Hrabar otpor „Đavola“ lideru (VIDEO)

partizan-radnicki

Fudbaleri Radničkog poraženi su večeras na gostovanju beogradskom Partizanu sa 1:2 (0:0), u poslednjoj utakmici 21. kola JSL. „Đavoli“ su propisno namučili aktuelnog lidera na tabeli i malo je nedostajalo da se iz Humske vrate neporaženi.

Kragujevčani su imali aktivan rezultat nekih šezdesetak minuta, zatim uspeli da se vrate u igru posle primljenog gola i izjednače rezultat, ali je ekipi Neška Milovanovića presudio kapiten crno-belih, iskusni Saša Ilić, koji je minut nakon izjednačenja postigao gol za trijumf svog tima.

Početak meča obeležio je gest fudbalera Radničkog, koji su, nakon što je sudija Milan Ilić označio početak meča, seli na travu terena u Humskoj u znak protesta zbog očajne finansijske situacije u klubu. Publika na stadionu Partizana je džentlmenski pozdravila ovaj potez gostujućih fudbalera, a onda je meč i formalno počeo.

Partizan je krenuo izuzetno ofanzivno od samog starta, želeći da iskoristi kiks večitog rivala Crvene zvezde, koja je poražena u Novom Pazaru.

U 7. minutu Šaponjić je ubacio loptu u peterac Radničkog, ali tamo Petar Grbić nije uspeo da stigne do nje. Radnički se polako oslobađao početnog pritiska Beograđana, koji su u 20. minutu imali još jednu dobru priliku, kada je Grbić uputio oštru loptu po zemlji u srce šesnaesterca, a Šaponjić zakasnio da je skrene u mrežu.

U 27. minutu solidan pokušaj Babovića iz daljine završava pored gola, da bi u 32. minutu Ilić odlično uposlio Šaponjića, koji je dobio prednost u odnosu na Nemanju Kojića na ovom meču, ali je Trifunović pravromeno istrčao i skratio ugao, onemogućivši mladog napadača da postigne svoj prvenac u dresu Partizana.

U 36. minutu prva ozbiljnija prilika za goste. Milovanović je šutirao sa dvadesetak metara tik pored stative. Uzvratio je Volkov na drugoj strani, kada je nakon kornera glavom šutirao preko gola.

U 42. minutu Ninković je oprobao svoj šut, a minut kasnije kolosalna šansa za Balažica posle kornera, kada u izglednoj situaciji nije uspeo da zahvati loptu na najbolji način.

Na odmor se otišlo bez golova, da bi na startu drugog poluvremena Milovanović ponovo pokušao, ali lopta je završila preko gola. U 48. minutu ponovo preti mladi Šaponjić, međutim, njegov udarac je izblokiran.

Dobru kontru Radnički je upropastio u 52. minutu, kada su se spetljali Tiodorovović i Dejan Miljuš. U 57. minutu Babović je ponovo oprobao svoj udarac, a dva minuta kasnije Ninković dobro centrira, ali Šaponjić loše zahvata loptu glavom.

Ponovo je Babović pokušao u 61. minutu, bez rezultata, a minut kasnije je isti igrač odlično proigrao Brašanca, koji iz izgledne situacije šutira pored gola. Bila je to možda i najbolja šansa za domaće da dođu do vođstva.

Konačno su crno-beli probili bedem „Đavola“ u 64. minutu, kada je kapiten Saša Ilić maestralno proigrao Babovića, koji je lepo sačekao da Trifunović padne na zemlju i onda lako ubacio loptu u nebranjenu mrežu za vođstvo svog tima – 1:0.

U 68. minutu Branko Ilić je mogao da poveća prednost svog tima da je bio prisebniji pred golom Kragujevčana.

Igrao se 71. minut kada je Vusljanin izveo prvi korner za Radnički na meču. Usledila je gužva u šesnaestercu Partizana, lopta je došla do Rosića, koji iz okreta šutira i vara Živka Živkovića – 1:1.

Radost gostiju nije dugo trajala, pošto je nepun minut kasnije ponovo na scenu stupio Saša Ilić, koji je snažnim udarcem sa ivice šesnaesterca ponovo vratio prednost svom timu – 2:1.

U 76. minutu ponovo je Ilić u glavnoj ulozi, kada je asisitirao Kojiću, ali napadač Partizana nije uspeo da pogodi gol Radničkog iz mrtvog ugla. Već u narednom napadu nova šansa za Babovića, koji ponovo šutira preko gola.

Bandalovski je u 83. minutu dobro centrirao, Kojić dobro šutirao glavom, ali je Trifunović napravio lepu paradu i sačuvao svoj gol.

Poslednju šansu na meču videli smo u sudijskoj nadoknadi, kada je Drinčić iz slobodnog udarca oštro šutirao pored gola. Treba napomenuti da su gosti iz Kragujevca u finišu meča tražili jedanesterac, tvrdeći da je neko od igrača Partizana igrao rukom u svom kaznenom prostoru.

Kada se sve sabere, viđena je jedna dobra fudbalska predstava u Humskoj, u kojoj su fudbaleri Radničkog održali reč i propisno namučili aktuelnog lidera na tabeli Super lige.

Radnički već u četvrtak očekuje novo, možda i važnije iskušenje, kada će u meču 22. kola dočekati Donji Srem, jednog od direktnih rivala u borbi za opstanak. Ako Kragujevčani ponove pristup igri kao u večerašnjem meču, mogu da se nadaju bodovima spasa.

Pаrtizаn – Rаdnički 1923 2:1 (0:0)