Grošničani u derbiju overili jesenju titulu (FOTO)

Fudbaleri Vodojaze posle pobede
Fudbaleri Vodojaže sa osmehom na licu posle pobede u derbiju sa Srbijom iz Ilićeva

U 15. kolu Prve gradske lige Kragujevca, danas su se sastale dve najuspešnije ekipe u dosadašnjem delu takmičenja. Domaća Vodojaža zasluženo je pobedila drugoplasiranu Srbiju iz Ilićeva sa 2:0 (1:0) i sa šest bodova prednosti, bez poraza, osvojila titulu jesenjeg prvaka.

Na igralištu u Grošnici, u pravom sportskom ambijentu, po idealnom vremenu i na odličnom terenu, pred više od 500 gledalaca, derbi poslednjeg kola jesenje polusezone u Prvoj gradskoj ligi opravdao je očekivanja u svakom pogledu. Protekao je u borbenoj, ali fer i korektnoj igri, u kojoj je na kraju trijumfovao domaći tim i dobio čestitke gledalaca, među kojima je bio i veliki broj navijača Srbije iz Ilićeva, koji su došli organizovano sa dva autobusa i većim brojem vozila.

Publika u GrošniciDeo gledalaca na današnjem derbiju u Grošnici

Derbi je vodila trenutno najkvalitenija sudijska trojka iz Kragujevca, na čelu sa Bojanom Nikolićem, sudijom sa liste Super lige, koji će od naredne godine suditi i pod znakom FIFA, a pomagali su mu Marko Dimitrijević, takođe sa superligaške liste, i Nikola Đorović, sudija prvoligaških utakmica.

Kapiteni sa sudijskom trojkom copyKapiteni Srbije Zoran Miletić i Vodojaže Uroš Vuković sa sudijskom trojkom

Gledaoci su videli pravu prvenstvenu utakmicu, budući da obe ekipe konkurišu za prvo mesto i plasman u viši rang, Zonu „Morava“. Efikasniju igru prikazala je domaća ekipa i zasluženo osvojila tri boda, pa je tako, bez poraza i sa samo jednim remijem, stekla veliku prednost na kraju tekuće polusezone u odnosu na druge konkurente.

Gosti iz Ilićeva su od početka krenuli napadački. Miloš Stanojević je najpre pokušao iz slobodnog udarca, a potom je ozbiljno pripretio i njegov brat Stevan, ali su obojica za malo bili neprecizni.

Prvi ozbiljniji napad Vodojaža je pretvorila u pogodak. Igrao se 25. minut kada je sa leve strane šutirao Dušan Sretenović, a golman Srbije Marko Mijailović izbio loptu u korner. Sretenović je izveo udarac iz ugla, a na drugoj stativi našao se Đorđe Komatina, koji je glavom iz neposredne blizine šutirao na gol, da bi odbijenu loptu u mrežu sproveo kapiten Grošničana Uroš Vuković i tako doveo domaći tim u vođstvo od 1:0.

Deset minuta kasnije Stevan Stanojević izašao je sam pred golmana Vodojaže, ali je iskusni Dragan Vranić bio brži i sačuvao svoju mrežu. Uzvratili su domaći preko Sretenovića, ali je napadač Vodojaže šutirao pravo u golmana Srbije Mijailovića.

Vodojaža - SrbijaNa derbiju se vodila žestoka borba za svaku loptu, a domaći su bili efikasniji

U drugom poluvremenu obe ekipe krenule su napadački. Grošničani su želeli da drugim pogotkom osiguraju pobedu, a gosti iz Ilićeva da izjednače i eventualno preokrenu rezultat u svoju korist.

U 60. minutu Komatina je za malo zakasnio da loptu ubačenu sa leve strane sprovede u mrežu. Ekipa Srbije uzvratila je pravim projektilom Stevana Stanojevića, koji je završio pored stative, a dva minuta kasnije udarac Miloša Stanojevića zaustavio je golman Vodojaže.

Novu priliku za domaći tim beležimo u 80 minutu, kada je Komatina šutirao glavom i pogodio prečku, a odbijenu loptu  Spasojević nije uspeo da ubaci u mrežu gostiju.

Ipak, pet minuta kasnije Vodojaža je povećala prednost. Kapiten Vuković je uposlio beka Stefana Đokića, koji je prošao odbranu Srbije i loptu plasirao u mrežu pored nemoćnog golmana Mijailovića.

U finišu susreta je i Stefan Stević pokušao da se upiše u listu strelaca, ali je golman Srbije bio siguran.

Đokić i Vuković iz VodojažePobedu u derbiju i jesenju tiulu golovima su „overili“ strelci Stefan Đokić i Uroš Vuković

Trener Vodojaže Dragoslav Ristović posle završenog derbija imao je razloga da se raduje.

Mislim da smo zasluženo pobedili i osvojili titulu jesenjeg prvaka. Imamo dobru ekipu koja vredno radi i opravdava prvo mesto na tabeli. Igrali smo kao nekada u višem rangum u pravom sportskom ambijentu i pred najvećim brojem gledalaca koji su, nadam se, bili zadovoljni našom igrom i pobedom. Nadam se da ćemo nastaviti ovako i na proleće, kako bi se vratili u Zonu „Morava“, naravno, uz neka pojačanja koja očekujemo u prelaznom roku. – rekao je za KGsport.info trener Grošničana.

I pored poraza u današnjem derbiju, trener ekipe Srbije Ivan Dramićanin ne gubi nadu da će njegova ekipa u prolećnom delu igrati još bolje i „juriti“ prvo mesto.

Bila je ovo odlična utakmica. Pravi derbi! Vodojaža je zasluženo pobedila, jer smo primili dva gola našim greškama od kojih smo se najviše plašili. Čestitamo Vodojaži, ali mi idemo dalje i ne odustajemo od prvog mesta. Sada je razlika šest bodova, ali to nije nedostižno. Mi smo imali par šansi na početku i posle vođstva Vodojaže od 1:0 da se vratimo u utakmicu, ali nismo uspeli. Ovo je tek polovina prvenstva, a mi razmišljamo i o pojačanjima, ali o tom-potom – poručio je trener Dramićanin.

Fudbaleri  Srbije sa trenerom Ivanom DramicaninomFudbaleri Srbije sa trenerom Ivanom Dramićaninom izgubili derbi, ali ne odustaju od borbe za prvo mesto

VODOJAŽA – SRBIJA (Ilićevo) 2:0 (1:0)

Igralište: FK Vodojaža.
Gledalaca: preko 500.
Sudija: Bojan Nikolić.
Pomoćnici: Marko Dimitrijević, Nikola Đorović (svi iz Kragujevca).
Strelci: Vuković u 27. i Đokić u 85. minutu.
Žuti kartoni: Vasiljević, Sretenović (Vodojaža), Jotović  (Srbija).

VODOJAŽA: Vranić, Živanović (od 88. minuta Joksimović), Đokić, Vasiljević, M. Petrović, Ž. Petrović (od 70. minuta Marinković), Stević, Vuković, B. Spasojević (od 90. minuta I. Spasojević), Komatina, Sretenović. Trener: Dragoslav Ristović

SRBIJA: Mijailović, Kuč (od 51. minuta Milisavljević), D. Miletić, Z. Miletić (od 86. minuta N. Miletić), Bajović, Jokić, M. Stanojević, Matović, Jotović, S. Stanojević, Todorović. Trener: Ivan Dramićanin

U ostalim susretima 15. kola Prve gradske lige postignuti su sledeći rezultati: Sloga (D) – Partizan (C) 1:0, Sloboda (G) – Jedinstvo 2:1, Budućnost (R) – Kolonija 4:0, Šumadinac KG – Jadran 1:1, Ćava – Mladost (P) 2:2, Šumadija 1934 – Borac (D) 2:3, Vinogradi DB – Kutlovo 1:1.

Vodojaža je ubedljivo osvojila titulu jesenjeg prvaka sa 43 boda, druga je Srbija sa 37, a treće mesto zauzela je Mladost iz Pajazitova sa 33 boda.

Danas su odigrane i utakmice odloženog 2. kola u Drugoj gradskoj ligi. Postignuti su sledeći rezultati: Korićani – 21. oktobar 4:0, Azbest – Seljak (C) 3:6, Hajduk – Divostin 0:2, Žeželj – Košutnjak 2:3. Juče: Bagremar – Zastava 0:1. Slobodan je bio Maršić.

Erdoglija je u vođstvu sa 28 bodova, tri više od Zastave. Narednog vikenda odigraće se i odložene utakmice treće kola, čime će biti stavljena tačka na jesenju polusezonu u ovom rangu takmičenja. Erdoglija 1931 je slobodna, pa će se o tituli jesenjeg prvaka odlučivati na Bubnju, gde će Zastava dočekati ekipu Maršića. U ostalim susretima sastaju se: Košutnjak – Bagremar, Divostin – Žeželj, Seljak (C) – Hajduk, 21. oktobar – Azbest i Kremenac – Korićani.