I Sremci se „omrsili“ na „Čika Dači“ (VIDEO)

fk-radnicki-cika-daca

Osmi put ove sezone fudbaleri Radničkog 1923 osetili su gorčinu poraza. U utakmici 11. kola Prve lige Srbije, Donji Srem je u subotu slavio na „Čika Dači“ sa 0:1 (0:1), tako da su popularni „Đavoli“ po četvrti put napustili svoj teren pognutih glava.

Kragujevčanima je presudio Mihajlo Popović u 42. minutu, kada je nakon dobro izvedenog kornera Ćigoje glavom uspeo da  skrene loptu u gol domaćeg tima. Tom golu prethodio je pokušaj Mijailovića sa oko dvadesetak metara, koji je čuvar mreže Radničkog Marko Kostić skrenuo u korner.

Radnički je pre primljenog gola propustio da realizuje par izglednih prilika, posebno onu u 25. minutu koja se ukazala Steviću, kada iz dva pokušaja nije uspeo da matira golmana gostiju Starčevića.

U drugom poluvremenu ponovo je Stević propustio dve dobre šanse u 69. i 72. minutu, pa su gosti iz Pećinaca uspeli da se odbrane i sačuvaju prednost do isteka 90 minuta igre.

Nakon ovog poraza Radnički se i dalje nalazi na poslednjem mestu prvenstvene tabele, sa svega tri osvojena boda, čak devet manje u odnosu na ekipe koje se nalaze „iznad crte“.

Narednog vikenda Kragujevčane očekuje gostovanje Inđiji. Pre toga, izabranici Radovana Radakovića imaće svoj debi u Kupu Srbije, kada će u okviru šesnaestine finala najmasovnijeg klupskog takmičenja u našoj zemlji, gostovati Bežaniji na Dušanovcu.

RADNIČKI 1923 – DONJI SREM 0:1 (0:1)

Stadion: „Čika Dača“.
Gledalaca: oko 250.
Sudija: Vladimir Nedeljković (Jagodina).
Pomoćnici: Miodrag Zdravković (Ražanj)