarca sa deset metara dođe do izjednačenja, ali Vukadinović nije bio precizan.

Kazna za ovaj promašaj Nišlije je stigla u samom finišu prvog poluvremena, kada je snalažljivi Igor iz teške pozicije uspeo da pošalje loptu u mrežu, pa je domaćin na odmor otišao sa sasvim solidnom zalihom od dva gola – 3:1.

Usledio je „blickrig“ šampiona na startu drugog poluvremena. Prvo je Perić pogodio za 4:1, zatim se u listu strelaca upisao i mladi Andreja Stojčevski, da bi u 27. minutu ponovo Marko Perić stupio na scenu i preciznim udarcem sa distance osigurao domaćinu ubedljivu prednost – 6:1.

Činilo se tada da je utakmica rešena, ali su uporne Nišlije u razmaku od samo dvadeset sekundi dva puta pogodili praznu mrežu Ekonomca, koji je u tim trenucima igrao sa svih pet igrača u polju.

Ipak, bio je to krajnji domet gostujuće ekipe na ovom susretu. Vrlo brzo je Igor povisio na 7:3, da bi konačan rezultat utakmice postavio najbolji pojedinac u redovima Kalče večeras Veroljub Vukadinović u 36. minutu.

EKONOMAC – KALČA 7:4 (3:1)

Hala:
„Jezero“
Sudije: A. Minić (Knjaževac), Ž. Stoilkov (Aleksinac)
Strelci: 1:0 Milosavljević u 2, 2:0 Tales u 6, 2:1 Pavlović u 10, 3:1 Igor u 19, 4:1 Perić u 23, 5:1 Stojčevski u 23, 6:1 Perić u 27, 6:2 Arsić u 29, 6:3 Vukadinović u 29, 7:3 Igor u 32, 7:4 Vukadinović u 36. minutu
Nagomilavanje prekršaja: Ekonomac 8 (6-2), Kalča 9 (4-5)
Žuti karton: Trojanović (Kalča)

EKONOMAC: MOMČILOVIĆ, RNIĆ, MILOSAVLJEVIĆ, SOROKIN (kapiten), IVANKOVIĆ; Antonić, Perić, Matijević, Igor, Stojčevski, Ugo, Tales, Rakićević. Trener: Predrag Rajić.

KALČA: SOKOLOVIĆ, PAVLOVIĆ, TROJANOVIĆ, VUKADINOVIĆ; STOJADINOVIĆ (kapiten), Arsić, Spasić, Spasojević. Trener: Vladan Cvetanović.

Srpski šampion će u toku naredne sedmice odigrati dve utakmice sa Novim Pazarom u dvorani „Pendik“. Prvu u utorak, 2. aprila, kada će ove dve ekipe odmeriti snage u polufinalu Kupa Srbije, a drugu u nedelju, 7. aprila, u borbi za nove prvenstvene bodove.