Grujičić i Đurđević razmontirali „oklopnike“ (FOTO)

djurdjevic-grujicic
Đurđević i Grujičić sa po dva pogotka su matirali „oklopnike“

Ubedljivom pobedom u duelu sa nekadašnjim superligašem iz Smedereva, fudbaleri Šumadije 1903  osvojili veoma važne bodove u borbi za opstanak. Bio je to susret 20. kola Srpske lige „Zapad“ u kojem je danas srpskoligaš sa Bubnja pod vođstvom trenera Igora Tufegdžića prikazao najbolju igru u ovoj sezoni i to krunisao sa četiri pogotka zahvaljujući raspoloženim napadačima Grujičiću i Đurđeviću.

Iako su u Šumadiji 1903 željno očekivali pobedu u odmeravanjem snaga sa favorizovanom ekipom Smedereva, koju je danas šrvi put vodio novi trener Mihajlo Ivanović, malo je ko verovao da je ona mogla da bude ovako ubedljiva. To je rezultat izvanredne izge cele ekipe sa čvrstom odbranom i efikasnim napadaom, posebno u prvom poluvremenu, kada je utakmica odlučena u korist domaćina.

Već u prvom ozbiljnijem napadu domaći tim je, u petom minutu, poveo sa 1:0, što je u velikoj meri uticalo na dalji tok igre. Posle kornera Ljube Nenadića sa desne strane na drugoj stativi našao se Gradimir Grujičić i leđima okrenut glavom je lobovao golmana Marka Đorđevića.

sumadija-smederevo

Grujičić (levo) već u petom minutu lobovao golmana Smedereva

Pripretili su gosti bezuspešno preko Miroslava Stanića i  Mihajla Dobrašinovića, ali je srpskoligaš sa Bubnja u 22. minutu duplirao prednost. Sa leve strane, posle lepe akcije, centrirao je Marko Jovanović, a u petercu Smedereva najbolje se snašao novajlija Nenad Đurđević i glavom loptu poslao pored nemoćnog golmana gostiju.

U 33. minutu već je bilo 3:0 za Šumadiju 1903. Sa desne strane na drugu stativu dugu loptu uputio je Jovanović, odbrana gostiju je zastala smatrajući da će šut završiti u autu, ali je Đurđević iz teške pozicije iz prve pogodio mrežu svojim drugim pogotkom na utakmicici i petim u ovoj polusezoni.

SUMADIJA-1903

Fudbaleri Šumadije 1903  ubedljivom igrom danas osvojili bodove na Bubnju

U poslednjim trenutcima pred odlazak na odmor u sudijskoj nadoknadi vremena po drugi put u listu strelaca danas se upisao i ofanzivni Grujičić, koji je povećao rezultat na 4:0. „Zasluge“ za ovaj pogodak pripadaju i protivničkom igraču Nenadu Staniću, koji je nabačenu loptu u peterac Smedereva pokušao da zaustavi, ali je to nespretno uradio i omogućio napadaču Šumadije 1903 da sa metar-dva glavom savlada nesigurnog golmana „oklopnika“. Odmah, potom, Dušan Đokić, nekadašnji igrač Crvene zvezde i mnogih drugih klubova, sa pet metara šutirao glavom, ali je izvanredno intervenisao danas veoma sigurni golman  Nemnja Nastić i loptu prebacio preko prečke.

Početkom drugog poluvremena trener Smedereva uvođenjem u igru Ivana Milosavljevića, Bojana Cigulajkića i Igora Vićentijevića ubrzao je igru i pokušao da spase što se spasti može.

U 48. minutu Grujičić je imao lepu priliku za het-trik, ali je sa pet-šest metara poogodio golmana. Smederevci su pojačali pritisak na gol Šumadije 1903, ali je odbrana na čelu sa golmanom Nastićem odigrala bez greške. U 55. minutu dobro je šutirao Dobrašinović, a deset minuta kasnije i Cvetković, ali je golman Šumadije 1903 pokazao svoje kvalitete.

despoti

Navijači Smedereva razočarano su napustili Bubanj

U finišu utakmice gosti su imali još dve prilike da ublaže poraz, ali je Đokić iz blizine oba puta glavom šutirao tik pored stative i razočarao grupu od pedesetak smederesvskih navijača, popularnih „despota“, koji su u toku cele utakmice pokušali da ih motivišu svoje ljubimce na bolju igru.

Posle utakmice razloga za zadovoljstvo imao je trener domaćina zbog veoma važnih bodova, koje je osvojila Šumadija 1903.

Trener Igor Tufegdžić zadovoljan igrom i rezultatom Šumadije 1903

Na vreme smo dobro otvorili utakmicu i postigli golove. Bili smo danas na oonom nivou na kojem Šumadija treba da igra. Nisam euforičan posle ove ubedljive pobede i moram da kažem da nas očekuje mnogo posla u borbi za opstanak u srpskoligaškom društvu. Neće biti lako, ali bilo bi dobro da ponavčljamo ovakve igre, jer smo u prethodnihđm  kolima imali uspone i padove. Smatramo da smo zaslužili da na nekim utakmicama osvojimo neki bod više. Ekipa Smedereva je skup dobrih individualaca, koji se sa pojačanjima još nisu uklopili , što smo mi ovog puta dobrom igrom iskoristili i zabeležili važnu pobedu – rekao je za KG Sport Igor Tufegdžić, trener Šumadije 1903 posle ubedljive pobede na Bubnju.

ŠUMADIJA 1903 – SMEDEREVO 4:0 (4:0)

Stadion: Bubanj.
Gledalaca: 250.
Sudija: Ljubiša Borisavljević (Ivanjica).
Pomoćnici: Milan Kurlagić i Nebojša Savić (obojica iz Užica).
Strelci: Grujičić u 5. i 45, Đurđević u 22. i 33. minutu.
Žuti kartoni: Todorović, Đurđević, Jovanović, Nikolić (Šumadija 1903).
Crveni karton: Cigulajkić u 85. minutu (drugi žuti karton).

ŠUMADIJA 1903: Nastić,  Todorović, Marić, Ljubisavljevbić, Drašković, Đukić (Nikolić), Grujičić (Đurđević), Đorđević (Janićijević), Jovanović (Ljujić), Nenadić.

SMEDEREVO: Đorđević, Josifović (Cigulajkić), Bastajić (Vićentijević), Stamatović, Dobrašinović, Đokić, Živković (Milosavljević), Sredojević, Cvetković, N. Stanić, M. Stanić.

IGRAČ UTAKMICE: Nenad Đurđević (Šumadija 1903).

Danas su odigrane još tri utakmice 20. kola: Sloga (K) – Železničar 1:0,  Sloga (P) – Jedinstvo 1:2, Jedinstvo Putevi – Mačva 0:0. Posle ove pobede Šumadija 1903 je poboljšala bodoovni saldo, ali se sa 23 bodova i dalje nalazi u donem delu tabele.

Sutra se sastaju: Polet (Lj) – Budućnost Krušik, Zvižd – Šumadija (A),  ihajlovac – FAP, Karađorđe – Mokra gora.

U sredu se igra vanredno 21. kolo Srpske lige „Zapad“, a  Šumadija 1903 gostuje u Pribooju i sastaje se sa ekipom FAP-a.