Jubilarna deseta titula Ekonomca začinjena rekordom

Večerašnjom pobedom nad Novom Pazovom u revanš meču finalne serije plej-ofa Prve futsal lige Srbije rezultatom 5:1 (2:0), kragujevački Ekonomac je na najlepši mogući način zaokružio jednu od najuspešnijih sezona u istoriji kluba. Pored osvojene duple krune, četvrte u nizu, Kragujevčani su sezonu na domaćoj sceni završili sa svim pobedama, što nije pošlo za nogom niti jednom srpskom futsal klubu u dosadašnjoj istoriji.

Navikli su se navijači Ekonomca na trofeje u zadnjih desetak godina, ali će večeras osvojena titula ostati upamćena kao posebna. Ne samo zato što je jubilarna deseta u istoriji kluba ili zato što je čak deveta u nizu, već zbog toga što nikada ranije jedan srpski futsal klub nije pokazao toliki stepen dominacije nad svojim rivalima.

I sam rezultat večerašnjeg meča (5:1) dovoljno govori o nadmoćnosti Ekonomca na srpskoj futsal sceni ove sezone. Novopazovčani i pored iskusnog igračkog sastava i ogromne želje da se revanširaju svom rivalu za poraz u prvom meču (1:2), jednostavno nisu mogli da pariraju kvalitetu igrača domaćeg tima.

Napadali su gosti u uvodnim minutima meča, pretili udarcima sa distance, ali je Nemanja Momčilović po ko zna koji put potvrdio epitet jednog od najboljih srpskih futsal golmana. I tako sve do 12. minuta kada je Tales pogodio za vođstvo Ekonomca.

Samo dva minuta kasnije Borisov je posle udarca Talesa i odbrane golmana Nove Pazova Jakova Vulića odbijenu loptu prosledio u mrežu za 2:0. U tom trenutku svima u „Jezeru“ bilo je jasno da titula prvaka Srbije ni ove godine neće promeniti vlasnika.

Gosti su od starta drugog poluvremena krenuli na sve ili ništa, uveli još jednog igrača umesto golmana i taj rizik im se isplatio u 26. minutu, kada je Šošo na efeketan način matirao Momčilovića.

Ipak, rezultatska neizvesnost, ako ju je uopšte i bilo, nije dugo potrajala. Sada je Ekonomac zaigrao sa igračem više u polju i još jednom pokazao zbog čega mu u toj igri nema premca. Najpre je kapiten Rnić uzdrmao stativu, da bi potom Borisov na asistenciju Igora postigao svoj drugi gol na utakmici, ukupno treći za domaći tim.

Ponovo su gosti preuzeli rizik sa igračem umesto golmana, ali im se to ovoga puta obilo o glavu. Borisov je u 28. minutu pogodio praznu mrežu i kompletirao het-trik.

Budući da je pitanje pobednika bilo uveliko rešeno, Predrag Rajić je u poslednjih desetak minuta susreta pružio šansu mlađim snagima, onim igračima koji predstavljaju budućnost Ekonomca.

Željni igre i dokazivanja, ovi mladići rastrčali su se po parketu „Jezera“, a jedan od njih Lazar Milosavljević uspeo je da se upiše i u strelce, postavivši konačan rezultat ovog meča – 5:1.

Po završetku utakmice komesar takmičenja Radenko Bošković uručio je medalje igračima, stručnom štabu i upravi Ekonomca, dok je šampionski pehar kapitenu Nikoli Rniću predao Rajko Katanić, komesar za suđenje.

EKONOMAC – NOVA PAZOVA  5:1 (2:0)

Hala: „Jezero“.
Gledalaca: 600.
Sudije: Radojčić (Inđija) i Petrović (Čačak).
Strelci: 1:0 Tales u 12, 2:0 Borisov u 14 , 2:1 Šošo u 26, 3:1 Borisov u 27, 4:1 Borisov u 28, 5:1 Milosavljević u 32. minutu
Žuti karton: Tepavčević (Nova Pazova).
Nagomilavanje prekršaja: Ekonomac 7 (3-4) , Nova Pazova 5 (2-3).

EKONOMAC: MOMČILOVIĆ, IGOR, RNIĆ, BORISOV, TALES, Antonić, Matijević, Ramić, Stojčevski, Pršić, Milosavljević, Sorokin, Rajčević, Digić. Trener: Predrag Rajić.

NOVA PAZOVA: VULIĆ, KRASNIĆ, LAZIĆ, ŽIVIĆ, STANOJEVIĆ, Šošo, Tepavčević, Kukolj, Turukalo, Stojnić, Borojević. Trener: Goran Jakšić.