Grošničani učvrstili lidersku poziciju

Fudbaleri Vodojaže danas su zabeležili 17. pobedu i bez poraza čuvaju lidersku poziciju

Fudbaleri Vodojaže, efikasnijom igrom u drugom poluvremenu, danas su u susretu 19. kola Prve gradske lige Kragujevca kao gosti savladali Koloniju sa 2:0 i povećali prednost na 10 bodova u odnosu na drugoplasiranu Srbiju iz Ilićeva.

Iako je ostalo da se odigra još deset kola, već sada se može reći da Grošničani imaju najviše šanse da se vrate u Zonu „Morava“. Vodojaža je jedina ekipa bez poraza, a danas je zabeležila 17 pobedu u sezoni i sa izvanrednom gol-rzlikom (74:14) ubedljivo vodi na tabeli.

Ekipa koju vodi trener Dragoslav Ristović u prolećnu sezonu ušla je značajno pojačana. Iz Arsenala su stigli Ivković i Blagojević, kao i Dajić iz cerovačkog Partizana. U današnjem meču sa Kolonijom, ekipa Vodojaže ušla je opuštenije nego što se očekuje od lidera na tabeli. Iako su Grošničani dominirali igrom, često napadali, ali su, posebno u prvom poluvremenu, komplikovali pred golom protivnika, koji se uspešno branio. Da su Komatina, Stević, Blagojević i Sretenović bili precizniji, mogli su da reše utakmicu u svoju korist već u prvom poluvremenu. Jedini ozbiljniji udarac na gol Vranića, domaći tim je uputio u 27. minutu preko Miškovića.

Posle odmora fudbaleri lidera na tabeli krenuli su još ofanzivnije. Posle dva neuspešna pokušaja Vukovića i Komatine, Vodojaža je došla u vođstvo u 70. minutu. Izvanrednim udarcem pod prečku, iskusni Miljan Petrović je zatresao mrežu domaćeg golmana Jovanovića.

Pritisak fudbalera iz Grošnice urodio je još jednim pogotkom, posle neuspešnih pokušaja Komatine i Blagojevića.

U 85. minutu Mišković je u kaznenom prostoru oborio Stevića i sudija Filip Petronijević je pokazao na belu tačku. Siguran izvođač sa 11 metara bio je Đorđe Komatina, koji je povećao prednost Vodojaže na 2:0, što je bio i konačan rezultat ovog susreta.

KOLONIJA – VODOJAŽA 0:2 (0:0)

Igralište: U naselju Stara radnička kolonija.
Gledalaca: 50.
Sudija: Filip Petronijević.
Pomoćnici: Darko G. Petrović, Nikola Kostić (svi iz Kragujevca).
Strelci: M.Petrović u 70. i Komatina u 85. minutu iz jedanaesterca.
Žuti kartoni: Lazarević, Planić, Rmuš, Mišković (Kolonija), Vuković (Vodojaža).

KOLONIJA: Jovanović, Lazarević, Maksimović, Planić, N. Petrović, Rmuš, Ristić, Mišković, Marić, Sudimac  (od 76. A. Petrović), Mijanović.

VODOJAŽA: Vranić, Dajić, Đokić (Od 62. Ž. Petrović), Ivković, M. Petrović, Vasiljević, Stević, Vuković, Blagojević (od 88. Marinković), Komatina, Stevanović.

U ostalim susretima 19. kola Prve gradske lige postignuti su sledeći rezultati: Budućnost – Partizan (C) 2:1, Sloboda (G) – Šumadinac KG 3:1, Sloga (D) – Ćava 1:2, Jedinstvo – Šumadija 1934 2:0, Mladost (P) – Kutlovo 0:3, Borac (D) – Srbija 2:1. Utakmica Jadran – Vinogradi DB nije odigrana zbog nedolaska gostiju.

U 20. kolu sastaju se: Partizan (C) – Borac (D), Srbija – Mladost (P), Kutlovo – Jadran, Vinogradi DB – Kolonija, Vodojaža – Jedinstvo, Šumadija 1934 – Sloga (D), Ćava – Sloboda (G), Šumadinac KG – Budućnost (R).

Ekipa Zastave pobedom u gostima u duelu sa Maršićem sustigla vodeću Erdogliju 1931

Danas su odigrane i utakmice 16. kola Druge gradske lige. Vodeća Erdoglija 1931 bila je slobodna, a drugoplasirana Zastava zabeležila je pobedu u gostima protiv Maršića 3:2 i sa 34 boda sustigla lidera na tabeli.

U ostalim susretima postignuti su sledeći rezultati: Žeželj – Divostin 3:3, Hajduk – Seljak (C) 0:2, Azbest – 21. oktobar 4:6, Korićani – Kremenac 6:0, Bagremar – Košutnjak 1:3.

U narednom kolu sastaju se: Korićani – Erdoglija 1931, Kremenac – Azbest, 21.oktobar – Hajduk, Seljak (C)-  Žeželj,Dvostin – Bagremar, Košutnjak – Maršić, a slobodna je ekipa Zastave.