Juniori Radničkog 1950 poraženi u Nišu

kosarka

Košarkaši Radničkog 1950 nisu uspeli da osvoje bodove na gostovanju u Nišu, pošto su u utakmici 7. kola A grupe Juniorske lige Srbije izgubili od Nibaka rezultatom 68:57 (20:14, 19:19, 14:13, 15:11).

Sem uvodnih minuta, Radnički je tokom čitavog susreta bio u rezultatskom zaostatku. Najbliži priključku Kragujevčani su bili u 23. minutu meča, pri rezultatu 37:39 za domaćina, ali do izjednačenja i eventualnog preokreta nije došlo.

U ekipi Nibaka prednjačio je Aleksandar Kiković sa 18 poena i 12 skokova, uz indeks 29. Spasov je dodao 14. U poraženom timu istakao se Aleksa Vasilić sa 16 poena, Radenković je upisao 12, a Uzelac poen manje.

Kragujevčani trenutno zauzimaju četvrtu poziciju sa 11 bodova i skorom od četiri pobede i tri poraza, dok su Nišlije za korak ispred sa pobedom više.

Naredne subote pred njima je još jedno teško gostovanje, pošto ih očekuje duel u Beogradu protiv Beovuka 72, trenutno vodeće ekipe Juniorske lige Srbije.