Igor Arsić prvak Srbije u klasi 600 super sport

Igor Arsić, član kragujevačkog auto-moto kluba „Divlji“, osvojio je titulu šampiona Srbije u klasi 600 super sport, nakon što je u poslednjoj trci šampionata Srbije, u Batajnici, uspeo da osvoji drugo mesto, što mu je bilo dovoljno za trijumf u generalnom plasmanu. Ovo je ujedno bila i pretposlednja trka Istočnoevropskog šampionata.

Igor Arsić je sa vremenom 20:06,768 minuta zauzeo drugo mesto na trci, iza pobednika iz ekipe Brezika Nenada Stojanovića, koji je kroz cilj prošao u vremenu 20:03,254 minuta. Treći je bio Rumun Jonel Paskota iz FRM-a, sa vremenom 20:07,227 minuta. Treba istaći da je Arsić startovao sa pete pozicije i uspeo da posle sjajnog starta da pretekne Božinova, Milovanovića i Paskotu, tako da se domogao druge pozicije iza Stojanovića i nije je ispuštao do kraja trke.

Ostali takmičari iz ekipe „Divlji“ imali su niz pehova na ovoj stazi. Stevan Petrović je zbog pada u toku trke izgubio drugo mesto u generalnom plasmanu, u klasi 600 hepening. Takođe, trku nije završio ni nekadašnji prvak Srbije Nenad Petrović u klasi super štok 1000.