Kadeti bez finala!! (VIDEO)

Nasi najbolji košarkaši do 16 godina starosti nisu uspeli da izbore finale Evropskog prvenstva koje se održava u Litvaniji i Letoniji, nakon poraza u polufinalnom meču od vršnjaka iz Turske rezultatom 67-62 (po četvrtinama 16-22, 13-14, 15-6, 23-20).

Naši dečaci su odlično ušli u utakmicu, držali su prednost skoro cele tri četvrtine, pritom na mahove imavši i dvocifrenu prednost. Međutim, kako je utakmica odmicala tako su Turci topili našu prednost te su krajem treće deonice doveli utakmicu na egal.

Četvrta deonica je bila više od igre i nije ličila na jednu kadetsku predstavu. Odlučnost u presudnim momentima ali i nivo taktike i tehnike kojim ovi dečaci raspolažu govori da pripadaju samom vrhu evropske košarke.

Sa svojih 12 poena u poslednjoj deonici Okben Ulubaj je sa puno samopouzdanja vodio Turke ka finalu. Na drugoj strani, sve do poslednjih pola minuta susreta uspešno mu je parirao Ivan Daskalović, koji je sa 4 trojke iz isto toliko pokušaja psihološki podigao našu ekipu ali ipak nedovoljno za pobedu i prolazak u finale.

U pobedničkoj ekipi istakao se Ogulkan Bajkan sa 18 poena, Ulubaj je dodao 17 poena uz 9 skokova i Guven 8 poena i 5 skokova. U našoj ekipi najefikasniji je bio Ivan Daskalović sa 18 poena (4 trojke), Vasa Vučetić je dodao 16 poena uz 6 skokova dok je Stefan Lazarević imao 5 poena i čak 14 skokova.

Naši kadeti se sutra u popodnevnim časovima bore za bronzu sa vršnjacima iz Italije.