Grošničani kao tajfun

Vodojaza
Fudbaleri Vodojaže sa trenerom Dragoslavom Ristovićem sigurno koračaju ka tituli jesenjeg prvaka

Fudbaleri Vodojaže su u 13. kolu Prve gradske lige Kragujevca do vrha napunili mrežu Vinograda DB 8:0 (3:0), još jednom potvrdivši da su najefikasniji tim u ligi i najozbiljniji kandidat za prvo mesto i povratak u Zonu „Morava“.

Posle 13 odigranih utakmica Grošničani su bez poraza, sa samo jednim remijem i izvanrednom gol-razlikom. Postigli su 58 pogodaka, ili u proseku 4,46 golova po utakmici, a primili samo 13.

U duelu sa Vinogradima zabeležili su jednu od najubedljivijih pobeda u jesenjoj polusezoni, jer su u prethodnom kolu, u Cerovcu pobedili Partizana sa 9:0. Seriju pogodaka otvorio je Bojan Spasojević u 10. minutu, a nastavio je Đokić petnaest minuta kasnije, kada je povećao na 2:0.

Interesantno je da se u strelce upisao i nekadašnji štoper Šumadije 1903 Đorđe Komatina, i to sa dva pogotka. Postigao je treći gol za Vodojažu u 38. minutu i omogućio svojoj ekipi da na odmor ode sa solidnom prednošću od tri gola. To je doprinelo da fudbaleri Vodojaže, koje uspešno vodi trener Dragoslav Ristović, drugi deo susreta odigraju rasterećeno, ali i efikasno, sa još pet postignutih pogodaka.

Svojim drugim golom na utakmici Bojan Spasojević je u 58. minutu povećao prednost Grošničana na 4:0.

Fudbaleri Vinograda DB borili su se da izbegnu teži poraz, ali njihova odbrana nije mogla da zadrži raspucane strelce Vodojaže. Peti pogodak postigao je Sretenović u 70. minutu, a goleadu nastavio Ivan Spasojević šest minuta kasnije.

Na 7:0 povećao je iskusni Komatina svojim drugim golom na utakmici u 83. minutu, da bi ubedljivu pobedu Vodojaže „overio“ Ivan Spasojević tri minuta kasnije, kada se po drugi put upisao u listu strelaca.

Posle ove, dvanaeste pobede u sezoni, Grošničani imaju 37 bodova i prvi su na tabeli sa tri boda prednosti u odnosu na Srbiju iz Ilićeva, koja je u ovom kolu kao gost savladala Ćavu sa 4:3.

U ostalim susretima 13. kola Prve gradske lige postignuti su sledeći rezultati: Sloga (D) – Kolonija 0:7, Sloboda (G) – Jadran 2:0, Budućnost (R) – Mladost (P) 2:2, Šumadinac KG – Borac (D) 2:3, Šumadija 1934 – Kutlovo 1:1.

U narednom, pretposlednjem kolu jesenje polusezone, Vodojaža gostuje Kutlovu, a Vinogradi DB idu na noge Partizanu u Cerovcu. U ostalim susretima sastaju se: Srbija – Šumadija 1934, Mladost (P) – Šumadinac KG, Borac (D) – Ćava, Jadran – Budućnost (R), Kolonija – Sloboda (G) i Jedinstvo – Sloga (D).

Erdoglija 1931Fudbaleri Erdoglije 1931 najozbiljniji aspiranti za plasman u Prvu gradsku ligu

U Drugoj gradskoj ligi proteklog vikenda odigrano je 12. kolo. U komšijskom derbiju Erdoglija 1931 je trijumfovala u susretu sa drugoplasiranim Bagremarom rezultatom 4:1 i vratila se na vodeću poziciju na tabeli sa 22 boda, pre svega zahvaljujući velikom iznenađenju usled poraza vodećeg Maršića na svom terenu od Žeželja – 1:3. Poraz dve vodeće ekipe iskoristila je Zastava i pobedom u duelu sa Azbestom iz Stragara od 2:1 stigla do druge pozicije na tabeli sa 21 bodom, koliko ima i trećeplasirani Maršić.

U ostalim susretima 12. kola postignuti su sledeći rezultati: Košutnjak – Korićani 1:1, Divostin – Kremenac 3:0, Seljak (C) – 21. oktobar 0:1, a slobodan u ovom kolu bio je Hajduk iz Jovanovca.

U narednom kolu Erdoglija 1931 je gost prvog komšije 21. oktobra, sa kojim deli isti stadion, a u derbiju kola sastaju se Bagremar i Maršić. U ostalim susretima 13. kola sastaju se: Hajduk – Zastava, Azbest – Košutnjak, Korićani – Divostin i Kremenac – Seljak (C).