Grošničani izgubili bodove kod kuće

Kategorija: Fudbal,Gradske lige

Ekipa Vodojaže danas je igrala nekompletna i neočekivano izgubila bodove od Petrovčana

Danas su odigrane utakmice vanrednog 22. kola Prve gradske lige Kragujevca. Lider na tabeli, ekipa Vodojaže, izgubila je u Grošnici od Jedinstva iz Petrovca (0:2), a Srbija je u Ilićevu odigrala bez golova (0:0) sa Slogom iz Desimirovca.

Dve prvoplasirane ekipe u Prvoj gradskoj ligi prvi put u ovoj sezoni ostale su bez pobeda. Neočekivano, Grošničani su poraženi prvi put u ovoj sezoni kod kuće, jer su na teren izašli u nekompletnom sastavu bez nekoliko prvotimaca zbog zauzetosti igrača na radnim mestima. To su iskoristili Petrovčani i uz dosta sreće postigli dva gola i zaustavili pobedničku seriju lidera na tabeli.

Iako je domaći tim bio nadmoćniji, imao više loptu u nogama i udaraca na gol protivnika, mreža Jedinstva je ostala netaknuta. U prvom poluvremenu kapiten Uroš Vuković je umesto mreže samo uzdrmao stativu, a u 15. minutu Marko Blagojević je promašio prazan gol.

Gosti iz Petrovca su oba gola postigli u drugom poluvremenu. U 47. minutu jednim od retkih udaraca sa petnaest metara Andrija Đorđević je iznenadio domaćeg golmana Nikolu Šarca i doveo goste u vođstvo. Vodojaža se nije predavala i pokušavala je da savlada Juriševića, ali bezuspešno.

U 65. minutu posle kornera Đorđe Komatina je šutirao glavom, a lopta je pogodila jednog igrača gostiju na gol-liniji i odbila se u polje.

Susret je odlučen praktično u 76. minutu posle grube greške domaćeg gomana Šarca, koji je promašio loptu prilikom ispucavanja, što je iskoristio rezervista Jedinstva Ivan Simović i zapečatio sudbinu Vodojaže povećanjem prednosti svoje ekipe na 2:0.

Do kraja utakmice igrači Vodojaže su ulagali napore da ublaže poraz ili eventualno izjednače, ali im ništa nije išlo od noge, pa su pognute glave, posle duže pauze pred svojim navijačima, napustili teren.

I pored poraza Grošničani su zadržali vodeću poziciju sa dva boda prednosti u odnosu na drugoplasiranu Srbiju iz Ilićeva, koja je danas na svom terenu osvojila samo bod protiv Desimirovčana, što predstavlja iznenađenje ovog kola, baš kao i susret u Grošnici.

Susret u Ilićevu bio je zanimljiv, iako nije bilo golova. Obe ekipe su pokušavale da dođu do prednosti, ali se pokazalo da su odbrane obavile bolji deo posla.

Srbija je nastupila u sastavu: Petrović, Milivojević, Miletić, Torodov, Furtula, Janićijević, Jokić, Todorović (Brkić), Marković (Vučković), Andrić, Andrejić (Mijailović).

Za ekipu Sloge nastupila su i dvojica veterana i trenera Željko Buzić i Neško Milovanović, kao i golman Milanović, Pavlović, Babić, Živanović, Kenjić, Obradović, Nikolić, Kostić, Ilić i Timotijević.

Fudbaleri Srbije su prvi put u ovoj sezoni osvojili samo bod pred svojim navijačima

U ostalim susretima 22. kola Prve gradske lige postignuti su sledeći rezultati: Partizan (C) – Erdoglija 2:1, Borac (D) – Jadran 0:0, Šumadinac KG – Sloboda (G) 2:5, Kutlovo – Ćava 4:2, Kolonija – Šumadija 1934 2:1, Korićani – Mladost (P) 1:1, Budućnost – Zastava 5:0.

U vođstvu je Vodojaža sa 52 boda, druga Srbija sa 50, a Budućnost treća sa 46 bodova.

U narednom kolu sastaju se: Budućnost – Partizan (C), Zastava – Korićani, Mladost – Kolonija, Šumadija 1934 – Kutlovo, Ćava – Šumadinac KG, Sloboda (G) – Vodojaža, Jedinstvo – Borac (D), Jadran – Srbija, Sloga (D) – Erdoglija.