Inđija se osladila na „Čika Dači“

Kategorija: Fudbal

Potpuno zasluženo fudbaleri Inđije došli su do sva tri boda na gostovanju u Kragujevcu, savladavši domaći Radnički 1923 sa minimalnih 1:0 (1:0), u utakmici 3. kola Prve lige Srbije. Zeleno-beli su pokazali da imaju odličan tim, kadar da se ozbiljno umeša u borbu za sam vrh tabele, dok je na Kragujevčanima da izvuku pouke iz još jednog poraza kako bi spremnije dočekali nastavak prvenstvene trke.

Znalo se i pred početak današnjeg susreta da ekipa Inđije nije nimalo lak rival i da će izabranicima trenera Darka Tešovića biti veoma teško da dođu do sva tri boda. Nažalost, nesrećan poraz u Čačku prošlog vikenda izgleda da je propisno uzdrmao mlade fudbalere kragujevačkog tima, koji nisu prikazali onaj nivo energije iz prva dva kola.

Čini se kao da su gosti ozbiljnije shvatili današnji duel i da su ušli znatno motivisanije i angažovanije u utakmicu za razliku od fudbalera domaćeg tima. Trener Inđije Srđan Blagojević sjajno je skenirao igru Radničkog i taktički nadmudrio svog kolegu na suprotnoj strani Darka Tešovića.

Inđijci su od starta krenuli sa pristikom na vezne igrače kragujevačkog tima, naročito na Mileta Vujasina, koji je neretko imao i po dva igrača na leđima, a zatim su brzim akcijama iz svega par dodira i pravovremenim ubacivanjima iz drugog plana stvarali puno problema odbrani Radničkog. Jednostavno rečeno, fudbaleri Inđije nadigrali su Kragujevčane, koji nikako nisu uspevali da povežu redove na ovoj utakmici.

Fudbaleri Inđije (zeleno-beli dresovi) u potpunosti su nadigrali Kragujevčane

Tek što je susret na „Čika Dači“ počeo, ukazala se šansa Bosančiću, koji je neuspešno pokušao da lobuje Raičevića iskosa sa leve strane.

U 9. minutu pogrešio je Vujasin i omogućio Janjiću da proigra brzonogog Ivančevića, ali ni ova akcija gostiju nije donela promenu rezultata. Međutim, samo minut kasnije Lukić je uposlio usamljenog Smiljanića na drugoj stativi, kome nije bilo teško da loptu smesti iza leđa čuvara mreže kragujevačkog tima.

PRESUDIO KRAGUJEVČANIMA: Goran Smiljanić

Nakon vođstva Inđijaca, usledio je nešto mirniji period, pa se na novu šansu čekalo do 35. minuta, kada se posle slobodnog udarca sa leve strane i gužve u kaznenom prostoru gostiju Lukić našao u prilici za udarac, ali je golman Preković bio siguran.

Na petnaestominutni odmor gosti su tako otišli sa golom prednosti, a stečeno vođstvo mogli su da dupliraju već na startu drugog poluvremena, samo da je Lukić bio brži nakon centaršuta Smiljanića sa desne strane.

Nekadašnji igrač Vojvodine je i u 50. minutu asistirao svom saigraču iz napada, doduše bila je to mala jača lopta, koju je Lukić uspeo na kraju da zahvati i pošalje samo u spoljni deo mreže. Dva minuta kasnije svoj udarac sa distance oprobao je Kiković, a nedugo zatim je na drugoj strani štoper Petrović tukao iz okreta pored gola.

Aleksandar Dimitrić (crveni dres) nije se mnogo naigrao pored odličnih defanzivaca Inđije

Todorović je udarcem sa dvadesetak metara u 57. minutu izmamio aplauze publike, iako Preković nije imao problema da ukroti loptu, a tri minuta kasnije uzvratio je Nenad Lukić sa ivice šesnasterca, tik pored stative.

Lošu intervenciju golmana Radničkog 1923 Lazara Raičevića u 81. minutu mogao je da kazni iskusni Rogač, a poslednju izglednu priliku na utakmici u 87. minutu propustio je strelac vodećeg gola i najbolji igrač današnjeg susreta Goran Smiljanić.

Treba reći da su gosti utakmicu završili sa deset igrača na terenu, pošto je Miljan Ilić u 90. minutu zbog grubog starta nad Varjačićem dobio drugi žuti karton, pa je morao nešto ranije put svlačionice.

RADNIČKI 1923 – INĐIJA  0:1 (0:1)

Stadion: „Čika Dača“
Gledalaca: 700
Sudija: Ivan Stamenković (Kaluđerica)
Pomoćnici: Miroljub Petković (Beograd), Jasmina Zafirović (Vranje)
Strelac: Smiljanić u 10. minutu
Žuti kartoni: Ivančević, Ilić (Inđija)
Crveni karton: Miljan Ilić (Inđija) u 90. minutu

RADNIČKI 1923: Raičević, Varjačić, Lalić, Petrović, M. Ilić, Zdravković, Markišić (od 70. Aleksijević), Lukić (od 46. Apija), T. Todorović (od 66. Maksimović), Vujasin, Dimitrić.

INĐIJA: Perković, Anđelković, Ilić, Ciger, Rogač, Janjić, Kiković (od 82. Zajić), Smiljanić (od 88. Stojanović), Ivančević, Bosančić (od 70. Banjac), Lukić.

Priliku za „popravni“ fudbaleri Radničkog 1923 imaće već u sredu, 29. avgusta, kada će u istom terminu (17 časova) ugostiti podmlađenu ekipu Novog Pazara.