Het-trik Bojana Matića u Korićanima

Kategorija: Fudbal,Gradske lige

Ekipa Korićana juče je zabeležila treću pobedu i ozbiljno konkuriše Resničanima i Srbiji za prvo mesto

Juče je odigrano 4. kolo Prve gradske lige Kragujevca u kojem su Korićani savladali Šumadiju 1934 iz Drače sa 4:2 i nastavili trku za prvo mesto bez poraza sa Srbijom iz Ilićeva i vodećom ekipom Budućnosti iz Resnika.

Domaći tim je dobro počeo i već u šestom minutu došao u vođstvo pogotkom trostrukog strelca Bojana Matića. Bila je to lepa akcija preko desne strane, a nabačenu loptu je na drugoj stativi napadač Korićana sproveo u mrežu golmana Pejovića.

Gosti iz Drače se nisu predavali i brzo su poravnali rezultat. Nesporazum između golmana Stevića i štopera Živkovića iskoristio je Ristić i izjednačio na 1:1.

U 31. minutu Ristić je pokušao da predribla golmana Korićana, ali je to nespretno uradio i propustio idealnu priliku da obezbedi preokret gostima iz Drače. U sledeća dva minuta fudbaleri Šumadije 1934 ozbiljno su pripretili domaćinu preko Veljovića, koji je uputio „bombu“ sa svoje polovine pod prečku, ali je golman Korićana izbacio loptu u korner. Odmah potom udarac Marka Ćosića glavom zaustavila je prečka.

Ovi promašaji koštali su poraza ekipu Šumadije 1934, koja je u u nastavku utakmice primila tri gola. Neposredno pred odlazak na odmor, posle kornera sa desne strane i gužve u petercu Dračana, Živković je uspeo da loptu sprovede u mrežu i obezbedi domaćinu drugo vođstvo od 2:1.

Fudbaleri iz Drače (plavi dresovi) propustili su šanse u prvom poluvremenu i izgubili bodove

U drugom poluvremenu ekipa Korićana, fizički bolje pripremljena, nametnula je tempo igre koji gosti nisu mogli da isprate. U 53. minutu Matić je povećao prednost domaćina na 3:1 posle kornera sa desne strane i asistencije Srdića.

Pokušali su Stanišić i Petrović da uvećaju prednost Korićana, ali nisu uspeli u tome. Međutim, u 76. minutu Matić je trećim pogotkom na utakmici „overio“ pobedu domaćina, ali zasluge za ovaj gol pripadaju i Mijaličiću, koji je idealno centrirao  sa desne strane.

Imali su Dračani u 80. minutu dve šanse da ublaže poraz, ali se istakao golman Stević. Ipak, dva minuta pre kraja susreta ofanzivni bek gostiju Riznić preciznim udarcem po zemlji sa 16 metara pogodio je desni ugao golmana Korićana i samo ublažio poraz svoje ekipe.

KORIĆANI – ŠUMADIJA 1934 (Drača) 4:2 (2:1)

Igralište: U naselju Korićani
Gledalaca: oko 150.
Sudija: Janko Mitrović.
Pomoćnici: Andreja Milošević, Andrijana Damjanović (svi iz Kragujevca).
Strelci: Matić u 6, 53. i 76. i Živković u 45. za Korićane., a Ristić u 11. i Riznić u 88. minutu za Šumadiju 1934.
Žuti kartoni: Srdić, Đoković (Korićani).

KORIĆANI: Stević, Trajković, Anđelković, Živković, V. Čpajak, Matić, Mijaličić (od 46. Stanišić), Srdić, Stanković ( 0d 46. Kesić), Petrović (od 81. Matanović), Đoković.

ŠUMADIJA 1934: Pejović, Riznić, Ivanović (od 75. Đekić), Alempijević, Aksentijević, Pavlović, Miloš Ćosić, Miletić (od 52. B. Nikolić), Ristić, Veljović, Marko Ćosić (od 59. Vasović).

U derbiju 4. kola vodeća Budućnost je u Resniku pobedila drugoplasiranu Mladost iz Pajazitova sa 2:1. Prvu pobedu zabeležila je i Zastava rezultatom 2:0 u duelu sa Partizanom u Cerovcu, a u ostalim susretima postignuti su sledeći rezultati: Kolonija – Ćava 1:0, Kutlovo – Sloboda (G) 0:2, Šumadinac KG – Jedinstvo 0:3, Vodojaža – Jadran 2:1, Borac (Drenovac) – Sloga (D) 1:5 i Srbija – Erdoglija 1931 1:0.

U vođstvu je Budućnost sa 12, a prate je Srbija i Korićani sa po 10 bodova.

U narednom kolu (sreda, 13. septembar) sastaju se: Erdoglija 1931 – Partizan (C), Sloga (D) – Srbija, Jadran – Borac (D), Jedinstvo – Vodojaža, Sloboda (G) – Šumadinac KG, Ćava – Kutlovo, Mladost (P) – Korićani i Zastava – Budućnost.

Odigrano je i 2. kolo Druge gradske lige i postignuti su sledeći rezultati: Žeželj – Pobeda 2:0, Maršić – Divostin 1:1, 21. oktobar – Bratstvo 2:1, Košutnjak – Vinogradi DB 2:2, Seljak (C) – Hajduk 1:1, Azbest – Bagremar 0:1.

Vinogradi DB i Bagremar su u vođstvu sa po 4 boda.

Narednog vikenda sastaju se: Bagremar – Žeželj, Hajduk – Azbest, Vinogradi DB – Seljak (C), Bratstvo – Košutnjak, Divostin – 21. oktobar, Pobeda – Maršić.

I u Trećoj gradskoj ligi danas je odigrano drugo kolo i postignuti su sledeći rezultati: Borac (N) – Dobrača 1:3, Bukurovac – Sloga (L) 1:1, Šumarice 2008 – Kremenac – 1:1.

Dobrača je u vođstvu bez poraza, a Sloga iz Lužnica na drugom mestu sa 4 boda.

U trećem kolu sastaju se: Dobrača – Bukurovac, Kremenac – Borac (NM), Sloga (L) – Šumarice 2008.

Jedan komentar: Het-trik Bojana Matića u Korićanima