Još jedan „minimalac“ Radničkog 1923

Fudbaleri kragujevačkog Radničkog 1923 zabeležili su i četvrtu pobedu u pripremnom periodu za nastavak sezone u Srpskoj ligi „Zapad“. Izabranici Vlade Čapljića savladali su juče na terenu FK Azbest u Stragarima ekipu Karađorđa iz Topole sa minimalnih 1:0 (0:0).

Na veoma lošem terenu, srpskoligaš sa „Čika Dače“ bio je konkretniji i zasluženo slavio „minimalcem“, mada je utisak da je pobeda mogla da bude i još ubedljivija.

Naime, samo u prvih dvadeset minuta fudbaleri Radničkog 1923 su propustili tri odlične prilike da dođu do vođstva. Dva puta se isprečio okvir gola, nakon pokušaja Bojana Miljuša i Ivkovića, da bi nešto kasnije Andrić propustio priliku da kruniše dobru akciju svog tima.

Nekoliko minuta kasnije dobar udarac iz prekida uputio je i iskusni Krasić, dok je sa druge strane srpskoligaš iz Topole prvi put ozbiljnije zapretio nakon pola sata igre, ali je Najdanović bio dobro postavljen.

Kolosalnu priliku za vođstvo fudbaleri kragujevačkog srpskoligaša imali su u 37. minutu, kada Nenadić nije uspeo da iskoristi odličnu asistenciju Jovana Lukića, tako da se na odmor otišlo bez golova.

Na startu drugog dela Lukić je uputio dobar udarac ka golu Karađorđa, golman Ilić je odbio loptu, a Ivković nije uspeo da ovaj odbitak prosledi u mrežu.

Jedini gol na meču viđen je u 75. minutu. Nakon gužve u kaznenom prostoru Topolaca, Spalević je preciznim udarcem doveo svoj tim do zasluženog vođstva. Iskusni napadač je nešto kasnije mogao po drugi put da se upiše u listu strelaca, ali je njegov pokušaj zaustavila prečka.

Do kraja susreta nije bilo većih uzbuđenja, tako da je Radnički 1923 upisao četvrtu pobedu od ukupno pet odigranih kontrolnih mečeva.

Već u subotu tim sa „Čika Dače“ gostuje nekadašnjem superligašu Jagodini, a generalna proba pred nastavak takmičenja u Srpskoj ligi „Zapad“ zakazana je za subotu, 4. mart protiv Metalca iz Gornjeg Milanovca.