Građevinari srušili Đavole sa penala (VIDEO)

fk-radnicki-spartak-ekipa

Fudbaleri Radničkog 1923 pretrpeli su minimalan poraz na gostovanju protiv Rada (0:1), u 23. kolu Jelen Super lige. Kragujevčani su na Banjici odigrali veoma hrabro i borbeno, ali nisu imali sreće da stignu barem do boda. Ovim porazom Radnički je izgubio realne šanse za opstanak u eliti.

Trener Milovanović danas nije mogao da računa na Milovanovića, Tiodorovića, Vusljanina i Rosića.

Fortuna nije bila naklonjena “Đavolima“ da već u 1. minutu dođu do vođstva. Naime, mladi Dejan Miljuš sa nekih 11 metara lobovao je Radunovića, ali umesto u golu, lopta je završila na prečki domaćina.

Puno kontakata videli smo na sredini terena tokom prvog poluvremena, pa otuda i nije bilo pravih prilika. U nastavku igre Rad je krenuo da što pre stigne do vođstva. Najbolju priliku “građevinari“ su propustili u 71. minutu. Centrirao je Đurić, na drugoj stativi glavom je loptu na petareac vratio Simić, da bi Veselinović sa svega par metara prebacio gol Trifunovića.

Tri minuta kasnije domaćin je tražio penal zbog navodnog igranja rukom igrača Radničkog u svom šesnaestercu, međutim sudija Manojlović je samo odmahnuo rukom. U 76. minutu Rodić je sa 11 metara šutirao pored gola.

U 77. minutu Veselinović je dobio pas kroz sredinu, ušao u kazneni prostor Kragujevčana, i trzajem telom prevario do tog trenutka sigurnog Bonsua, koji je srušio vezistu Rada za najstrožu kaznu. Siguran je bio Milošević. Lopta je pogodila suprotan ugao gola Trifunovića.

Do kraja utakmice Radnički nije imao snage da nešto više učini, dok su “građevinari“ preko Rodića mogli da povećaju prednost, ali je njegov udarac završio preko gola. U nadoknadi vremena sa 20-tak metara šutirao je Keljević, ali neprecizno.

Radnički je tako nastavio neugodnu tradiciju protiv Rada, u najgorem mogućem trenutku, pa je sa 14 bodova ostao prikovan na dno tabele Super lige. U narednom kolu, sledeće subote izabranici trenera Neška Milovanovića ugostiće Čukarički.

Rad – Radnički 1923 1:0 (0:0)