Grošničani „prošetali“ Bubnjom (FOTO)

Kategorija: Fudbal,Gradske lige

Fudbaleri Vodojaže boljom igrom u prvom poluvremenu obezbedili važne bodove

U 27. vanrednom kolu Prve gradske lige Kragujevca, Vodojaža je danas osvojila važne bodove u duelu sa Zastavom (3:0), a drugoplasirana Srbija neprijatno je iznenadila svoje navijače porazom u gostima od Šumadije 1934 iz Drače (1:2).

Susret na Bubnju bio je značajan za obe ekipe, Grošničanima da zadrže vodeću poziciju na tabeli, a domaćinu da izbegne opasnu zonu za ispadanje iz lige. Zbog toga je današnji susret počeo nervozno na tvrdom i neravnom terenu na Bubnju. Oslabljena Zastava, koja je na klupi imala samo jednog igrača, a u startnoj postavi veterana Željka Mitrovića koji je prešao pedesetu godinu, nije mogla da zadrži izuzetno motivisane i fizički i tehnički bolje pripremljene igrače Vodojaže.

Već u 13. minutu bilo je 1:0 za Grošničane. Posle ubacivanja iz auta sa leve strane u peterac Zastave, u gužvi najbolje se snašao Blagojević i sa dva metra loptu poslao u mrežu golmana Lukića.

U 22. minutu kapiten Vuković je pokušao da uveća prednost, ali je njegov udarac sa dvadesetak metara zaustavio golman Zastave. Ipak, četiri minuta kasnije Vodojaža je povela sa 2:0. Posle ubacivanja lopte sa boka, Vuković je asistirao Blagojeviću, kome pored smušene odbrane Zastave nije bio teško da glavom loptu sa dva-tri metra sprovede u mrežu.

U 33. minutu Grošničani su postigli i treći pogodak. To je bio ujedno i najlepši gol na utakmici. Milosavljević je sa preko dvadeset metara precizno šutirao, lopta je pogodila levu stativu golmana Lukića i završila u mreži.

Jedan od retkih udaraca igrača Zastave u okvir gola protivnika uputio je Živković u 44. minutu, ali je lopta završila u rukama golmana Šarca, pa se na odmor otišlo sa prednošću gostiju od 3:0.

Igrači Zastave (crveni dresovi) odigrali su borbeno, ali to je bilo nedovoljno za bodove

U drugom poluvremenu borbeni igrači Zastave odigrali su mnogo bolje nego u prvom delu susreta, pokušavajući da iznenade lidera i postignu gol, ali je odbrana Vodojaže, kojom je komandovao iskusni Komatina, delovala sigurno i uspešno zaustavljala napade domaćina. Grošničani su sa druge strane pokušavali da postignu još neki pogodak, ali im je više smetao loš teren nego oslabljeni protivnik.

U 85. minutu šansu da ublaži poraz Zastave nije iskoristio jedini rezervista Pumpalović, kada je sa ivice peterca mlako šuirao u ruke golmana Vodojaže, pa je rezultat ostao nepromenjen – 3:0 za Vodojažu.

Marko Blagojević i Miloš Milosavljević golovima doneli bodove Grošničanima

Bila je ovo još jedna rutinska pobeda Grošničana, ali veoma važna za lidera na tabeli, jer je prvi konkurent za vodeću poziciju Srbija iz Ilićeva danas izgubila bodove. To je omogućilo Vodojaži da poveća prednost na pet bodova i mirnije nastavi borbu za očuvanje liderske pozicije.

I pored poraza Zastava je zadržala šesnaesto mesto sa 24 boda.

ZASTAVA – VODOJAŽA 0:3 (0:3)

Pomoćni teren igrališta „Bubanj“.
Gledalaca: 50.
Sudija: Boris Bakić (Kragujevac).
Pomoćnici: Andrea Damjanović, Stefan  Mitrović (oboje iz Kragujevca).
Strelci: Blagojević u 13. i 26. i Milosavljević u 33. minutu.
Žuti kartoni: Mitrović (Zastava), Ristić (Vodojaža).

ZASTAVA: Lukić, Perić, Osmani, Aćimović, Prodanović, Arsenijević, Živanović, Živković (od 47. Pumpalović), Erić, Mitrović, Tanasković.

VODOJAŽA: Šarac (od 70. Konatar), Ristić, Đokić, Dajić, Komatina, Marinković, Miladinović, Vuković, Blagojević (od 72. Varjačić), Milosavljević, Sretenović.

U ostalim susretima 27. kola Prve gradske lige postignuti su sledeći rezultati: Šumadija 1934 – Srbija 2:1,  Kolonija – Partizan (C) 1:2, Korićani – Kutlovo 0:2, Budućnost – Šumadinac KG 2:1, Mladost (P) – Borac (D) 3:1, Ćava – Erdoglija 1931 1:4, Sloboda (G) – Sloga (D) 1:2, a utakmica Jedinstvo – Jadran odigraće se sutra.

Posle ovog kola Vodojaža je prva sa 70, a Srbija na drugom mestu ima 65 bodova.

U narednom kolu derbi između Vodojaže i Budućnosti iz Resnika je odložen na zahtev gostiju, a Srbija dočekuje Mladost iz Pajazitova. U ostalim susretima sastaju se: Partizan (C) – Jedinstvo, Jadran – Sloboda (G), Sloga (D) – Ćava, Erdoglija 1931 – Šumadija 1934, Borac (D) – Zastava, Šumadinac KG – Korićani, Kutlovo – Kolonija.

Jedan komentar: Grošničani „prošetali“ Bubnjom (FOTO)

1. Moja Vodojaza gazi redom…samo jako do prvog mesta.