Izostalo iznenađenje: Korać ubedljiv protiv „Šumadinki“

U derbi susretu 19. kola Prve lige Srbije za košarkašice, Šumadija je u Beogradu poražena od lidera, ekipe Radivoja Koraća, sa 76:47, po četvrtinama 12:19, 20:9, 20:6, 24:13.

Kragujevčanke su odlično otvorile utakmicu. Posle početnog vođstva domaćeg tima 3:0, gošće su serijom 9-0 preokrenule rezultat u svoju korist, a u finišu prve deonice stigle i do “plus 9“ 19:10.

Međutim, Beograđanke su se brzo konsolidovale, pojačale odbranu za koju Šumadija nije imala rešenje u prvih šest minuta druge četvrtine. U tom delu Korać je ubacio 1o poena i preokrenuo na 22:19. Na poluvreme domaći tim otišao je sa 4 poena prednosti (32:28).

U nastavku, Šumadinke nisu imale snage da se ozbiljnije suprostave još uvek neporaženim aktuelnim šampionkama, koje su diktirale svoj ritam igre. Drugi deo otvaraju serijom 9-0 i  za samo tri minuta stvaraju dvocifrenu prednost (39:28), a u finišu treće deonice i nedostižnih 20 poena “viška“.

Na kraju ubedljiv trijumf Koraća, pomalo i previsok, imajući u vidu dešavanja na terenu.

Tamara Kapor sa 15, Sanja Mandić sa 13 i Ivana Brajković sa 11 poena bile su jedine dvocifrene u pobedničkom timu, dok su se kod gošći istakle Jelena Ćulafić sa 13 i Kristina Raković sa 11 koševa.

Šumadija je tri kola pre kraja ostala na deobi četvrtog mesta sa 31 bodom (12 pobeda, 7 poraza), i dalje sa dobrim izgledima u trci za plej-of. Naredni susret sa Vrbasom, koji je na programu u sredu, biće od izuzetnog značaja za ekipu trenera Darka Jakovljevića, pošto je to direktan duel dve ekipe koje se bore za plej-of.