Grošničani preuzeli lidersku poziciju od Srbije (FOTO)

Kategorija: Fudbal,Gradske lige

Fudbaleri Vodojaže (beli dresovi) i Srbije pred današnji derbi u Grošnici

U derbiju 18. kola Prve gradske lige Kragujevca, fudbaleri Vodojaže su boljom igrom u prvom poluvremenu osvojili važne bodove pobedom od 2:1 (2:0) u duelu sa jesenjim pravkom Srbijom iz Ilićeva.

Lepo vreme i dobro pripremljen teren, uz dobru posećenost utakmice na igralištu u Grošnici, omogućili su da dve prvoplasirane ekipe na tabeli Prve gradske lige prikažu kvalitetan fudbal za ovaj rang takmičenja. Radovali su se domaći navijači, jer su izabranici trenera Dragoslava Ristovića bili efikasniji i postigli dva gola u prvom poluvremenu, što je bilo dovoljno za pobedu, iako posle odmora nisu nastavili u istom ritmu.

Fudbaleri Srbije, koji su od petog kola pa do danas držali prvu poziciju na tabeli, morali su na kraju da čestitaju Grošničanima na pobedi i osvajanju bodova. Treba reći da je ekipa iz Ilićeva nastupila bez nekolicine standardnih prvotimaca, među kojima su prvi golman Stefan­­­ Petrović, prvi strelac ekipe Darko Pešić i štoper Marko Mimović. To se odrazilo na igru Srbije, koja je u prvom delu prvenstva u Ilićevu pobedila sa 2:0. Bilo je očito da je oslabljena odbrana gostiju imala loš dan i olako primila dva gola u prvom poluvremenu.

Najraspoloženiji u redovima Vodojaže Stefan Stević već u 6. minutu doveo je domaćina u vođstvo. Bio je to veoma efektan pogodak, koji su gledaoci pozdravili aplauzom. Iz slobodnog udarca sa desne strane Stević je poslao loptu direktno u gol, tako što je lobovao golmana i pogodio suprotni gornji ugao. Bio je to mali šok za goste, koji su žarko želeli pobedu, baš kao i domaćini.

Drugu grešku odbrana Srbije napravila je petnaestak minuta kasnije. Posle centaršuta sa desne strane na drugoj stativi najbolje se snašao Dušan Sretenović i neometan glavom loptu poslao pored statične odbrane gostiju, čime je uvećao prednost Vodojaže. Očekivalo se tada da će lider pretrpeti težak poraz, ali se to nije dogodilo. „Krivac“ za to bio je najofanzivniji igrač Grošničana Stević, koji je oklevao u situaciji jedan na jedan sa golmanom Srbije, pa je na kraju šutirao preko gola, da bi u 45. minutu isti igrač umesto mreže pogodio prečku.

Dušan Sretenović i Stefan Stević doneli pobedu Grošničanima

Odmor između dva poluvremena prijao je više fudbalerima Srbije, koji su se pregrupisali i u nastavku zaigrali znatno angažovanije, što je rezultovalo pogotkom Milivojevića u 77. minutu. To je unelo i malu nervozu u redove domaćina, koji je bio primoran da čuva rezultat od 2:1, ali sa druge strane pokušavao je da postigne još jedan pogodak i tako osigura pobedu.

Gosti su bili daleko opasniji po gol. Tako je Filip Milosavljević u 72. minutu iz povoljne situacije šutirao pored gola, a Miloš Živković je iz slobodnog udarca loptu poslao tik preko prečke. U samoj završnici utakmice šansu za izjednačenje propustio je Filip Furtula, koji je iz blizine loptu poslao u spoljni deo mreže golmana Vodojaže Nikole Šarenca.

Neiskorišćena šansa Srbije u finišu utakmice za izjednačenje

– U prvom poluvremenu odigrali smo mnogo bolje nego u nastavku susreta. Uspeli smo da postignemo dva gola i zabeležimo važnu pobedu. Ovo je veliki uspeh za Vodojažu, jer smo savladali lidera i preuzeli prvu poziciju na tabeli, koju želimo da zadržimo do kraja sezone. Gosti su igrali ofanzivnije u drugom poluvremenu, ali mislim da je naša pobeda zaslužena. – ocenio je Dragoslav Ristović, trener Vodojaže.

U Vodojaži su već okrenuti ka narednim iskušenjima, prvenstveno utakmici sa Erdoglijom u narednom kolu.

Očekuje nas težak susret i u narednom kolu u gostima protiv Erdoglije, koja se pojačala. Mi ne možemo da računamo na kapitena Uroša Vukovića zbog parnih kartona, pa se pribojavamo više od tog susreta, nego od ovog sa Srbijom – dodao je Ristović.

Zadovoljan pobedom u duelu sa liderom na tabeli bio je i brzonogi napadač Vodojaže Stefan Stević, koji je postigao vodeći pogodak za svoj tim.

Bila je ovo dobra utakmica sa napadačkom igrom. Mi smo odigrali dobro, posebno u prvom poluvremenu kada smo postigli golove i obezbedili pobedu. Bilo je i nervoze u drugom poluvremenu, ali smo pokazali da imamo jaču ekipu od Srbije. –  kratko je prokomentarisao Stević današnji derbi u Grošnici, na kome je postigao svoj šesnaesti pogodak u ovoj sezoni.

U taboru Srbije bili su nezadovoljni rezultatom i jednom spornom sudijskom odlukom, ali su priznali da je Vodojaža zasluženo pobedila.

Posle lošeg prvog poluvremena uspeli smo da se vratimo u igru. Moram da kažem da je Vodojaža bila bolja, iskoristila naše greške u odbrani, postigla dva gola i čestitam im na pobedi. Međutim, imam primedbu na suđenje, jer kad igrač udari drugog igrača glavom i to bez lopte zaslužuje isključenje, a ne žuti karton. Mi idemo dalje i ostajemo u trci za prvo mesto. – rekao je za KG sport.info posle utakmice Danijel Spasić, trener Srbije.

Ekipa Srbije bolje odigrala u drugom poluvremenu, ali je ipak izgubila bodove

O spornom trenutku koji se dogodio u 75. minutu zamolili smo za mišljenje i Sašu Furtulu, predsednika ekipe iz Ilićeva.

I pored našeg poraza, mislim da je suđenje na današnjoj utakmici bilo za desetku, samo ako izuzmemo odluku iz 75. minuta. Bio sam u pravoj liniji i video kada je Vuković glavom udario našeg igrača bez lopte. Mislim da je sudija Vidović progledao kroz prste svom kolegi i kapitenu Vodojaže i dodelio mu samo žuti karton. Ova odluka mogla je da utiče i na rezultat, ali Vodojaža je zasluženo pobedila, a mi se osećamo oštećeni – ocenio je predsednik Furtula.

VODOJAŽA – SRBIJA  2:1 (2:0)

Igralište: U Grošnici.
Gledalaca: Oko 200.
Sudija: Uroš Vidović.
Pomoćnici: Filip Petronijević, Marko Jevremović (svi iz Kragujevca).
Strelci: Stević u 6. i Sretenović u 21. minutu za Vodojažu, a Milivojević u 77. minutu za Srbiju.
Žuti kartoni: Ivković, Komatina (Vodojaža), Živković (Srbija).
Crveni karton: Milosavljević u 88. minutu (posle druge javne opomene).

VODOJAŽA: Šarac, Dajić, Đokić, Ivković, Komatina, Vasiljević, Stević, Vuković, Blagojević (od 88. Marinković), Milosavljević (od 79. Miladinović), Sretenović (od 89. Ristić).

SRBIJA: Mijailović, Furtula, Todorov, Miletić (od 24. Milivojević), N.Kuč, Janićijević, Jokić, Todorović (od 25.Milosavljević), Andrić (od 73. Jotović), Živković, M. Kuč.

U ostalim susretima 18. kola Prve gradske lige postignuti su sledeći rezultati: Partizan (C) – Borac (D) 3:3, Šumadinac KG – Erdoglija 2:4, Kutlovo – Sloga (D) 1:2, Kolonija – Jadran 2:0, Korićani – Jedinstvo 3:0, Zastava – Ćava 1:0, Mladost (P) – Šumadija 1934 1:0. Susret Budućnost (R) – Sloboda (G) je odložen.

Posle današnje pobede Vodojaža je na prvom mestu sa 48 bodova, Srbija ima 46, a Budućnost 42 boda i utakmicu manje.

U narednom kolu Vodojaža je gost Erdogliji 1931, a Srbija dočekuje Borac iz Drenovca.