Inđija iskustvom do dva boda iz „Jezera“

ok radnicki

Odbojkaši Radničkog nesrećno su poraženi u 3. kolu Viner štediša lige od Inđije u svom „Jezeru“ sa 2:3 (25:23, 22:25, 25:18, 22:25, 13:15). Odlučio je taj-brejk, u kome su iskusni gostujući igrači uspeli da dođu do celog plena.

Kragujevčani su platili danak svojoj mladosti i neiskustvu, ali i ovakvi porazi su dobra škola za izabranike trenera Ristovića. Bilo je ovo još jedno dobro izdanje Radničkog, međutim, nedostajalo je iskustva da se protivnik „slomi“ kada je to najpotrebnije.

Radnički je odlično funkcionisao u prvom setu. Domaćin je imao šest poena prednosti na drugom obaveznom predahu (16:10), ali je dozvolio gostima da se spuste na „minus dva“ (21:19). Ipak, Kragujevčani su uspeli da sačuvaju ovu minimalnu prednost i osvoje set.

Domaćin je odlično odigrao i prvu polovinu drugog seta, ali onda opet sledi strahovit pad u finišu deonice, pa Inđija ovaj put dolazi do potpunog preokreta i izjednačenja.

Treći set je doneo potpuno dominaciju Kragujevčana, koji su predvođeni Premovićem dobili ovaj period igre i ponovo došli do vođstva u setovima – 2:1.

Veliku priliku da „nokautira“ protivnika Radnički je propustio u četvrtom setu. Imao je domaćin vođstvo 16:12, ali onda opet dolazi do pada, što Inđijci koriste i uspevaju da stignu do taj-brejka.

Koliko je domaćin grogiran nakon propuštene prilike u četvrtom periodu, najbolje se videlo na startu taj-brejka. Inđija je povela sa 11:3 i činilo se da je sve gotovo. Međutim, izabranici trenera Ristovića su se trgnuli, napravili strahovitu seriju 8:0 i stigli do izjednačenja, ali snage za potpuni preokret nije bilo, tako da je Inđija odnela dva boda iz „Jezera“.

Sjajno veče imao je Petar Premović, koji se zaustavio na 30 osvojenih poena. Dobru podršku imao je u Ivanu Peroviću (17 poena) i Trifunoviću (12 poena), ali je zatajio blok Kragujevčana, što je bio jedan od ključnih uzroka poraza.

U Inđiji dvocifreni su bili Pešut sa 19, Škrbić je postigao 18, Crnjanski 15, a Janjić 13 poena.

U narednom kolu odbojkaši Radničkog gostuju Mladom radniku u Požarevcu.

Radnički – Inđija 2:3 (25:23, 22:25, 25:18, 22:25, 13:15)

Dvorana: SRC „Jezero”.