Još jedan poraz Arsenala kod kuće

Kategorija: Fudbal

Fudbeleri Arsenala danas su izgubili bodove od ekipe LFK Mladosti iz Lučana minimalnim rezultatom 0:1 (0:0), a porazu je doprineo i sudija Nikola Petrović iz Gornjeg Milanovca, koji je poništio gol domaćinu. Poraz je zabeležila i Slavija na gostovanju ekipi Trepče rezultatom 0:2.

Bio je to susret petog kola Zone „Morava“, u kojem je palilulski zonaš za protivnika imao drugi tim superligaša iz Lučana, od koga se mnogo više očekivalo. Arsenal se u prvom delu susreta orijentisao na odbranu i povremenim kontranapadima preko krilnih pozicija pokušavao da dođe do rezultatske prednosti.

U 30. minutu brzonogi Otović je prošao po levoj strani, ušao u protivnički kazneni prostor, ali je golman pre njega stigao do lopte i sprečio pogodak. Prvi put gosti su ozbiljnije pripretili Milanoviću dva minuta kasnije preko Pantovića, koji je glavom loptu poslao pored stative.

U poslednjem minutu pred odlazak na odmor, Otović se još jednom probio kroz odbranu gostiju preko leve strane i sa ivice peterca, umesto šuta na gol, odlučio da uposli Stevića, ali je odbrana gostiju izbila loptu i šansa je propala.

U drugom poluvremenu gosti iz Lučana povećali su pritisak na gol Arsenala, ali se mreža Kovačevića ipak prva zatresla. U 70. minutu posle velike gužve u petercu Mladosti, Todorov je uspeo da „ugura“ loptu u gol, ali  je sudija Nikola Petrović iz Gornjeg Milanovca, umesto pogotka dosudio prekršaj u korist gostiju, što je izazvalo buru negodovanja u redovima Arsenala i na tribinama.

Samo dva minuta kasnije Lučanci su postigli gol i poveli sa 1:0, što se pokazalo da je bilo dovoljno i za pobedu. Sa desne strane kapiten Tomić je centrirao na drugu stativu, gde se našao rezervista Drakulić i glavom loptu sproveo u mrežu Arsenala.

U samom finišu utakmice tri puta je golman Milanović dobro intervenisao i spasao palilulskog zonaša od težeg poraza.

Treba reći da je sudija, pored poništenog pogotka domaćina, pomagao gostima prekidima u kojima je olako delio kartone fudbalerima Arsenala umesto gostujućim igračima. Ipak, pobedila je spremnija i izuzetno motivisana ekipa iz Lučana, iako je domaći tim prema igri koju je prikazao zaslužio barem jedan bod.

Posle ovog poraza, trećeg na svom terenu, Arsenal zauzima pretposlednje mesto na tabeli sa samo jednim osvojenim bodom.

ARSENAL – LFK MLADOST (Lučani) 0:1 (0:0)

Stadion: U naselju Palilule.
Gledalaca: 50.
Sudija: Nikola Petrović (G. Milanovac).
Pomoćnici: Dušan Arsović (G. Milanoovac), Aleksandar Antić (Čačak).
Strelac: Drakulić u 72. minutu.
Žuti kartoni: Jovanović, Baroš, Mijailović, Otović (Arsenal), Vukašinović (LFK Mladost).

ARSENAL: Milanović, Jovanović, Simić, Baroš, Ignjatović, Todorov, Stević (od 75. Mihajlović), Mijailović (od 70. Polovina), Obradović (od 62. Janjoš), Stefanović, Otović.

LFK MLADOST: Kovačević, M. Bugarčić, Vukašinović, Vukmanović, Tomić (od 73. F. Bugarčić), Cerović, Vasiljević, Terzić (od 69. Vasović), Pantović, Tanasković, Ristović (od 46. Drakulić).

Danas je poražena i Slavija u Zvečanu u susretu sa Trepčom rezultatom 2:0. Zonaš iz Bresnice, posle poraza na svom terenu od Karađorđa iz Ribnice u prethodnom kolu, ostao je bez trenera Vladice Radovanovića, koji je, nezadovoljan stanjem u klubu, podneo ostavku i danas nije putovao sa ekipom na duel sa Trepčom.

Odigrana su još tri susreta 5. kola Zone „Morava“ i postignuti sledeći rezultati: Sloga (KV) – Ovčar 2:0, Takovo – Dragačevo 3:1, Radnički (Ko) – Goč 0:2.

Sušica sutra (16) dočekuje Orlovca iz Mrčajevaca, Bane će ugostiti Jošanicu, a Karađorđe iz Ribnice ekipu Slobode iz Čačka.

U narednom kolu Arsenal je gost Ovčara u Markovici, a Slavija dočekuje Slobodu.