Jagodinke prejake za „tigrice“

Tigrice u JagodiniPeti poraz u Super ligi Srbije ove sezone zabeležile su rukometašice Radničkog, i to na gostovanju ekipi Jagodine u hali „Jassa“ rezultatom 24:37 (11:18).

Kragujevčanke nisu imale rešenja za raspoložene Jagodinke, u čijim redovima je prednjačila Jelena Gojković sa 13 golova, kao i sjajna Ana Rajković na golu, sa čak 19 uspešnih intervencija.

Popularne „tigrice“ su parirale domaćinu samo u uvodnih deset minuta susreta, ali je od tog trenutka na parketu hale „Jassa“ postojao samo jedan tim, a to je Jagodina. Već na poluvremenu bilo je 18:11 za izabranice trenera Igora Šulovića, da bi u nastavku susreta ta prednost prešla u dvocifrene okvire, sve do konačnih 37:24.

ŽRK Jagodina – ŽRK Radnički Kragujevac  37:24 (18:11)

JAGODINA
Hala:
„Jassa“.
Gledalaca: 300
Sudije: Vanja Antić,Jelena Jakovljević
Sedmerci:  Jagodina 6 (6), Radnički 4 (2)
Isključenja: Jagodina 14 min, Radnički 4 min

JAGODINA:  Petrović, Radosavljević, Trbović 2, Šaronjić B., Cvijić 6,  Mesaroš 4, Prelević 3, Čavlović, Bogdanović (1 odbrana), Radić, Šaronjić E. 4, Glišović, Gojković 13, Kresoja 5, Rajković (19 odbrana).

RADNIČKI: Ćosić (3 odbrane), Petrović 2, Stojković, Jelesijević, Radosavljević, Radović 4, Ležaja (4 odbrane), Lukić, Stajković (1 odbrana), Kojić, Stoiljković 6, Veljković, Vulićević, Kulić 1, Lojpur 7, Janković 4.

Posle sedam odigranih kola, Kragujevčanke se nalaze u grupi timova koji dele sedmo mesto na tabeli sa četiri osvojena boda.

Sledeći meč u Super ligi Srbije rukometašice Radničkog igraju u hali „Jezero“ protiv trenutno drugoplasirane Kikinde.