Kadeti lagano preskočili Loznicu

U 20. kolu Kadetske lige Srbije, fudbaleri Radničkog 1923, bez većih problema savladali su “fenjeraša“ Loznicu sa 3:0 (3:0).

Kadetima Radničkog 1923 bilo je dovoljno samo jedno poluvreme da stvore ubedljivo i sigurno vođstvo koje su zadržali do kraja utakmice.

Poslednjeplasirani Lozničani nisu ni pružali neki otpor, tako da su i golovi dosta lako pali. Gotovo svi golovi idu na dušu golmanu Milošu Mitroviću, jer je uspeo da bude sva tri puta lobovan, i to od odbrambenog igrača Samailovića u 21. i 44. minutu, oba puta lobom glavom sa ivice kaznenog prostora gostiju i Gavrovića lob udarcem nogom.

Drugi deo utakmice domaći igrači odigrali su rutinski, čuvajući snagu za naredne duele.

Radnički 1923 – Loznica 1919 3:0 (3:0)

Prvi pomoćni teren Čika Dače
Gledalaca: 50
Sudija: Nikola Miladinović (Jagodina)
Žuti kartoni: Lazarević (Radnički 1923), Pantelić, Milutinović (Loznica 1919)
Strelci: 1:0 Samailović 21, 2:0 Gavrović 26, 3:0 Samailović u 44.minutu.

RADNIČKI 1923: Minić, Miletić, Samailović (Todorović), Gavrović (Trajković), D.Nikolić, Gočanin, Simić, Andrić (Lazarević), Arsenijević (Gavrilović), Urošević (Dobrić), S.Nikolić (Lukić).

LOZNICA 1919: M.Mitrović (N.Mitrović), Ignjatović (Pavlović), Kovačević, Jovanović, Jovičić, Milutinović, Nikolić, Dukić, Pantelić, Knežević (Maksimović), Lazić (Lukić ).

Igrač utakmice: Luka Samailović (Radnički 1923)

Ovom pobedom Radnički je sa 26 bodova dospeo na poziciju sedam ligaške tabele. U narednom kolu mladi Kragujevčani gostuju u Borči, ekipi BSK, koja je trenutno na 16. poziciji.

Izvor i foto: Željko Marinković