Hrabre Kragujevčanke poražene od šampiona

Košarkašice Radničkog poražene su u Beogradu od aktuelnih šampionki i osvajačica kupa Srbije, ekipe Partizana sa 75:63 (18:14, 22:12, 14:19, 21:18), u utakmici 7. kola Prve A lige.

Kragujevčanke su uspešno odolevale u prvih 10 minuta, ali su već sredinom druge deonice bile u dvocifrenom zaostatku. U tim trenucima domaćin je dominirao u skoku, a gošće je slabo služio šut.

U drugom poluvremenu izabranice trenera Vesne Despotović zaigrale su bolje i treću četvrtinu rešile u svoju korist sa 19:14.

Pet minuta pre kraja susreta Dragana Gobeljić je pogodila za tri poena i približila svoj tim na samo “minus pet“ – 58:63 i donekle vratila neizvesnost.

Pri rezultatu 65:60 Katićeva je izgubila loptu, potom i promašila bacanja, pa je Partizan otišao na 69:60, što je 2 minuta pre kraja bilo nedostižno za gošće.

Najefikasnija u pobedničkom timu bila je Hristina Radunović sa 29 poena i indeksom korisnosti 36. Kod Kragujevčanki, Aleksandra Katić je upisala 21, Dragana Gobeljić 11 a Marijana Jovanović 10 poena.

Radnički se nalazi na deobi osmog mesta sa ekipama Šapca i Spartaka, svi imaju po 10 bodova i skor od tri pobede i četiri poraza.

Sledećeg vikenda nastavlja se takmičenje utakmicama 8. kola, u kojem će Radnički dočekati vrlo dobru ekipu Vrbas Medele.