Jug ubedljiv protiv Kragujevčana

VK RadnickiVaterpolisti kragujevačkog Radničkog očekivano su poraženi na gostovanju jednom od najboljih timova Evrope, dubrovačkom Jugu, u 14. kolu regionalne Triglav lige i to sa ubedljivih 2:16 (0:4, 1:2, 1:6, 0:4)

Iskusni dubrovački tim, predvođen nekolicinom hrvatskih reprezentativaca i jednim od najboljih igrača svetam ujedno i prvim strelcem lige, Brazilcem Felipeom Peroneom, bio je prejak za mladi sastav Uroša Stevanovića.

Već posle prve četvrtine domaći su vodili sa 4:0, a na poluvremenu je bilo 6:1. Dubrovčani su nastavili da uvećavaju prednost i u nastavku susreta, do konačnih 16:2.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Pavo Marković i Loren Fatović sa po tri gola, dok su se kod Radničkog u strelce upisali samo Đorđe Lekić i Vuk Jelača.

Najraspoloženiji u redovima Kragujevčana bio je golman Lazar Dobožano, sa 12 odbrana, ali ni to nije bilo dovoljno da se izbegne ubedljiv poraz.

Narednog vikenda Šumadinci dočekuju direktne konkurente u borbi za opstanak, splitske timove POŠK i Mornar.

Jug CO – Radnički 16:2 (4:0, 2:1, 6:1, 4:0)