Grošničani slavili u gostima protiv Kolonije (FOTO)

Kategorija: Fudbal,Gradske lige

Fudbaleri Vodojaže igrom nisu oduševili, ali su ubedljivo pobedili oslabljenu Koloniju

U 13. kolu Prve gradske lige Kragujevca fudbaleri Vodojaže danas su zabeležili svoju jedanaestu pobedu u tekućoj sezoni, pošto su sa 3:0 slavili na gostovanju ekipi Kolonije. Posle poraza vodeće Srbije iz Ilićeva u Resniku, Grošničani su smanjili zaostatak na svega jedan bod.

I pored poraza na startu prvenstva od Srbije u Ilićevu i protiv Mladosti u Pajazitovu, prošlogodišnji pobednik u ovom rangu takmičenja, ekipa Vodojaže, na korak je od ponovnog osvajanja titule jesenjeg prvaka. Iako nisu prikazali igru koja se očekuje od ekipe koja pretenduje na vodeći položaj na tabeli, Grošničani su uspeli da postignu tri gola i uknjiže nova tri boda.

Na igralištu u Staroj radničkoj koloniji igrači Vodojaže bili su dominantniji i napadali svih 90 minuta, dok se domaćin grčevito branio. Maltene je neverovatno kakve prilike gosti nisu iskoristili. Mogli su da postignu barem još pet golova, ali su se propisno ispromašivali. Možda je i teren delimično uticao na ovakav razvoj događaja, ali je izvesno da Grošničani nisu imali svoj dan.

Na današnjoj utakmici igrači Vodojaže (plavi dresovi) propustili su priliku da napune mrežu Kolonije

Vodojaža je došla do prednosti u 27. minutu zahvaljujući gruboj grešci golmana Kolonije. Sa leve strane je centrirao bek Dajić, a golman Jovanović nespretno intervenisao i ispustio loptu do koje je došao Stević i ubacio je u nezaštićenu mrežu.

U prvom poluvremenu Kolonija je samo u 40. minutu pripretila, kada je Petrović sa desne strane šutirao pod prečku, ali je golman Šarac uspeo da spreči izjednačenje. Neposredno pred odlazak na odmor Blagojević je iz blizine šutirao, a Davidović izbacio loptu preko prečke i sprečio drugi pogodak Gošničana.

U drugom poluvremenu Vodojaža je postigla još dva pogotka. U 56. minutu, posle velike gužve u petercu Kolonije i odbijene lopte, Spasojević je bio najspretniji i povećao rezultat na 2:0.

Konačan rezultat postavio je rezervista Miladinović u 76. minutu posle centaršuta Stevića sa leve strane.

U finišu utakmice povređen je rezervista gostujuće ekipe Luka Đorđević, pa je Vodojaža završila susret sa deset igrača na terenu pošto je prethodno trener Grošničana iskoristio pravo na sve tri izmene.

Igrač Vodojaže Luka Đorđević u jednom duelu povredio je koleno, pa je morao da zatraži lekarsku pomoć

KOLONIJA – VODOJAŽA 0:3 (0:1)

Igralište: U Staroj radničkoj koloniji.
Gledalaca: 30.
Sudija: Novak Jurišević.
Pomoćnici: Nikola Nešković, Darko Đurić (svi iz Kragujevca).
Strelci: Stević u 27, Spasojević u 57. i Miladinović u 76. minutu.
Žuti kartoni: Ivanković, Stevović, Davidović (Kolonija).

KOLONIJA: Jovanović, Lazarević, Maksimović, Ristić, Petrović, Stevović, Đorđević, Davidović, Spasić (od  66. Klikovac), Ivanković, Vukašinović.

VODOJAŽA: Šarac, Grujović, Dajić, Ivković, Vasiljević, Nešković, Stević, Vuković (od 46. Marinković), Blagojević (od 75. Đorđević), Sretenović, Spasojević (od 65. Miladinović).

U derbiju 13. kola Budućnost je u Resniku pobedila vodeću Srbiju iz Ilićeva sa 3:2, a u ostalim susretima postignuti su sledeći rezultati: Sloboda (G) – Partizan (C) 3:0 (službenim rezultatom), Ćava – Jedinstvo 1:0, Šumadija 1934 – Jadran 2:2, Mladost (P) – Sloga (D) 3:1, Zastava – Erdoglija 0:1, Korićani – Borac (D) 1:4, Kutlovo – Šumadinac KG 3:0.

I pored poraza u Resniku Srbija je zadržala prvo mesto sa 34 osvojena boda, a druga je Vodojaža sa bodom manje.

U Drugoj gradskoj ligi odigrano je 10. kolo u kojem je Bratstvo iz Erdeča pobedom u susretu sa Divostinom od 1:0, a zahvaljujući porazu  Bagremara od 21. oktobra identičnim rezultatom, preuzelo vodeću poziciju na tabeli sa 21 bodom. Pobeda iz Beloševca je u gostima savladala Vinograde DB 4:3 i stigla do drugog mesta sa bodom manje. U duelu ove dve ekipe narednog vikenda u Beloševcu doneće se odluka o jesenjem prvaku.

Ekipa Bratstva, novajlija u Drugoj gradskoj ligi, preuzela je vodeću poziciju

U Trećoj gradskoj ligi susretima 10. kola završen je prvi deo prvenstva, a jesenji prvak je Dobrača sa 25 bodova, koja je u gostima pobedila Šumarice 2008 sa 4:0. Drugo mesto osvojila je Sloga iz Lužnica, koja je savladala Kremenac sa 3:2 i zaostaje za Dobračom pet bodova. U trećem susretu ovog kola Bukorovac je slavio u duelu sa Borcem iz Novog Milanovca rezultatom 5:2.