Grošničani osigurali titulu

Kategorija: Fudbal,Gradske lige

Fudbaleri Vodojaže dva kola pre kraja sezone overili su titulu prvaka u Prvoj gradskoj ligi

Juče su i gradski prvoligaši odigrali vanredno 32. kolo, u kojem je Vodojaža pobedila Šumadinca KG iz Krčmara sa 3:0, a drugoplasirana Srbija je u Ilićevubila ubedljiva protiv Kolonije – 7:0.

Pobedom u susretu sa oslabljenom ekipom Šumadinca KG iz Velikih Krčmara, fudbaleri Vodojaže su dva kola pre završetka sezone i teorijski osvojili naslov prvaka Prve gradske lige Kragujevca i izborili  plasman u zonski stepen takmičenja. I pored ubedljive pobede Srbije u duelu sa Kolonijom, koja se bori za opstanak u ligi, Grošničani su zadržali nedostižnih osam bodova prednosti u odnosu na tim iz Ilićeva pred poslednja dva kola.

Treba reći da je ekipa Šumadinca KG u Grošnicu došla sa samo deset igrača, ali je u prvom poluvremenu pružila dobar otpor lideru na tabeli. Više šansi na utakmici imala je Vodojaža, mada su gosti kod rezultata 1:0 imali „zicer“ za izjednačenje, ali ga nisu iskoristili.

Seriju golova otvorio je Sretenović u 23. minutu iz slobodnog udarca sa 20 metara.

Milosavljević je potom izašao pred golmana, šutirao u prazan gol, ali je pogodio stativu, a odbijenu loptu Blagojević je poslao preko gola.

U drugom poluvremenu, kada je gostima ponestalo snage, lider na tabeli je postigao još dva gola i na najbolji način krunisao nadmoćniju igru.

U 67. minutu kapiten Vuković je povisio prednost Vodojaže na 2:0 uz asistenciju beka Dajića.

Konačan rezultat postavljen je u poslednjem minutu utakmice. Bila je to lepa akcija, posle pritiska domaćina na gol gostiju i razmene nekoliko pasova i udaraca. Lopta je došla do Blagojevića, kome nije bilo teško da sa desetak metara pogodi mrežu za 3:0.

Drugoplasirana Srbija u Ilićevu je bila mnogo efikasnija i prosto je „pregazila“ Koloniju, koja u ovoj sezoni vodi grčevitu borbu za opstanak u Prvoj gradskoj ligi.

Ekipa koju vodi trener Danijel Spasić postizala je golove kao na traci i zabeležila drugu pobedu u ovoj sezoni rezultatom od 7:0. U Ilićevu istim rezultatom izgubili su i Korićani, ali je Srbija najviše pogodaka u ovoj sezoni postigla na utakmici sa Šumadincem KG, kada je kao gost pobedila sa 8:2.

VODOJAŽA – ŠUMADINAC KG 3:0 (1:0)

Igralište u Grošnici.
Gledalaca: 50.
Sudija: Petar Blagojević.
Pomoćnici: Darko Petrović i Dragan Dimitrijević (svi iz Kragujevca).
Strelci: Sretenović u 23, Vuković u 67. i Blagojević u 90. minutu.
Žuti kartoni: Đokić (Vodojaža), Pantić (Šumadinac KG).

VODOJAŽA: Šarac, Dajić, Đokić, Ivković, Komatina, Vasiljević, Miladinović, Vuković, Blagojević, Milosavljević, Sretenović.

ŠUMADINAC KG: Antonijević, Golubović, Gajić, Dimitrijević, Pantić, Miljojković, Maksimović, Srećković, Stoilović, Nešković.

U ostalim susretima 32. kola Prve gradske lige postignuti su sledeći rezultati: Partizan – Ćava 0:3 (prekid u 76. minutu), Sloboda (G) – Šumadija 1934 0:2, Jedinstvo – Mladost (P) 5:3, Jadran – Zastava 0:0, Sloga (D) – Budućnost (R) 5:3, Erdoglija 1931 – Korićani 3:2, Borac (D) – Kutlovo 5:2.

Posle ovog kola u donjem delu tabele bez promene redosleda. Zastava, Kolonija, Partizan i Ćava u preostala dva kola odlučiće ko će u niži rang.

Narednog vikenda odigraće se utakmice 33. kola, a sastaju se: Vodojaža – Partizan (C), Kutlovo – Srbija, Šumadinac KG – Borac (D), Kolonija – Erdoglija 1931, Korićani – Sloga (D), Budućnost – Jadran, Zastava – Jedinstvo, Mladost (P) – Sloboda (G) i Šumadija 1934 – Ćava.

Jedan komentar: Grošničani osigurali titulu

1. U nedelju od 17:30 svi ste pozvani u Grosnicu na poslednju utakmicu u sezoni pred domacim navjacima.Na kraju utakmice bice uprilicena i dodela pehara pobedniku prve gradske lige.Napred Fk Vodojaza