Jadran startovao pobedom

Kategorija: Fudbal,Gradske lige

Fudbaleri Jadrana zasluženo osvojili bodove na startu Prve gradske lige

Na otvaranju fudbalske sezone u kragujevačkom Vašarištu, fudbaleri Jadrana su boljom igrom u drugom poluvremenu savladali ekipu Kolonije i osvojili prve bodove u novoj sezoni Prve gradske lige.

Bio je to susret sa dva različita poluvremena, u kojem je domaći tim odigrao bolje i zasluženo pobedio. U prvom delu utakmice Jadran je diktirao tempo i stvarao šanse, ali golova nije bilo zbog nespretnosti domaćih igrača pred golom Jovanovića. U promašajima se naročito „istakao“ napadač Andrić, koji iz tri pokušaja nije uspeo da zatrese mrežu Kolonije.

U 28. minutu desio se interesantan događaj koji se retko viđa na našim terenima. Glavni sudija Aleksandar Đurđević je od delegata Ivana Obradovića zatražio da ga zameni pomoćnik, jer je osetio povredu zbog koje se teško kretao. Posle nekoliko miniuta pauze usled konsultacija, njegovo mesto zauzeo je prvi pomoćnik Nikola Manojlović i utakmica je nastavljena sa dvojicom sudija.

U pauzi na poluvremenu povređenom sudiji  lekarsku pomoć ukazao je dr. Aleksandar Kličković, koji je kao predstavnik Jadrana sedeo na klupi, pa je u drugom delu susreta Đurđević, iako se teško kretao, obavljao ulogu pomoćnog sudije, tako da je utakmica regularno privedena kraju.

Inače, gosti u prvih 45 minuta nisu usputili ozbiljniji udarac na gol, pa se na odmor otišlo bez pogodaka.

U nastavku sasvim druga slika na terenu. Domaći trener Darko Kovačević u igru je uveo trojicu novih igrača, Stevića, pojačanje iz Korićana, Mišića i Radojičića, što je ubrzalo igru.

U 69. minutu Jadran je došao u vođstvo. Korner sa desne strane izveo je Mišić, a na prvoj stativi najbolje se snašao Mojsilović i loptu sproveo u mrežu.

Samo tri minuta kasnije za sve promašaje iz prvog dela susreta Andrić se iskupio drugim pogotkom za svoj tim. Radojičić je probio po desnoj strani i centrirao na drugu stativu, tako da Andriću nije bilo teško da loptu pošalje pored nemoćnog golmana Kolonije.

Iako smo nastupili bez kapitena Obradovića i iskusnog Dimitrijevića, zabeležili smo važnu pobedu na startu prvenstva, tako da mirnije možemo dočekujemo nastavak sezone. Imaomo solidnu ekipu koja se nije bitnije promenila u odnosu na prethodnu sezonu, u kojoj smo osvojili peto mesto. Otišao nam je golman Đokić, ali smo doveli na njegovo mesto Tomaševića  iz Bagremara i kao pojačanje Stevića iz Korićana. Naše ambicije su da i u ovoj sezoni osvojimo mesto u vrhu tabele i postanemo stabilan gradski prvoligaš. – rekao je za KG sport.info Darko Kovačević, trener Jadrana.

Darko Kovačević, trener Jadrana, izmenama u drugom poluvremenu ubrzao igru i slomio otpor Kolonije

JADRAN – KOLONIJA 2:0 (0:0)

Igralište Jadrana u Vašarištu.
Gledalaca: 50.
Sudija: Aleksandar Đurđević (od 28. minuta Nikola Manojlović).
Pomoćnici: Nikola Manojlović (Aleksandar Đurđević), Vojin Nikolić.
Strelci: Mojsilović u 69. i Andrić u 72. minutu.
Žuti karton: Maksimović (Kolonija).

JADRAN: Bošković, Nikolić, Kurtić (od 58. Mišić), Alempijević, Tanasijević, Stojanović, Marić (od 54. Stević), Mojsilović (od 70. Radojičić), Andrić, Tripković, Marković.

KOLONIJA: Jovanović, Lazarević, Mijanović, Maksimović, Đorđević (od 63. Petrović), Ristović (od 52. Stevović), Sudimac, Dimitrijević, Petrović, Ristić, Mišković.

Juče je odigran još jedan susret prvog kola Prve gradske lige Kragujevca. Zastava je kao gost poražena od Ćave rezultatom 0:2.

Ostale utakmice odigrane su danas i postignuti su sledeći rezultati: Borac (D)- Partizan (C) 4:1, Srbija – Vodojaža 2:0, Erdoglija 1931 – Šumadinac KG 1:1, Sloga (D) – Kutlovo 3:0, Jedinstvo – Korićani 1:2, Sloboda (G) – Budućnost (R) 0:2 (prekid u 17. minutu) i Šumadija 1934 – Mladost (P) 1:2.

U narednom kolu Jadran gostuje Kutlovu, a Kolonija dočekuje Jedinstvo iz Petrovca. U ostalim susretima sastaju se: Zastava – Šumadija 1934, Partizan (C) – Mladost (P), Budućnost (R) – Ćava, Korićani – Sloboda (G), Šumadinac KG – Sloga (D), Vodojaža – Erdoglija 1931 i Borac (D) – Srbija.