Jadran i Erdoglija 1931 podelili bodove u Vašarištu

Kategorija: Fudbal,Gradske lige
Fudbaleri Jadrana (ljubičasti dresovi) uspeli da izbegnu poraz na svom terenu

Duel gradskih prvoligaša, Jadrana i Erdoglije, zavšen je bez pobednika, i pored vođstva gostiju od 2:0. U derbiju, odigranom u Korićanima, lider na tabeli deklasirao je Mladost iz Pajazitova sa 3:0 i zadržao prednost od 13 bodova nad Resničanima, koji su „minimalcem“ osvojili bodove u Grbicama.

Zanimljiv susret 24. kola Prve gradske lige, pored derbija u Korićanima, gledaoci su mogli da prate i na terenu Sportskog centra „Jadran“, na kome su viđena dva različita poluvremena i četiri pogotka. Obe ekipe žestoko su se borile za bodove, jer se nalaze u donjem delu tabele i još nisu obezbedile siguran status u Prvoj gradskoj ligi.

Fudbaleri Erdoglije 1931 bolje su ušli u utakmicu i ofanzivnijom igrom obezbedili prednost od dva pogotka, ali su posustali i posle primljenih golova u finišu prvog i drugog poluvremena, morali da se zadovolje i osvojenim bodom.

Gosti su stvorili više šansi i opsedali gol Jadrana, ali je udarce Đokovića i Stepanovića odbrana domaćina, na čelu sa golmanom Garaševićem, uspela da neutrališe. Iz trećeg pokušaja Đoković je, ipak, na centaršut Stepanovića sa desne strane, bio precizan i iz blizine savladao golmana Jadrana. Zasluge za ovaj pogodak pripadaju i Grabovcu, koji je solo prodorom prebacio loptu pred protivnički kazneni prostor i pomogao svojim saigračima da završe akciju.

U 40. minutu bilo je 2:0 za Erdogliju 1931. I kod ovog pogotka najzaslužniji bio je iskusni Stepanović, inače nekadašnji igrač Radničkog 1923, posle akcije po levoj strani i „izbacivanja“ u prostor Grabovca, koji je izašao pred golmana i rutinski pogodio cilj.

Detalj kod postizanja drugog gola za Erdogliju

Samo tri minuta kasnije i na drugoj strani se zatresla mreža. Posle kornera sa desne strane, Perović je bio najspretniji pred golom Zekavice i smanjio vođstvo Erdoglije na 2:1.

Posle odmora vodila se žestoka borba, jer su gosti želeli da sačuvaju prednost iz prvog dela utakmice, a Jadran, kome je bila potrebnija pobeda, da izbegne poraz.

Marko Perović pogotkom vratio nadu domaćinu da može ostati neporažen

Domaći tim je tek u sudijskoj nadoknadi vremena uspeo da izjednači. Najdanović je izveo udarac iz prekida sa desne strane, a Alempijević je šutirao glavom, lopta je pogodila prečku i, na sreću Jadrana, završila u mreži za konačnih 2:2.

JADRAN – ERDOGLIJA 1931 – 2:2 (1:2)

Igralište: SC „Jadran“.
Gledalaca: 50.
Sudija: Ivko Ivković.
Pomoćnici: Dragan Dimitrijević, Marko Jevremović (svi iz Kragujevca). Strelci: Perović u 43. i Alempijević u 90+1 za Jadran, a Đoković u 28. i Grabovac u 40. minutu za Erdogliju 1931.
Žuti kartoni: Tanasijević, Nikić, Tatović (Jadran), Rakić, Marinković, Đoković (Erdoglija 1931).

JADRAN: Garašević, Nikić (od 46. Anđelković), Kurtić (od 46. Ilić), Alempijević, Tanasijević, Stojov, Erac (od 64. Tatović), Jović, Najdanović, Milovanović, Perović.

ERDOGLIJA 1931: Zekavica, Živanović, Jevtović, Rakić, M. Petrović, Smiljanić, Grabovac, Valčić, Stepanović, Marinković, Đoković.

U ostalim susretima 24. kola Prve gradske lige, lider na tabeli, ekipa Korićana, u derbiju sa trećeplasiranom ekipom Mladosti iz Pajazitova bila je ubedljiva i sa dva pogotka najmlađeg igrača Obradovića i Srdića pobedila sa 3:0.

Igrači Korićana i u današnjem derbiju odigrali efikasno

Drugoplasirana Budućnost iz Resnika savladala je Slobodu u Grbicama sa 1:0, a u ostalim susretima postignuti su sledeći rezultati: Borac (D) – Srbija 2:1, Pobeda – Bagremar 1:2, Šumadinac KG – Šumadija 1934 (D) 2:0, Sloga (D) – 21. oktobar 4:1, Jedinstvo – Kutlovo 1:1. Slobodna u ovom kolu bila je Slavija.

Redosled na tabeli ostao je nepromenjen. Korićani su u vođstvu sa 56, druga Budućnost (R) sa 43, a Mladost (P) i Sloga (D) imaju po 38 bodova.

Posle današnjeg remija, Jadran je ostao u opasnoj zoni sa 23 boda na petnaestom mestu na tabeli, a Erdoglija je sa 28 bodova pala na trinaestu poziciju.

U narednom kolu sastaju se: Kutlovo – Sloga (D), 21.oktobar – Šumadinac KG, Šumadija 1934 – Pobeda, Bagremar – Korićani, Mladost (P) – Jadran, Erdoglija 1931 – Borac (D), Srbija – Sloboda (G), Budućnost – Slavija. Slobodna je ekipa Jedinstva.

U Drugoj gradskoj ligi odigrano je 14. kolo. Vodeći Maršić deklasirao je Seljaka u Cvetojevcu sa 7:0, a u ostalim susretma postignuti su sledeći rezultati: Ćava – Kolonija 0:2, Vinogradi DB – Košutnjak 3:3, Žeželj – Divostin 2:3, Sloga (L) – Zastava 1:1. Slobodno je bilo Bratstvo.

Na prvoj poziciji na tabeli je Maršić sa 31, a  Kolonija i Zastava osvojili po 28 bodova.

U 15. kolu sastaju se: Maršić – Sloga (L), Zastava – Žeželj, Divostin – Vinogradi DB, Košutnjak- Ćava, Kolonija – Bratstvo, a slobodan je Seljak iz Cvetojevca.