Grbičani „otpisali“ komšije

U 20. kolu Zone Morava zonaš iz Donjih Grbica  juče je pogotkom Miloša Simića savladao komšije iz Cerovca i otežao im posao oko opstanka u ligi, a sebi omogućio da ostane u trci za prvo mesto sa Banetom iz Raške.

Iako je utakmica imala značaj za obe ekipe, Grbičanima da održe korak u borbi za prvo mesto, a Cerovčanima za očuvanje statusa zonaša, prikazan je slab fudbal. Opravdanje donekle može da bude što su i domaćin i gost igrali nekompletni. U ekipi drugoplasirane Slobode zbog povreda i kartona nisu igrali Jovanović, Mitrović i Stanojević, a u prvom poluvremenu povredio se napadač Dragojević.

Trener Partizana Duško Matić imao je još više problema, jer nije mogao da računa na pet igrača: Sredojevića, Rakića, Gajevića, Lukića i Tošića. Pa i pored toga, Cerovčani su pružili dobar otpor Slobodi, koja gaji visoke ambicije za prvo mesto. Izgubili su minimalnim rezultatom, ali su imali i sreće što su se domaćini ispromašivali i nisu iskoristili više šansi.

Od početka Grbičani su krenuli napadački i u 5. minutu imali su šansu da dođu u vođstvo, ali je štoper Uroš Đoršević, jedan  od stubova odbrane Slobode, sa ivice peterca glavom loptu, posle centaršuta sa desne strane, slabo zahvatio i ona je završila u rukama golmana Nenada Zubovića.

Jovan Đorđević fudbaler Slobode (Foto:M.Jovičić)

Posle nekoliko propuštenih prilika jedan od najiskusnijih u redovima Slobode Miloš Simić doveo je svoju ekipu u vođstvo. Centaršut sa  leve strane, korpulentni napadač Dragojević grudima je spustio loptu do slobodnog kapitena Slobode, koji je sa desetak metara loptu poslao u mrežu. Bilo je to u 20. minutu i tada se očekivalo da će Grbičani zabeležiti pobedu sa više pogodaka. Međutim, to se, ipak, nije desilo.

Gosti iz Cerovca, kojima gori pod nogama, nisu se predavali. Igrali su borbeno i dobro na sredini terena, ali nisu mogli da probiju odbrambeni zid protivnika. U finišu prvog poluvremena bili su u prilici i da poravnaju rezultat, ali je Đorđević uspeo da glavom loptu izbije sa gol-crte i spasi mrežu golmana Borisa Marjanovića, posle šuta Gorana Baroša. Uzbuđenja je bilo i na drugoj strani, ali je Slavković u izglednoj prilici slabo šutirao sa desetak metara, pa je lopta završila u rukama golmana Zbovića.

U drugom poluvremenu fudbaleri Slobode su se propisno obrukali. Umesto mreže pogađali su stativu, ili su oklevali pred golom i nisu se odlučivali na udarac na šut. Goran Džajević, koji je zamenio povređenog napadača Dragojevića, šutirao je sa leve strane, ali je mrežu Zubovića spasila prečka. To je u 75. minutu mogao da kazni bek Cerovčana Veljović, ali je na ivici peterca ispred njega loptu izbio Grujović. Samo minut kasnije na drugoj strani Simić je na pet metara od gola Zubovića oklevao i izgubio loptu, a slično je postupio u narednom napadu i mladi Đorđe Stević. Poslednju šansu za domaćina da poveća rezultat imao je omaleni Slavković, koji napravio slalom kroz odbranu protivnika, ali je sa 7-8 metara loptu predao u ruke golmanu Partizana, pa je „minimalac“, pokazalo se, bio dovoljan Grbičanima za tri boda.

Ovim porazom Partizan je pao na pretposlednje mesto na tabeli Zone „Morava“ i nalazi se u opasnoj zoni, jer je poslednja Mladost iz Opalnića kod Kraljeva odustala od takmičenja.

Juče su odigrane još tri utakmice Vodojaža je u Grošnici pobedila Šumadiju 1903 sa 2:1, Orlovac je u Mračajevcima igrao nerešeno sa Takovom 2:2, a Trepča sa Omladincem iz Novog Sela 0:0.

U sredu se igra vanredno 21. kolo u kome se Partizan gostuje u Prijevoru kod Čačka.Šumadija 1903 na Bubnju dočekuje lidera na tabeli Bana iz Raške, a Sloboda je slobodna zbog odustajanja Mladosti iz Oplanića.

SLOBODA (DG) – PARTIZAN (C) 1:0 (1:0)

Igralište: Prvi pomoćni teren „Čika Dača“.
Sudija: Tamara Pavlović.
Pomocnici: Dejan Avramović Radovan Marković (svi iz Čačka).
Strelci: 1:0 Simić u 20. minutu.
Žuti kartoni: Sretković, Lazarević, Marinković (Partizan).

SLOBODA: Marjanović, Marinković, Aleksić, Đorđević, Nikolić, Grujović, Stević, Slavković, Dragojević (Džajević), Simić, Božinovićić, (Rajković).

PARTIZAN: Zubović, Vasović, Veljović, Lukić, Sretković, Marinković, Baroš, Lazarević, Stamenović (Živojinović), Jovanović, Stefanović.

Igrač utakmice: Jovan Đorđević (Sloboda)