Grošničanima bodovi spasa

Gradski derbi kragujevačkih zonaša iz donjeg dela tabele danas je zasluženo pripao Vodojaži, koja je osvojila tri boda i mirnije može da nastavi prvenstvo u Zoni „Morava“. U 22. kolu Grošničani su posle dosta neizvesnosti i šansi na obe strane Vodojaža je pobedila sa 2:1 i to u finišu susreta iz penala.

Ovaj susret bio izuzetno značaj za obe ekipe. Slavija je poslednja na tabeli i očekivala je bodove da bi ostvarila zračak nade u borbi za opstanak, dok su ili potrebni za miran sam u nastavku prvenstva. Podmlađena ekipa Bresničana sa šestoricom igrača mlađih od 20 godina, borila se do poslednjeg minuta, ali nije imala snage  da osvoji i jedan bod. Deo krivice snosi i rezervni golman Nebojša Stojanović, kome je ovo bila prva utakmica u dresu Slavije, jer je u zimskom prelaznom roku došao iz gradskog ligaša Kragujevca Teferiča.

On je  kod stanja 1:1 u  84. minutu  nepotrebno pošao da oduzme loptu rezervisti Ratincu, ali ga je sa leđa oborio i sudija Zorana Punoševac je pokazala na penal. Na ovu odluku sudije burno su reagovalia  igrači Slavije, pa je nastala velika gužva. Sudija je u konsultaciji sa delegatom potražila zaštitu policije. Prekig je trajao oko pola sata, zatim je, dok su gledaoci očekivali da susret bude prekint, po dolasku policije sudija Punoševac pokazala crveni karton Rakiću, a zbog prekršaja i golmanu Stojanoviću.

Posle toga nastavljena je utakmica izvođenjem penala koji je realizovao Dejan Marković i svojoj ekipi obezbedio pobedu od 2:1, a zatim je utakmica odigrana još šest minuta.

Inače, gosti iz Grošnice su u 22. minutu poveli lob udarcem Ljubisavljevića. Slavija je izjednačila  u 71. minutu Aleksandra Ristića posle dobre asistencije rezerviste mladog Obradovića. Osam minuta kasnije najopasniji napadač Vodojaže iskusni Ljubisavljević mogao je da donese prednost svojoj ekipi, ali je ispred njega loptu izbacio golman Stojanović, koji je pogrešio kod prvog pogotka, ali je u nekoliko navrata uspešno intervenisao. Iako je postao tragičar ove utakmice, golman Slavije je u 88. minutu odbranio oštar udarac Ljubisavljevića, pa je rezultat od 2:1 za Grošničane ostao nepromenjen.

Posle ove pobede Vodojaža je sa 29 bodova zauzela 9. koliko ima i Takovo na 10. mestu, a Slavija je ostala poslednja sa 15 bodova u skoro bezizlaznoj situaciji za opstanak u Zoni „Morava“.

U ostalim susretima 22. kola postignuti su sledeći rezultati: Trepča – Partizan (C) 2:1, Mokra Gora – Orlovac 2:0, Takovo – Bane 4:2, Metalac (K) – Pobeda Beloševac 1:2, Omladinac – Tutin 0:0. Sutra igraju Polet (T) – Mladost (O). Susret Jošanica – Šumadija 1903 odložen je za sredu, 27. aprila.

Posle ovog kola Pobeda Beloševac  je zadržala prvo mesto sa tri boda prednosti u odnosu na prvog pratioca Mokru Goru iz Zubinog Potoka.

Slavija – Vodojaža 1:2 (0:1)

Igralište: FK Slavija.
Sudija: Zorana Punoševac (Kragujevac).
Strelci: Ristić u 71. za Slaviju, Ljubisavljević u 22. i Marković u 84. minutu za Vodojažu.
Žuti kartoni: Stojanović, Milošević , Rakić, P. Đorđević (Slavija), Ilić (Vodojaža).
Crveni karton: Rakić u 84. minutu (Slavija).

SLAVIJA: N. Stojanović, Milošević (A. Đorđević), Aleksić, Matanović, Jovanović, Rakić, Stanković (Nikolić), Ristić, Ugrinović, P. Đorđević, Stamenović (Obradović).

VODOJAŽA: Janković, Milenković, Keljević, Ilić, Jekić, D.Marković, Petroviić, M. Markovć (Galamić), Ljubisavljević, Despotović (Kovačević), Mitrović (Ratinac).

Igrač utakmice: Aleksandar Ljubisavljević (Vodojaža).