Još jedno promenljivo izdanje rukometaša Radničkog

rk-radnicki-moravaRukometaši Radničkog pretrpeli su novi poraz u plej-aut fazi Super lige Srbije, pošto su sinoć u hali „Jezero“ izgubili od Jugovića iz Kaća rezultatom 23:25 (12:8), u utakmici 5. kola.

Kao i u susretu sa Moravom, Kragujevčani su odlično odigrali u prvom poluvremenu, ali su u drugih trideset minuta jednostavno stali i dozvolili gostima da dođu do preokreta.

Predvođen maestralnim Đukićem, Radnički je na odmor otišao sa četiri gola „viška“ – 12:8. Držali su Kragujevčani stečenu prednost sve do polovine drugog poluvremena, kada se razbranio golman Kaćana Milosavljev, pa su gosti najpre uspeli da stignu do izjednačenja, a potom i do prvog vođstva na utakmici u 49. minutu (19:18).

Usledila je uzbudljiva završnica, u kojoj su rukometaši Jugovića zahvaljujući raspoloženom Belošu uspeli da dođu do četiri gola prednosti pred ulazak u poslednji minut susreta, čime su faktički rešili pitanje pobednika.

Rukometašima Radničkog nije pomogla još jedna sjajna partija Milana Đukića, koji je postigao više od polovine golova za svoj tim – ukupno 14. U redovima gostujućeg tima prednjačio je Travar sa 6 pogodaka, dok su po 5 postigli Beloš i Selaš.

Ovim porazom Kragujevčani su sebe doveli u veoma neugodnu sitaciju na tabeli pet kola pre kraja plaj-auta. Naime, tim Bojana Milentijevića nalazi se u zoni ispadanja sa pet bodova „manjka“ u odnosu na Rudar iz Kostolca i biće potrebno da se poklopi mnogo toga u narednim utakmicama, kako bi rukometaši Radničkog izbegli selidbu u niži rang takmičenja.