I druga šansa za „overu“ Evrope prokockana

Fudbaleri Radničkog doživeli su i treći poraz u sezoni. Jagodina, koja je Kragujevčanima direktan rival za mesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope, slavila je na svom terenu rezultatom 1:0 (1:0) i tako se primakla Radničkom na samo dva boda, dva kola pre kraja prvenstva. Međutim, imajući u vidu da Radnički dočekuje na svom terenu ove sezone ponovo dominantni Partizan i gostuje na Banjici Radu, dok Jagodina ima mnogo laksi raspored – gostuje već otpisanom Metalcu i dočekuje Novi Pazar, ova pobeda se može pokazati ključnom za Jagodince u njihovom pohodu na Evropu.

Već u prvoj akciji na meču domaćin je došao u vođstvo. U 5. minutu Marjanović je sjajno izveo slobodan udarac, a Gogić je umakao svojim čuvarima i doveo Jagodinu u vođstvo.

U 13. minutu, prva dobra akcija Radničkog. Neodvić je pronašao Spalevića u kaznenom prostoru, a sa leđa ga obara Živanović, ali je sudija Majo Vujović procenio da prekršaja nije bilo i pokazao je najboljem strelcu Super lige žuti karton.  U tim momentima Radnički je imao više od igre, par puta su pretili golu Jagodinaca, ali je izostao dobar završni pas. Domaćin se opredelio da čuva stečenu prednost, što je moglo da ga košta u 23. minutu, kada je kapiten Milošević, koji se vratio posle par propuštenih mečeva, posle kornera koji je izveo Kostić, pogodio prečku. Do kraja poluvremena gosti su uglavnom opsedali gol Jagodine, ali osim velikog broja kornera, nisu uspeli da ozbiljnije zaprete, tako da je domaćin otišao na odmor sa prednošću 1:0.

Drugo poluvreme je počelo kako se prvo završilo – velikom terenskom inicijativom Radničkog. Međutim, ponovo su se domaćini dobro branili, te Radnički nije stvorio izglednu priliku za gol.

U 57. minutu došlo je do sukoba u kojem su učestvovali gotovo svi igrači oba tima, a najdeblji kraj izvukli su Filip Kostić i Duško Dukić koji su dobili crveni karton, pa obe ekipe nastavljaju sa desetoricom igrača. Tom odlukom igrački je mnogo više izgubio Radnički, čija je oštrica napada bila znatno otupljena posle izlaska Kostića. I pored velike inicijative i dominacije u posedu lopte, Radnički do kraja nije uspeo da stvori dobru priliku za gol, a par solidnih pokušaja iz daljine sigurno je „skidao“ danas jako dobri golman Jagodine Šimić.

Jagodina je uspela da sačuva 1:0 sa samog početka meča, i tako se veoma približi svom cilju – plasmanu u kvalifikacije za Ligu Evrope. Radničkom ostaje još dva meča u kojima će morati da idu na pobedu, jer u slučaju istog broja bodova Jagodina će zbog boljeg međusobnog duela biti poziciju ispred na tabeli.