Jagodincima tri boda iz Kragujevca

Omladinci Radničkog pretrpeli su neočekivan, ali zaslužen poraz od Jagodine (2:3), u 29. kolu prvenstva Srbije.

Početno vođstvo Radničkog u 11. minutu preko Andrića dalo je nadu domaćima da mogu doći do oproštajne pobede na svom terenu.

Međutim, Jagodina je od tada preuzela sve konce igre u svoje ruke i golovima robusnog špica Stoiceva, potom i štopera Nukadinovića sa preko 25 metara, stekla ogromnu prednost, koju je samo uspeo da ublaži ponovo Andrić u 76.minutu utakmice.

Kragujevčani mogu žaliti za brojne šanse u poslednjih pola sata, a Jagodina da slavi dupli trijumf protiv Radničkog 1923.

Radnički 1923 – Jagodina 2:3 (1:2)

Prvi pomoćni teren: Čika Dače
Gledalaca: 100
Sudija: Dejan Anđelković (Kruševac)
Žuti kartoni: Kovačević, Živanović (Radnički 1923), Cvetković, Miljković (Jagodina)
Strelci: 1:0 Andrić 11, 1:1 Stoicev 20, 1:2 Miladinović 23, 1:3 Stoicev 57, 2:3 Andrić u 76. minutu.

RADNIČKI 1923: Radosavljević, Šimunović (Vraštanović), Stević, Stević,Vidović, Petrović, Živanović, D.Miljuš, Komljenović, Andrić, Kovačević (Popović), Đorđević.

JAGODINA: Zdravković, Simić, Urošević, Brkić (Miljković), Miladinović, Ciger, Aleksić (Sebić), Cvetković, Stoicev (Kovačević), Đurić (Marinković), Petrović (Mitić).

Igrač utakmice: Mladen Stoicev (Jagodina).

Radnički kolo pre kraja ima 41 bod i nalazi se na sedmoj poziciji. U poslednjem kolu očekuje ih gostovanje ekipi Slobode u Užicu.

Izvor i foto: Željko Marinković