„Građevinari“ ponizili Radnički na „Čika Dači“ (VIDEO)

radnicki-rad

Fudbaleri Radničkog zabeležili su novi, ukupno šesti poraz u Jelen Super ligi. Popularni „Đavoli“ danas su poraženi na svom „Čika Dači“ od beogradskog Rada sa ubedljivih 0:3 (0:1), u 8. kolu domaćeg šampionata.

Radnički tone sve dublje i dublje, čemu u prilog ide i današnji ubedljiv poraz od jednog od glavnih konkurenata u borbi za opstanak. Alibija više nema i treba videti kako i šta dalje, ukoliko Kragujevac želi da ima superligaša i naredne sezone.

Opet je Bekvalac promešao karte i napravio nekoliko izmena u odnosu na meč u Pećincima. Umesto Jašića na poziciji levog beka meč je počeo Rnić, a umesto Poljaneca, koji je bio starter protiv Donjeg Srema, od prvog minuta zaigrao je Vušljanin.

Prvi zanimljiviji detalj na meču beležimo u 7. minutu, kada je Slavko Perović izblokiran u poslednjem trenutku od strane Krnete.

U 13. minutu uzvraća Radnički. Terzić je prošao po desnoj strani, uputio centaršut ka Sotiroviću, ali je njegov udarac završio pored gola. Nekoliko trenutaka kasnije svoj udarac je oprobao i Lazar Arsić.

A onda je usledio 26. minut, kada gosti stižu do vođstva. Golman Trifunović je loše ispucao loptu, ona došla do Aleksadra Simića, koji sa 17 metara na efektan način šalje loptu u mrežu – 0:1 za Rad.

Nakon primljenog gola uvukla se nervoza među Kragujevčane, koji su dosta grešili u dodavanjima. U samom finišu prvog dela igre pokušao je ponovo Arsić, ali lopta odlazi pored gola.

U poluvremenu Bekvalac je izvršio izmenu i na teren poslao još uvek „rovitog“ Marka Perovića umesto Živkovića.

Već na startu nastavka igre dobra prilika za domaće. Šutirao je Ćulum glavom nakon odličnog centaršuta Vušljanina, ali je golman Rada Radunović bio oprezan. Pokušao je potom i Marko Perović, ali je njegov udarac izblokiran u poslednjem momentu.

U 61. minutu Bekvalac uvodi još jednog napadača – Poljanec je zamenio Vušljanina.

U 68. minutu lepa prilika za Jovića nakon kornera, međutim, štoper Kragujevčana nije bio dovoljno precizan.

U 71. minutu sevnula je kontra gostiju, koju je povukao Jelić, asistirao ka Rodiću, kome nije bilo teško da savlada Trifunovića i duplira prednost svog tima.

Nekoliko minuta kasnije Rad je imao priliku da stavi tačku na ovaj meč, ali je Krneta izbacio loptu sa same gol linije.

Ipak, u 86. minutu „Građevinari“ stižu i do trećeg gola. Marković je prošao po desnoj strani, uputio centaršut ka Jeliću, koji zahvata loptu glavom i matira Trifunovića, postaviviši konačnih Radnički-Rad 0:3.

Prava katastrofa Radničkog, koji u naredna dva kola ima dva veoma teška gostovanja na Banovom brdu i u Nišu. Kragujevčani su trenutno pretposlednji na tabeli, sa svega 4 boda iz osam odigranih mečeva.

Prvenstvo se nastavlja za dve nedelje, kada „Đavole“ očekuje gostovanje Čukaričkom na Banovom brdu.

Radnički 1923 – Rad 0:3 (0:1)

Stadion: „Čika Dača“.
Gledalaca: 500.
Sudija: Ilija Brdar.
Žuti karton: Milošević (Rad)
Strelci: 0:1 Aleksandar Simić u 26, 0:2 Vladimir Rodić u 71, 0:3 Petar Jelić u 86. minutu.

RADNIČKI 1923: Trifunović, Terzić, Krneta, Jović, Rnić, Ćulum, Vusljanin (od 62. Poljanec), Tiodorović, Živković (od 46. Perović), Arsić, Sotirović.

RAD: Radunović, Raspopović, Marković, Đurić, Maraš, Milošević, Gnjatić, Simić, Perović (od 82. Milisavljević), Jelić, Veselinović (od 64. Rodić).