Grošničani proslavili povratak u zonski stepen takmičenja (FOTO)

Kategorija: Fudbal,Gradske lige

Grošničani su najubedjivijom pobedom uz osvojeni pehar proslavili plasman u viši rang

Rekordnom pobedom u pretpolednjem, 33. kolu Prve gradşke lige Kragujevca protiv Partizana iz Cerovca 11:1, fudbaleri Vodojaže i zvanično su danas promovisani u novog zonaša. Iako je ostalo da se odigra još jedno kolo, Grošničani su osvojili prvo mesto i obezbedili povratak u zonski stepen takmičenja.

Vodojaža je ubedljivo osvojila prvo mesto sa osam bodova prednosti u odnosu na drugoplasiranu Srbiju iz Ilićeva. Grošničani su danas ugostili Partizana iz Cerovca na oproštaju od svojih navijača u ovoj sezoni, što je bio povod da se upriliči i mala svečanost.

Pre početka utakmice Dalibor Jekić, potpredsednik FSGKG, uručio je kapitenu Vodojaže Stefanu Đokiću pehar Fudbalskog saveza grada Kragujevca za osvojeno prvo mesto. Tako su Grošničani posle trogodišnjeg takmičenja u Prvoj gradskoj ligi, proslavili povratak u viši rang.

Pobednički pehar kapitenu Vodojaže Stefanu Đokiću uručio je Dalibor Jekić, potpredsednik FSGKG

Doduše, oni su i u prethodnoj sezoni osvojili prvo mesto, ali su iz finansijskih razloga odustali od takmičenja u višem rangu, pa je Arsenal ostao u Zoni „Morava“, iz koje je zbog istih razloga istupio na kraju jesenje polusezone.

Današnji susret za domaćina nije imao veći takmičarski značaj, jer je Vodojaža još ranije osigurala lidersku poziciju. Sa druge strane, ekipa Partizana, koja još nije obezbedila opstanak u ligi, došla je u Grošnicu sa svega devet igrača i doživela pravi debakl, vrativši se kući sa 11 golova u mreži golmana Nešovića. Rezultat je mogao da bude i ubedljiviji, jer su Grošničani pripustili neke šanse, a tri puta su umesto mreže pogodili prečku.

Već posle četiri minuta igre bilo je 2:0 za domaćina, nakon što su seriju pogodaka otvorili trostruki strelac Blagojević i Stević.

Jednu od retkih šansi u prvom poluvremenu za Cerovčane imao je Mirić, kada je preko leve strane izašao pred golmana Šarca, ali je šutirao pored stative.

Goleadu u Grošnici drugim pogotkom na utakmici nastavio je Blagojević u 15. minutu, a na 4:0 povisio je Milosavljević u 37. minutu. U finišu prvog poluvremena u listu strelaca upisao se i štoper Komatina, koji je u drugom poluvremenu postigao još dva pogotka.

Posle odmora, u 50. minutu seriju pogodaka domaćina nastavio je rezervista Miladinović, koji je u 46. minutu zamenio Dajića. Na 7:0 je svojim drugim pogotkom na utakmici povisio Stević dvanaest minuta kasnije.

Jedini pogodak na utakmici Partizan je postigao u 67. minutu preko Matića iz slobodnog udarca.

U nastavku utakmice za sedam minuta Cerovčani su primili još četiri gola. U 77. minutu het-trikom Blagojević je povećao prednost domaćina na 7:1, a četiri minuta kasnije drugi put u strelce se upisao i Komatina. Već u sledećem minutu bilo je 10:1, a mrežu gostiju zatresao je Sretenović.

Tačku na najefikasniju partiju Vodojaže ove sezone stavio i stavio je iskusni Komatina u 84. minutu, kompletiravši svoj het-trik za konačnih 11:1. Inače, oslabljena ekipa Partizana ostala je sa sedam igrača i pre vremena neslavno završila utakmicu u Grošnici.

Sa današnje utakmice u Grošnici u kojoj je Vodojaža postigla 11 golova

Celu ovu sezonu naša ekipa je odigrala dobro. Zabeležili smo 29 pobeda, jednom odigrali nerešeno i samo tri susreta izgubili. Iako smo nadmoćno osvojili prvo mesto, imali smo jake konkurente u ekipama Srbije iz Ilićeva, Budućnosti iz Resnika i Mladosti iz Pajazitova. Mislim da smo zasluženo osvojili prvo mesto, ali ćemo morati da se pojačamo sa nekolicinom igrača i da zadržimo kostur ekipe iz ove sezone kako bi bili konkurentni u višem rangu takmičenja – rekao je za KG sport.info Dragoslav Ristović, trener Vodojaže, posle današnje najubedljiviije pobede u ovoj sezoni.

VODOJAŽA – PARTIZAN (C) 11:1 (5:0)

Igralište u Grošnici.
Sudija: Ivan Petrović.
Pomoćnici: Andrijana Damjanović i Sava Milenković (svi iz Kragujevca).
Strelci: Blagojević u 2, 15. i 77, Stević u 4. i 6, Milosavljević u 37, Komatina u 42, 81. i 84, Miladinović u 50. i Sretenović u 82. minutu za Vodojažu, a Matić u 67. minutu za Partizan.
Žuti karton: Blagojević (Vodojaža).

VODOJAŽA: Šarac (od 46. Konatar), Marinković, Đokić, Dajić (od 46. Miladinović), Komatina, Vasiljević, Stević, Sretenović, Blagojević, Milosavljević, Mladenović (od 61. Ivković).

PARTIZAN: Nešović, N. Božinović, Milenković, Stepić, Matić, Vukićević, Mirić, Stolić, Jovanović.

U ostalim susretima 33. kola Prve gradske lige postignuti su sledeći rezultati: Šumadinac KG – Borac (D) 0:5, Kutlovo – Srbija 0:3, Kolonija – Erdoglija 1931 2:0 (prekid u 46. minutu, jer su gosti ostali sa sedam igrača), Korićani – Sloga (D) 4:3, Budućnost (R) – Jadran 1:2, Zastava – Jedinstvo 3:2, Mladost (P) – Sloboda (G) 0:1, Šumadija 1934 – Ćava 4:2.

Vodojaža je prva sa 88, a Srbija na drugom mestu ima 80 bodova.

U poslednjem kolu Grošničani gostuju u Drenovcu, gde se sastaju sa Borcem, a Srbija dočekuje Šumadinac KG. U ostalim susretima sastaju se: Partizan (C) – Šumadija 1934, Ćava – Mladost (P), Sloboda – Zastava, Jedinstvo – Budućnost, Jadran – Korićani, Sloga (D) – Kolonija, Erdoglija 1931 – Kutlovo.

U Drugoj gradskoj ligi odigran je komšijski derbi dve prvoplasirane ekipe na tabeli 21. oktobra i Bagremara, koji je završen bez pobednika – 1:1. Pobeda je savladala  Vinograde DB sa 3:0 i smanjila zaostatak za vodećim 21. oktobrom na samo bod. Seljak je u Cvetojevcu savladao Žeželj sa 4:2, a Divostin ekipu Bratstva sa 5:2. Slobodni su bili Košutnjak i Maršić.

Pitanje prvaka u ovoj ligi rešiće se u poslednjem, 22. kolu, u kojem se sastaju: Bratstvo – Pobeda, Žeželj – Divostin, Vinogradi DB – Maršić, Bagremar – Košutnjak. Slobodni u narednom kolu su 21. oktobar i Seljak iz Cvetojevca.

Kolo pre završetka sezone rešeno je pitanje prvaka i u Trećoj gradskoj ligi. Dobrača nije iskoristila prednost domaćeg terena i izgubila je derbi od Sloge iz Lužnica sa 7:0, koja će se od naredne sezone takmičiti u višem rangu Drugoj gradskoj ligi. U poslednjem, 20. kolu, Sloga dočekuje Kremenac, a Dobrača i Bukorovac su slobodni.