I Korićani slavili u Bresnici

Kategorija: Fudbal,Gradske lige

Fudbaleri Korićana uspešno su počeli ovu sezonu

U trećem kolu Prve gradske lige, doskorašnji zonaš Slavija izgubio je od Korićana i drugi susret pred svojim navijačima, pa bez bodova zauzima poslednje mesto na tabeli. Utakmica u Bresnici prekinuta je u 82 minutu pri vođstvu Korićana od 2:0, a nakon incidenta u kome je igrač Slavije udario glavnog sudiju.

Podmlađeni tim Slavije nije mogao da se suprotstavi iskusnijoj i pojačanoj ekipi Korićana, koja je zasluženo odnela bodove iz Bresnice. Utisak o fer i korektnoj borbi pokvario je incident posle drugog pogotka gostiju, zbog koga je sudija morao da prekine utakmicu.

Od početka utakmice ekipa koju vodi trener Milutin Novaković nametnula je tempo koji igrači Slavije nisu mogli do kraja da isprate. Gosti su odigrali sa više motiva i samo u prvih pet minuta propustili dve šanse preko Stanišića i Kesića da dođu u vođstvo.

U 30. minutu Davidović je posle prekida iz blizine glavom šutirao preko gola Slavije. Tek u finišu prvog poluvremena Bresničani su ozbiljnije ugrozili gol iskusnog Dragana Vranića. Posle kornera neprecizni su bili Stefanović i Pavlović, a u 45. minutu Marković nije stigao da sa ivice peterca loptu ubačenu sa leve stane skrene u mrežu.

Igrači Slavije (plavi dresovi) u prvom poluvremenu uspeli su da sačuvaju mrežu

Posle odmora dominirali su spremniji i borbeniji gosti. U 47. minutu centaršut Joksimovića sa desne strane prečka je spečila da završi u mreži golmana Slavije Mikovića. Ipak, pet minuta kasnije mreža Slavije se zatresla. Upućenu loptu sa leve strane Miković je kratko izbio do štopera gostiju Vladimira Čpajaka, kome nije bilo teško da sa ivice peterca dovede Korićane u vođstvo.

Šansu da duplira prednost gostiju popustio je Davidović u 65. minutu, jer je sa pet metara centriranu loptu sa desne strane poslao preko gola.

Miran susret je neslavno završen drugim pogotkom gostiju u 82. minutu. Posle akcije pred golom Slavije, Đusić je glavom loptu prebacio do Stanišića, koji je matirao nemoćnog golmana Mikovića za 2:0. Iznerviran posle ovog gola i nezadovoljan nekim prethodnim odlukama, jedan od najboljih igrača i jedini iz standarne postave Slavije iz prethodne sezone Jovanović laktom je udario glavnog sudiju Lazara Radojkovića u predelu glave, zbog čega arbitar prekinuo utakmicu.

Na izlasku prema svlačionici nesportski se prema sudiji ponela i „devetka“ Slavije Marković, što je na kraju zapisnički konstatovao delegat utakmice Darko Đurović.

Bolju igru Korićana pogocima krunisali su Vladimir Čpajak i Srđan Stanišić

– U ovu sezonu mi smo ušli znatno pojačani. Na ovoj utakmici nastupilo je sedam novih igrača: golman Vranić iz Vodojaže, Stevović, Joksimović i Davidović iz Kolonije, Aćimović iz Zastave, Đođević iz Maršića i Đusić iz Borca (Drenovac). Borićemo se za vrh tabele, a ako nam se ukaže prilika zašto ne bismo ušli i u viši stepen takmičenja –  rekao nam je Žarko Biorac, predsednik i „alfa i omega“ Korićana.

SLAVIJA – KORIĆANI 0:2 (0:0) (prekid u 82. minutu)

Igralište u naselju Bresnica.
Sudija: Lazar Radojković (Kragujevac)
Pomoćnici: Filip Beloica, Lazar Filipović (obojica iz Kragujevca)
Strelci: Čpajak u 52. i Stanišić u 82. minutu.
Žuti kartoni: Jovanović, Tiršek, Stefanović, Dakić (Slavija), Aćimović, Đusić (Korićani).

SLAVIJA: Miković, Biševac, Kostić, Tripković, Jovanović, Tiršek (od 49. Đokić), Krstić (od 71. Ristić), Stefanović, Dakić, Marković, Pavlović.

KORIĆANI: Vranić, Stevović, Trajković, Kesić, V. Čpajak, Đoković, Joksimović, Aćimović (N. Čpajak), Stanišić, Davidović, Đorđević.

U derbiju 3. kola odigranom u Resniku, Budućnost je danas pobedila novajliju u Prvoj gradskoj ligi Pobedu iz Beloševca sa 2:1.  U ostalim susretima postignuti su sledeći rezultati: Sloboda (G) – Jadran 7:6, Srbija – Šumadinac 5:1, Erdoglija 1931 – Sloga (D) 2:2, Mladost (P) – Jedinstvo 3:2, Bagremar – Kutlovo 0:0, Šumadija 1934 – 21. oktobar 5:3.U ovom kolu slobodna je bila ekipa Borca iz Drenovca.

U vođstvu su Korićani i Budućnost sa maksimalnim učinkom od po šest osvojenih bodova.

Narednog vikenda na programu je derbi  u Korićanima, gde gostuje Budućnost  iz Resnika. U ostalim susretima sastaju se: Kutlovo – Šumadija 1934, Jedinstvo – Bagremar, Sloga (D) – Mladost (P), Šumadinac – Erdoglija 1931, Pobeda – Srbija, Jadran – Slavija, Borac (D) – Sloboda (G), a slobodan je 21. oktobar.